پس از این که درخواست پناهندگی کردم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

مرحله 1: ثبت نام کامل در دفتر پناهندگی

از شما دعوت می شود تا درخواست خود را شخصاً به طور کامل در یکی از دفاتر یا واحدهای پناهندگی منطقه ای ثبت کنید. همچنین می توانید برای اعضای خانواده خود درخواست ارسال کنید، اگر آنها در یونان با شما هستند و آنها نیز مایل به انجام این کار هستند.

برای ارائه درخواست حمایت بین المللی خود، توسط یک مترجم ارائه شده توسط مقامات به شما کمک می شود.

هنگام ارسال درخواست خود، باید با صداقت کامل به تمام سوالاتی که توسط کارکنان خدمات پناهندگی پرسیده می شود پاسخ دهید. اگر شواهد نادرست ارائه دهید یا ادعاهای نادرست داشته باشید، ممکن است بر قضاوت پرونده شما تأثیر منفی بگذارد.

هنگامی که درخواست خود را برای حمایت بین المللی ارسال می کنید، از شما و اعضای خانواده تان عکس گرفته می شود. شما و هر فرد بالای 14 سال در خانواده تان نیز انگشت نگاری خواهید شد. اثر انگشت شما در پایگاه داده مرکزی اروپا EURODAC وارد می شود و در صورت رعایت شرایط، درخواست شما ممکن است توسط یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بررسی شود (به «دوبلین III» مراجعه کنید).

شما باید مدارک سفر خود (گذرنامه) و هر مدرک دیگری را که ممکن است در اختیار دارید که مربوط به بررسی درخواست شما، تایید هویت شما و اعضای خانواده شما و همچنین وضعیت تاهل شما، که  کشور مبدأ شما است را به خدمات پناهندگی ارائه دهید.

ثبت کامل درخواست شما شامل مشخصات هویتی، کشور مبدأ، نام پدر، نام مادر، نام همسر، نام فرزندان، آدرس پست الکترونیکی شما (در صورت وجود)، اطلاعات هویتی، فهرست جامعی از دلایل درخواست حمایت بین المللی، آدرس محل اقامت شما، زبانی که می خواهید درخواست شما به آن بررسی شود و در صورت تمایل، تعیین نماینده ی مجاز.

در صورتی که ثبت نام کامل شما به هر دلیلی امکان پذیر نباشد، ثبت اولیه حداقل داده های مورد نیاز، از جمله زبانی که می خواهید پرونده خود را به آن بررسی کنید، باید ظرف سه (3) روز کاری پس از ارسال درخواست خود انجام شود. . پس از آن ثبت نام کامل درخواست شما در تاریخ مشخصی که به شما اطلاع داده خواهد شد انجام خواهد شد. در این صورت سندی به شما داده می شود که در آن مشخصات و عکس شما نمایش داده می شود.جایگزین می شودکارت متقاضی حفاظت بین المللی.

اگر اطلاعات تماس شما در هر مرحله از روند درخواست شما تغییر کرد، باید به خدمات پناهندگی اطلاع دهید. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینیدhttps://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/allagi-stoicheion-epikoinonias/(اطلاعات موجود به انگلیسی و یونانی).

اگرکودکی بدون همراه هستید، یعنی شما زیر 18 سال سن دارید و بزرگسالی که مسئولیت مراقبت از شما را بر عهده دارد همراه شما نیست، طبق قوانین یونان، مقامات باید فوراً به دادستان عمومی ذیصلاح اطلاع دهند. مدعی العموم نماینده ای را تعیین می کند که در قبال شما مسئول بوده و از منافع شما دفاع خواهد کرد. در صورتی که کمتر از پانزده (15) سال سن دارید، درخواست شما برای حمایت بین المللی باید توسط نماینده تعیین شده ارائه شود. اگر بیش از 15 سال سن دارید، می توانید درخواست خود را ارسال کنید. شما باید توسط قیم یا نماینده تعیین شده خود در مورد مصاحبه خود مطلع شوید. قیم یا نماینده شما دعوت می شود و ممکن است در طول مصاحبه با شما باشد. در صورتی که در مورد سن شما تردیدی وجود داشته باشد، مقامات ممکن است معاینات پزشکی را برای تعیین سن شما انجام دهند. هم شما و هم قیم یا نماینده شما باید در مورد این روش مطلع شوید و شما یا قیم یا نماینده شما باید رضایت دهید. اگر کودکی بدون همراه هستید، می توانید اطلاعات بیشتر را در اینجا بیابیدhttps://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/asynodeytoi-anilikoi/.

اگر تبعه سوریه، افغانستان، پاکستان، بنگلادش، سومالی هستید یا بی تابعیت هستید و دارای اقامت قبلی در یکی از کشورهای زیر هستید، سوریه، افغانستان، پاکستان، بنگلادش، سومالی، لطفاً از موارد زیر مطلع شوید:

  • سرویس پناهندگی فرض می‌کند که ترکیه یک کشور ثالث امن برای شماست. یعنی، فرض بر این است که در ترکیه شما در معرض خطر آزار و اذیت، بازگرداندن (برگشت دادن یک فرد به سرزمینی که در آن در معرض خطر آزار و اذیت قرار می‌گیرد)، یا انتقال به قلمرو دیگری که در آنجا با آزار و شکنجه (بازگشت غیرمستقیم) یا آسیب جدی مواجه شوید، نیستید واینکه شما با ترکیه ارتباطی دارید که بر اساس آن منطقی است که به ترکیه برگردید. در غیر این صورت این امکان وجود دارد که شما درخواست وضعیت پناهندگی کنید و اگر پناهنده هستید، حمایت دریافت کنید.
  • ●        اگر دلایل جدی برای در نظر گرفتن خلاف آن دارید، باید آنها را بیان و اثبات کنید.
  • درخواست شما در روال پذیرش مورد بررسی قرار می گیرد (یعنی بررسی اینکه آیا ترکیه یک کشور ثالث امن برای بازگرداندن شما است یا خیر) و در صورتی که در طول مصاحبه به طور واضح، مشخص و منسجم دلایلی را بیان نکنید. ترکیه یک کشور ثالث امن برای شما نیست، درخواست شما به عنوان غیرقابل قبول رد خواهد شد.

اگر از مرزهای آلبانی بدون نیازهای قانونی وارد خاک یونان شده اید، فرض بر این است که آلبانی یک کشور ثالث امن برای شما است. در صورتی که دلایل جدی برای در نظر گرفتن خلاف آن دارید، باید آنها را بیان و اثبات کنید. در غیر این صورت درخواست شما به عنوان غیرقابل قبول رد خواهد شد.

اگر از مرزهای مقدونیه شمالی بدون الزامات قانونی وارد خاک یونان شده اید، فرض بر این است که مقدونیه شمالی یک کشور ثالث امن برای شما است. در صورتی که دلایل جدی برای در نظر گرفتن خلاف آن دارید، باید آنها را بیان و اثبات کنید. در غیر این صورت درخواست شما به عنوان غیرقابل قبول رد خواهد شد.

اگر تبعه غنا، سنگال، توگو، گامبیا، مراکش، الجزایر، تونس، آلبانی، گرجستان، اوکراین، هند، ارمنستان، پاکستان، بنگلادش، نپال، مصر و بنین یا بدون تابعیت هستید و دارای اقامت قبلی در یکی از کشورهای زیر هستید: غنا، سنگال، توگو، گامبیا، مراکش، الجزایر، تونس، آلبانی، گرجستان، اوکراین، هند، ارمنستان، پاکستان، بنگلادش، نپال، مصر و بنین، لطفا از موارد زیر مطلع شوید:

  • کشور شما در فهرست ملی کشورهای مبدأ امن گنجانده شده است و بنابراین از نظر سرویس پناهندگی فرض می شود که در صورت بازگشت در معرض خطر آزار و اذیت یا آسیب جدی قرار نخواهید داشت و در کشور شما حمایت مؤثر دولتی، وجود دارد.
  • در صورتی که دلایل جدی برای بررسی خلاف آن دارید، باید آنها را بیان و ثابت کنید.
  • درخواست شما در تشریفات رسیدگی بررسی می شود و در صورت عدم بیان و توضیح در طول مصاحبه به صورت واضح، مشخص و دادن دلایل آشکارا بی اساس درخواست شما رد خواهد شد.

در صورتی که قربانی شکنجه، تجاوز جنسی، یا هر عمل خشونت آمیز جدی دیگری هستید، باید مراتب را به مقامات اطلاع دهید تا بتوانند به شما کمک کنند.

سرویس پناهندگی تاریخ مصاحبه شما را تعیین می کند و به شما کارت متقاضی حفاظت بین المللی که ممکن است تا یک (1) سال اعتبار داشته باشد داده می شود. شما باید این کارت را همیشه همراه خود داشته باشید.

در صورتی که شما آسیب پذیر هستید[1]و مصاحبه شما ظرف 15 روز پس از ارسال درخواست برنامه ریزی شده است، ممکن است برای آماده شدن برای مصاحبه و مشاوره توسط یک وکیل یا مشاور دیگر، مدتی زمان اضافی (که نمی تواند بیش از سه روز باشد) به عنوان کمک در مراحل پرونده به شما داده شود..

تمام اطلاعاتی که در طول پروسه خود ارائه می دهید محرمانه است. همه اعضاء و کارکنان خدمات پناهندگی موظفند محرمانه نگه دارند و هرگونه اطلاعاتی که در طول بررسی درخواست خود در اختیار سرویس قرار می دهید برای کسی که به عنوان عامل آزار و اذیت یا آسیب جدی معرفی می کنید فاش نخواهد شد.

شما می توانید درخواست کنید با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل یا هر سازمانی که حمایت قانونی، پزشکی و روانی ارائه می کند تماس بگیرید.

در طول این پروسه شما حق دارید از یک وکیل یا مشاور دیگری که انتخاب می کنید (بدون هیچ گونه حمایتی از سوی اداره پناهندگی) کمک بخواهید. در این صورت، شما باید به صورت کتبی اجازه دهید (تأیید اعتبار امضای شما الزامی است) تا او بتواند در طول مصاحبه شما را همراهی کند یا در مقابل خدمات پناهندگی شما را نمایندگی کند. هزینه وکیل یا مشاور دیگر کاملاً به عهده شما خواهد بود. همچنین سازمان هایی وجود دارند که کمک های حقوقی رایگان ارائه می کنند. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً اینجا را ببینیدhttps://help.unhcr.org/greece/where-to-seek-help/other-services/

شما می توانید درخواست کنید که مصاحبه و ترجمه توسط فردی با جنسیت دلخواه شما انجام شود، مشروط بر اینکه دلایل جدی برای چنین درخواستی وجود داشته باشد. درخواست شما توسط سرویس پناهندگی ارزیابی می شود و در صورت امکان پذیرفته می شود.

همچنین باید شخصاً در تاریخ مصاحبه خود به اداره پناهندگی مراجعه کنید، در غیر این صورت بررسی پرونده شما قطع می شود و کارت شما دیگر معتبر نخواهد بود.

[1] افراد زیر سن قانونی، بدون همراه یا بدون سرپرست ؛ بستگان مستقیم قربانیان غرق شدن کشتی؛ افراد دارای معلولیت؛ سالمندان؛ زنان در بارداری؛ والدین مجرد با فرزندان خردسال؛ قربانیان قاچاق انسان؛ افرادی که از یک بیماری جدی رنج می برند؛ افراد دارای ناتوانی ذهنی یا روانی و افرادی که مورد شکنجه، تجاوز جنسی یا هر نوع خشونت جدی روحی، جسمی یا جنسی قرار گرفته اند، مانند قربانیان ختنه.

مرحله 2: مصاحبه با دفتر پناهندگی

در تاریخ مصاحبه، باید به اداره پناهندگی بروید. مصاحبه توسط یکی از اعضای ذیصلاح از کارکنان اداره (مسئول پرونده) که واجد شرایط است، انجام می شود.

در طول این مصاحبه، کارمند خدمات پناهندگی به ویژه در مورد اطلاعات ارائه شده در درخواست، مشخصات هویتی، نحوه ورود به یونان، دلایل ترک کشور مبدا یا کشوری که قبلاً در آن زندگی می کردید و دلایلی که چرا نمی توانید یا نمی خواهید به آن کشور بازگردید. در طول مصاحبه، می توانید هر مدرک دیگری را که لازم می دانید ارائه دهید. اداره پناهندگی می تواند تصمیم بگیرد که مدارک را در صورت نیاز برای تصمیم گیری نگه دارد و برای هر مدارکی که ارسال می شود یک رسید امضا شده به شما می دهد.

یک مصاحبه جداگانه برای هر یک از اعضای بزرگسال خانواده انجام می شود. همچنین برای هر یک از اعضای خانواده که زیر سن قانونی هستند، مصاحبه ای با در نظر گرفتن سطح بلوغ و عواقب روانی هر گونه تجارب آسیب زا که ممکن است تجربه کرده باشند، انجام می شود.

یک مترجم نیز در طول مصاحبه شما حضور خواهد داشت و ترجمه به زبانی که شما درک می کنید ارائه می شود، ترجمه رایگان ارائه می شود.

ممکن است بخواهید با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل یا هر سازمانی که حمایت حقوقی، پزشکی و روانی ارائه می کند، تماس بگیرید.

شما می توانید در مصاحبه خود همراه با یک وکیل یا مشاور دیگر (پزشک، روانشناس یا مددکار اجتماعی) شرکت کنید که باید کتباً به آنها اجازه داده باشید تا بتواند در مصاحبه شما شرکت کند یا از شما در مقابل خدمات پناهندگی نمایندگی کند. هزینه آن و سایر هزینه ها یا وکیل یا مشاور باید توسط شما تقبل شود.

ممکن است مصاحبه شما به صورت صوتی ضبط شود. متصدی پرونده یک متن (نسخه متنی) می نویسد که شامل تمام سؤالات و پاسخ های مصاحبه می شود. اگر مصاحبه به صورت صوتی ضبط نشده باشد، باید متن رونوشت را با کمک مترجم تصحیح کنید، صحت تمام مطالب را تأیید کنید یا درخواست اصلاح کنید و آن را امضاء کنید. ممکن است پس از ارسال درخواست مربوطه، یک کپی از متن ویا فایل ضبط شده صوتی مصاحبه خود را دریافت کنید.

اگر شما یک زن هستید، می توانید درخواست کنید که مصاحبه شما توسط یک کارمند زن و یک مترجم زن، در صورت امکان، انجام شود. در هر صورت، شما می توانید درخواست کنید مصاحبه و مترجم آن توسط فردی با جنسیت انتخابی شما انجام شود، مشروط بر اینکه دلیل جدی برای چنین درخواستی ارائه دهید. درخواست شما توسط سرویس پناهندگی ارزیابی خواهد شد.

هر چیزی که در طول مصاحبه می گویید محرمانه است. این اطلاعات برای افراد مورد آزار و شکنجه شما فاش نخواهد شد، اما می توان آن را با سایر مقامات یونانی به اشتراک گذاشت.

به لینک وب سایت رسمی وزارت مهاجرت و پناهندگی مراجعه کنید. https://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/i-synenteyxi/ (اطلاعات به زبان انگلیسی و یونانی موجود است).

مرحله 3: مقامات یونان در مورد درخواست شما تصمیم می گیرند

پس از مصاحبه، خدمات پناهندگی پس از در نظر گرفتن اظهارات شما در طول مصاحبه شخصی، شواهدی که برای توجیه پرونده خود ارائه کرده اید، اطلاعات مربوطه با کشور مبدا و تمام عناصر موجود در پرونده در مورد درخواست شما تصمیم می گیرد.

پس از مصاحبه شما، خدمات پناهندگی تصمیم خواهد گرفت که آیا به شما پناهندگی، حمایت فرعی یا رد درخواست شما را بدهد.

اگر درخواست حمایت بین المللی شما رد شود، تصمیمی برای انتقال شما از کشور صادر خواهد شد.

سند تصمیمی که برای شما ارسال می شود همراه با یک سند اضافی است که به زبانی که شما درک کنید و به زبانی ساده و قابل درک مطالب و پیامدهای تصمیم را توضیح می دهد.

ممکن است نتیجه پرونده خود را شخصاً یا از طریق نامه ای دریافت کنید که از طریق پست سفارشی برای شما (یا وکیلتان) ارسال می شود.

اگر آدرس یا شماره تلفن خود را تغییر داده اید، باید فوراً به خدمات پناهندگی اطلاع دهید.

شما می توانید از طریق برنامه بازگشت داوطلبانه سازمان بین المللی مهاجرت(IOM) به کشور مبدأ خود بازگردید.

در حالی که درخواست شما در حال بررسی است، در صورت تمایل می توانید آن را پس بگیرید. در چنین حالتی، درخواست شما بررسی نمی شود، اجازه اقامت شما در این کشور داده نمی شود و در صورت عدم داشتن مجوز اقامت دیگر، باید یونان را ترک کنید.

سرویس پناهندگی ممکن است در نظر بگیرد که شما علاقه ای به ادامه بررسی درخواست خود ندارید (انصراف تلویحی) و بنابراین، بررسی آن را به ویژه درموارد زیر متوقف می کند:

الف) اگر از ارائه اطلاعاتی که برای درخواست شما و توسط مقامات درخواست شده است، که اهمیت زیادی دارند خودداری کنید یا

ب) اگر در قرار مصاحبه ای که توسط سرویس پناهندگی برای شما تعیین شده است حاضر نمی شوید یا

ج) اگر از محل بازداشت خود فرار کنید یا اگر به تعهدات خود عمل نمی کنید یا

د) اگر منطقه اقامتی که توسط مقامات برای شما تعیین شده است را بدون اطلاع قبلی ترک کنید یا اگر کشور را بدون درخواست اجازه از اداره پناهندگی ترک کنید یا

ه) اگر پس از اینکه از شما درخواست شد با خدمات پناهندگی تماس نگیرید، یا اگر نتوانستید اسنادی را که احتمالاً در اختیار دارید یا باید در اختیار داشته باشید را ارائه کنید یا

ل) در صورت عدم حضور به منظور تمدید کارت حداکثر تا یک روز کاری بعد از تاریخ انقضای آن،

ز) در صورت عدم همکاری با مقامات و در نتیجه نقض وظیفه یا نقض همکاری

ح) در صورتی که برای تکمیل مراحل پذیرش و شناسایی از تصمیم انتقال خود تبعیت نکنید و در نتیجه روند معاینه را با مشکل مواجه کنید.

در صورتی که مقامات تصمیم‌ گیرنده تشخیص دهند که شما به طور ضمنی درخواست خود را پس گرفته‌اید، بر اساس شواهد موجود در مورد درخواست شما تصمیم می‌گیرند و در صورت قضاوت در مورد درخواست شما، درخواست شما رد می‌شود. اگر خدمات پناهندگی درخواست شما را رد کرد، شما حق دارید درخواست تجدید نظر را به اداره استیناف ارائه دهید.

اگر سرویس پناهندگی تشخیص دهد که عناصر کافی برای بررسی درخواست شما در دسترس نیست، تصمیم توقف صادر خواهد شد. اگر تصمیم قطعی صادر شود، روند بازگشت به کشورشما انجام خواهد شد. شما این حق را دارید که یک بار، ظرف نه (9) ماه پس از صدور رای توقف، درخواست ادامه روند رسیدگی به پرونده خود را داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد وقایع بعد از مصاحبه لطفا به لینک https://migration.gov.gr/fa/gas/diadikasia-asyloy/.

در صورت اعطای وضعیت پناهندگی توسط جمهوری یونان، شما حق دریافت مجوز اقامت سه ساله را دارید که برای مدت سه (3) سال اعتبار خواهد داشت، و در صورت تمایل به انجام آن به عنوان یک ذینفع، می توانید این مدرک را دریافت کنید. یک سند مسافرتی صادر شده توسط جمهوری یونان را دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد برای مدت حداکثر نود (90) روز از سایر کشورهای اتحادیه اروپا بازدید کنید. جواز اقامت برای ذینفعان حمایت فرعی به مدت یک (1) سال اعطا می شود و پس از بررسی مجدد برای دو (2) سال دیگر تمدید می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تصمیم مثبت لطفاً از پیوند https://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/thetiki-apofasi/

در صورتی که درخواست شما رد شود، یا در صورتی که به شما یک وضعیت حمایت فرعی اعطاء شود و شما در نظر داشته باشید که مستحق وضعیت پناهندگی هستید، حق دارید در مرجع تجدیدنظر (محله دوم) درخواست تجدید نظر کنید. شما باید شکایت خود را اداره پناهندگی منطقه ای ذیصلاح(RAO) یا واحد پناهندگی خودمختار (AAU) در مهلت ذکر شده در تصمیمی که دریافت کرده اید اعلام کنید.

در صورتی که در یک مرکز زندگی می‌کنید که دور از اداره پناهندگی یا واحد مختاراست که تصمیم شما را صادر کرده است، می‌توانید درخواست تجدیدنظر خود را در نزدیک‌ ترین اداره پناهندگی یا واحد مختار ارسال کنید. در این صورت، درخواست تجدیدنظر از طریق ایمیل به اداره پناهندگی یا واحد پناهندگی که تصمیم را در همان روز صادر کرده است ارسال می شود. درخواست تجدیدنظر با حضور شخص در RAO/AAU ذیصلاح و ارائه یک سند (استیناف) با امضای شما یا وکیل ارائه می شود. در صورت بازداشت، باید درخواست تجدیدنظر خود را به مدیر مرکز یا مرکز بازداشت تسلیم کنید و او درخواست تجدیدنظر شما را از طریق فکس یا سایر رسانه های دیجیتالی به اداره پناهندگی یا واحد مختار که تصمیم را صادر کرده است ارسال می کند.

پس از ارسال درخواست تجدید نظر، یک کارت جدید متقاضی حمایت بین المللی به شما ارائه می شود.

سرویس پناهندگی دارای وکلایی است که ممکن است در طول زمانی که درخواست تجدیدنظر شما در مرحله دوم ارسال می شود و مورد بررسی قرار می گیرد، به صورت رایگان از شما حمایت کنند. می توانید به صورت آنلاین برای کمک حقوقی درخواست دهید.لطفاً اینجا https://applications.migration.gov.gr/ypiresies-asylou/.

درخواست تجدیدنظر شما توسط یک کمیته مستقل استیناف بررسی خواهد شد. کمیته مستقل استیناف معمولاً درخواست های تجدیدنظر را بر اساس مدارک موجود در پرونده شما بررسی می کند و شما را برای مصاحبه فرا نمی خواند. با این حال، در مورد تاریخی که در آن درخواست تجدیدنظر شما بررسی خواهد شد، و همچنین در مورد زمانی که می توانید، در صورت تمایل، هر مدرک اضافی را که کمیته استیناف باید در نظر بگیرد، ارائه خواهید کرد.

در تاریخی که درخواست تجدیدنظر شما بررسی می شود، موظف هستید که شخصاً در دفتر مرجع تجدید نظر حضور داشته باشید. در صورت عدم حضور،اعتراض شما رد خواهد شد.

در صورتی که شما در یک مرکز سکونت دارید و نه شما و نه وکیل مجاز شما قادر به حضور نیستید، باید تا روز قبل از مدیر مرکز پذیرش یا اسکان، گواهی ارسال به مرجع تجدیدنظر بخواهید. تا تاریخ بحث در مورد درخواست تجدید نظر شما، گواهی می دهد که در طول تاریخ بحث تجدید نظر در این مرکز اقامت داشته اید.

در صورتی که محدودیت حرکت یا الزام اقامت در مکانی خاص در خارج از منطقه آتیکی بر شما تحمیل شده باشد، می توانید توسط وکیل مجاز خود وکالت داشته باشید یا گواهی صادر شده توسط نزدیکترین ایستگاه پلیس یا مرکز برای شما ارسال کنید. خدمات شهروندی (KEP) محلی که در آن اقامت دارید، تا روز قبل از تاریخ بحث در مورد درخواست تجدید نظر خود، با تأیید اینکه شما خود را در برابر آنها معرفی کرده اید.

در صورت عدم حضور وکیل شما و یا عدم ارائه گواهینامه های مذکور به مرجع تجدیدنظر، درخواست تجدیدنظر شما رد خواهد شد.

در صورتی که کمیته استیناف تصمیم به دعوت شما برای مصاحبه بگیرد، حداکثر ده (10) روز قبل از تاریخ مصاحبه به شما اطلاع داده خواهد شد. شما حق دارید با همراهی یک وکیل یا مشاور دیگر به کمیته استیناف مراجعه کنید.

کمیته استیناف تصمیم خواهد گرفت که به شما وضعیت پناهندگی، وضعیت حمایت فرعی، یا رد درخواست تجدیدنظر شما را بدهد.

در صورتی که درخواست تجدیدنظر شما رد شود، یا در صورتی که تصمیم به شما وضعیت حمایت فرعی را اعطاء کند و معتقدید که مستحق دریافت وضعیت پناهندگی هستید، می توانید ظرف مدت 30 روز درخواست ابطال را به دادگاه بدوی صلاحیتدار اداری محلی ارائه دهید. روزهایی که از روز بعد پس از ابلاغ تصمیم به شما شروع می شود. درخواست ابطال اثر تعلیقی خودکار ندارد، به این معنی که در صورت رد درخواست تجدیدنظر شما امکان خروج از کشور وجود دارد.

در صورتی که درخواست شما رد شود، تا زمانی که برگشت شما انجام شود یا درخواست شما تایید نهایی شود، در یک مرکز بازداشت پیش از خروج بازداشت خواهید شدو در مرکز بازداشت پیش از انتقال باقی خواهید ماند.بعدی در یک درخواست حمایت بین المللی که پس از تصمیم گیری برای رد نهایی توسط پلیس یا اداره پناهندگی یا مرجع تجدیدنظر یا پس از تصمیم گیری برای رد نهایی، مجدداً ارائه می شود، پس گرفتن درخواست حمایت بین المللی قبلی شما و یا درخواستی برای ابطال و یا درخواست تعلیق ارائه کرد. در صورتی که درخواست تجدیدنظر شما رد شود، کمیته مستقل استیناف تصمیمی را برای بازگشت شما به کشورتان صادر خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوم لطفاً به لینک وب سایت رسمی وزارت مهاجرت و پناهندگی مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد روش پناهندگی به 18 زبان، لطفاً به صفحه وب وزارت مهاجرت و پناهندگی در اینجاhttps://migration.gov.gr/en/gas/plirofories-se-18-glosses /  مراجعه کنید.