Yüksek Komiserliği personeli/ Yüksek Komiserliği ortağı olmayan kişiler tarafından yapılan dolandırıcılık raporları

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından sağlanan TÜM hizmetlerin ÜCRETSİZ olduğunu lütfen unutmayın.

Dolandırıcılık  nedir?

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği dolandırıcılığı, bilerek veya kasıtlı olarak üçüncü bir tarafı kazanç sağlamak amacıyla yanıltan veya yanıltmaya çalışan her türlü eylem veya ihmal olarak tanımlamaktadır.

Tüm Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği hizmetleri ve faaliyetleri ücretsizdir! Hiçbir koşul altında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği veya ortakları tarafından sağlanan hizmetler için sizden ödeme yapmanız istenmeyecektir. Ödeme yapmanız halinde size kayıt, yer değiştirme veya diğer hizmetler konusunda yardımcı olabileceklerini söyleyen hiç kimseye inanmayın. Bu tür teklifler size şahsen veya Facebook, WhatsApp, Viber, Telegram vb. dahil olmak üzere sosyal medya aracılığıyla yapılabilir.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nın hizmetleri karşılığında sizden para ya da başka bir iyilik talep edilirse, lütfen bunu derhal Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ‘ya ve/veya en yakın polis karakoluna bildirin.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği / Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ortaklarının üyesi olmayan personel tarafından işlenen dolandırıcılık suçlarını nasıl bildirebilirim?

  • Bulunduğunuz yerde varsa bir Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği personeli ile görüşün,
  • Polise bildirme konusunda bir Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği personeli ile konuşun,
  • Yunanistan’daki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ‘ye [email protected] adresinden bildirin.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin çalışmaları ve hizmetleri hakkında güncel bilgi için lütfen Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ‘nin Yunanistan’daki resmi web sitesi official HELP website.