İltica başvurusunda nasıl bulunabilirim?

Yunanistan’a 20 Mart 2016’dan önce gelmiş olmanız durumunda

S1. Yunan İltica Dairesine ön kayıt yaptırdım, başvurumun kesin kaydı ne zaman yapılacak?

C1. Ön kayıt yaptıran herkese kesin kayıt randevu tarihi ve yeri bildirilir. Kesin kayıt randevuları, ulaşım bilgileri ve usule ilişkin konular hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

S2. Yunan İltica Dairesine ön kayıt yaptırmadım, iltica başvurusunda nasıl bulunabilirim?

C2. Yunanistan’a 20 Mart’tan önce geldiyseniz, Yunan İltica Dairesi tarafından ön kaydınız yapılmadıysa ve iltica başvurusunda bulunmak istiyorsanız, İltica Dairesi ile Skype aracılığıyla iletişime geçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Farklı dillerde randevu almak için İltica Dairesi takvimini inceleyebilirsiniz.

İltica Dairesinin iltica iş ve işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için (0030) 210 69 88 660 numaralı telefonu arayarak 10 dilde bilgi alabilir veya Yunan İltica Dairesi internet sitesini ziyaret ederek farklı dillerde bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yunanistan’a 20 Mart 2016’dan sonra gelmiş olmanız durumunda

S3. Kabul ve Kimlik Tespit Merkezinde veya Polis Merkezinde iltica başvurusunda nasıl bulunabilirim?

C3: İltica başvurusunda bulunmak istediğinizi polis memurlarına veya Kabul ve Kimlik Tespit Merkezi yetkililerine belirtebilirsiniz. Beyanınızdan sonra iltica işlemleri başlatılır. Talebiniz derhâl İltica Bürosuna iletilir, daha sonra başvurunuzu bizzat kaydettirmek için İltica Bürosu tarafından davet edilirsiniz.


İltica Dairesi Uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız (Android)

İltica usulleri hakkında görsel-işitsel bilgi materyali