Právna pomoc

⬇️ Kliknutím na názov každej organizácie zobrazíte umiestnenie služieb, kontaktné údaje, otváracie hodiny a používané jazyky.

Modré body: Modré body sú podporné centrá, ktoré spájajú dôležité ochranné služby, ako aj spoľahlivé viacjazyčné a viacformátové informácie pre osoby utekajúce pred vojnou na Ukrajine a iné osoby, s ktorými a pre ktoré UNHCR pracuje. 

Liga za ľudské práva: Právne poradenstvo pre utečencov, cudzincov; právne, psychologické a sociálne služby pre obete nenávistných trestných činov, nenávistného prejavu, diskriminácie, netolerancie.

Slovenská humanitná rada: Právne poradenstvoSociálne poradenstvoPomoc s hľadaním ubytovania, zdravotníckych služieb, škôl, materiálnej pomoc; tlmočenie a pomoc pri návšteve inštitúciíPreklad a podpora počas návštev inštitúcií; Psychologická podpora; Priestor vhodný pre deti a rodiny s deťmi.

Centrum právnej pomoci: Právne poradenstvo a zastupovanie pre ľudí v hmotnej núdzi, vrátane utečencov ktorí zodpovedajú tomuto kritériu.

Advokáti pre utečencov (zoznam Slovenskej advokátskej komory): Právne poradenstvo a zastupovanie. 

Medzinárodná organizácia pre migráciu – Migračné informačné centrum (MIC): Bezplatná právna pomoc, vrátane obetí pracovného vykorisťovania; poradenstvo na tému pracovného práva.

Podpora pre obete diskriminácie: 

Liga za ľudské práva: Právne poradenstvo pre utečencov, cudzincov; právne, psychologické a sociálne služby pre obete nenávistných trestných činov, nenávistného prejavu, diskriminácie, netolerancie. 

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Právne poradenstvo (bezplatné) a právne zastupovanie (súdne poplatky sa pokrývajú klientom) obetí diskriminácie a netolerancie.

Podpora pre obete trestných činov

Informačné kancelárie pre obete trestných činov: Podpora obetiam: informácie, konzultácie a podpora, ktoré sa týkajú práv obetí (môžu byť anonymné), postupovanie na ďalšie miestne služby (právne, psychologické, sociálne).


Súvisiace informácie

<< Späť na domovskú stránku Slovenska
>> Vyberte inú krajinu na našej stránke UNHCR