چگونه درخواست پناهندگی کنم؟

چنانچه پیش از ۲۰ مارس ۲۰۱۶ وارد یونان شدید

پرسش ۱. من در اداره خدمات پناهندگی یونان پیش‌ثبت‌نام شده بودم، چه زمانی درخواست‌ام به طور کامل ثبت خواهد شد؟

پاسخ ۱. تمام کسانی که پیش‌ثبت‌نام شده‌اند، تاریخ و محل قرارملاقات‌ ثبت‌نام کامل‌شان مستقیماً به آنها داده می‌شود.

همچنین می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر درباره قرارملاقات‌ها برای ثبت‌نام کامل، رفت‌وآمد و مسائل مختلف روندها را با کلیک‌ کردن بر روی اینجا بیابید.

پرسش ۲. من در اداره خدمات پناهندگی یونان پیش‌ثبت‌نام نشده‌ام، چگونه می‌توانم درخواست پناهندگی کنم؟

پاسخ ۲. چنانچه پیش از ۲۰ مارس وارد یونان شدید و توسط اداره خدمات پناهندگی یونان پیش‌ثبت‌نام نشده‌اید و می‌خواهید برای پناهندگی درخواست نمایید، می‌توانید با اسکایپ با اداره خدمات پناهندگی یونان تماس گرفته و درخواست پناهندگی نمایید. برنامه زمانی اداره خدمات پناهندگی برای تعیین وقت ملاقات به زبان‌های مختلف را مشاهده نمایید.

چنانچه مایل هستید، می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره روند پناهندگی را یا با این شماره تلفن که اطلاعات را به ۱۰ زبان ارائه می‌نماید از اداره خدمات پناهندگی ۲۱۰۶۹۸۸۶۶۰ (۰۰۳۰)  و یا از طریق وبسایت اداره خدمات پناهندگی یونان که اطلاعات را می‌توان به زبان‌های مختلفی در آنجا پیدا کرد دریافت نمایید.

چنانچه پس از ۲۰ مارس ۲۰۱۶ وارد یونان شدید

پرسش ۳. چگونه می‌توانم در بخش پذیرش و مرکز شناسایی و یا نزد پلیس درخواست پناهندگی کنم؟

پاسخ ۳: شما می‌توانید قصد خود را برای درخواست پناهندگی نزد پلیس و/یا مقامات پذیرش و خدمات شناسایی که هستید اعلام نمایید. روند پناهندگی همزمان با اعلام شما آغاز می‌گردد. درخواست شما فوراً به اداره پناهندگی فرستاده شده و شما در گام بعدی به اداره پناهندگی دعوت خواهید شد تا درخواست‌تان را شخصاً ثبت نمایید.


اینجا را کلیک کنید برای اینکه برنامه سازمان پناهندگی را دانلود کنید (آندروید)

اطلاعات صوتی تصویری مربوط به مراحل پناهندگی