Enformasyon kaynakları


Refugee.Info

Eğer şu konularda bilgi edinmeye çalışıyorsanız:

  • COVID-19 acil önlemler
  • varolan hizmetler
  • iltica prosedürleri
  • çocukların okula kaydı
  • sağlık hizmetlerinden yaralanabilmek için AMKA veya PAAYPA numarası nasıl alınır

Refugee.Info web sitesine https://greece.refugee.info/ linkini kullanarak gidip ihtiyacınız olan bigilere  İngilizce, Fransızca, Arapça, Farsça ve Urduca ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak, mültecileri ilgilendiren konular hakkında bilgiler Refugee.Info Facebook sayfasında İngilizce, Fransızca, Arapça, Farsça, Urduca, Lingala, Kürtçe ve Somalice dillerinde mevcuttur.

Gruptan biriyle konuşmak istemeniz durumunda, yukarıdaki dillerden birinde Facebook Messenger aracılığıyla bir mesaj gönderiniz.

Refugee.Info, paylaştığınız bilgilerin güvenliğine ve gizliliğine saygı duyar ve korur.


Sığınmacılar ve Mülteciler için Rehberler

Bu iki Kılavuz, sırasıyla Atina ve Selanik’te kalan sığınmacılar ve mülteciler için hizmet sağlayıcıları listeler ve BMMYK ile ortaklaşa Refugee.Info tarafından üretilir. Bu kılavuzda listelenen kuruluşlar ücretsiz yardım sunar. Hizmetler arasında tıbbi bakım, sosyal danışmanlık, psikolojik destek, bakım ve hijyen hizmetleri, adli yardım, yemek, barınma, maddi yardım, eğitim, ΗΙV/AIDS ile yaşayan kişilere yönelik hizmetlerin yanı sıra cinsiyet kimlikleri nedeniyle ayrımcılığa uğrayan kişilere yönelik hizmetler yer almaktadır. /ifade ve/veya cinsel tercih.

Kılavuzlar ayrıca kamu hizmetleri, özel kuruluşlar, gerçek veya tüzel kişiler tarafından haklarınızın ihlal edilmesi durumunda yardım alabileceğiniz bağımsız mercileri de içermektedir.

Atina Rehberi

Atina rehberi burada: 2024 City Guide – Athens

Selanik Rehberi

Selanik rehberi burada: 2024 City Guide – Thessaloniki

HELP (YARDIM) internet sitesinin “Diğer hizmetler” bölümü, üçüncü taraf internet sitelerine bağlantılar ve referanslar içerebilir. Bağlantı verilen siteler UNHCR’nin kontrolü altında değildir ve UNHCR, bağlantı verilen hiçbir sitenin içeriğinden sorumlu değildir. UNHCR, bu bağlantıları sadece araştırma ve bilgilendirme amacıyla sunmaktadır ve bir bağlantı veya kaynağın buraya dâhil edilmesi, bağlantı verilen sitenin UNHCR tarafından desteklendiği anlamını taşımaz.

Last update: 23/01/2024