ADAMA Merkezi

Yunanistan’daki mülteciler ve sığınmacılar, Yunanistan işgücü piyasasına entegrasyonları için artık Atina da B.M. Mülteciler Yüksek Komiserliği desteğiyle çalışan Catholic Relief Services (CRS) ve Caritas Hellas entegre merkezi örgütleri’den pratik yardım, danışmanlık ve destek alabilirler. ADAMA Merkezi, ülkede iş bulmak ve temel sosyal hizmetlere erişmek için kendilerini hazırlamak isteyen kadın ve erkeklerden 1.200’ün üzerinde talep aldı.

Yunanistan’ın her yerinde bulunan mülteciler, İngilizce, Farsça, Arapça, Fransızca, Kürtçe/Sorani, Kürtçe/Kurmanci ve Ukraynaca dillerinde yakından veya uzaktan oturumlara katılabilir.

Merkez, özgeçmişlerini oluşturmalarına ve başvurular için gerekli belgeleri hazırlamalarına yardımcı olarak mültecileri işgücü piyasasına girmeye hazırlar. Ayrıca belirli ilanlarla bağlantı olarak, mülakata hazırlık ve işe alındıktan sonra danışmalık desteği verilir.

Ayrıca mülteciler, işçi olarak hakları ve sorumlulukları, maaş skalaları ve iş yerindeki etik kurallar hakkında, çalışan ebeveynler olarak çocukları için bakım seçenekleri hakkında bilgilendirilmektedir. Ebeveynler danışma seminerlerini izlerken, çocuklar güvenli bir şekilde oynayabilecekleri Merkezin özel oyun alanı vardır.

İstihdam desteğinin yanı sıra Merkez, evsizler ve engelliler gibi hassas durumdaki kişilerin temel sosyal hizmetlere erişimlerini kolaylaştırmak için özel hizmetler de sunmaktadır.

İş bulma mesleği desteğinin yanı sıra Merkez, evsizler ve engelliler gibi hassas durumdaki kişilerin temel sosyal hizmetlere erişimlerini kolaylaştırmak için özel hizmetler de sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için:

ADAMA Merkezi, iletişim numarası: Τel.6945267788

https://adamajobcenter.crs.org/

.

.