درباره کمک‌ها در یونان

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امرو پناهندگان یونان - کمک به پناهندگان و پناهجویان


هشدار کلاهبرداری

1 آوریل 2021

هشدار! پناهجویان و پناهندگان گزارش کرده اند که از طریق شماره WhatsΑpp “فیش سپرده برندگان” را در زیر دریافت کرده اند ، نام خود را تحت عنوان “نام سپرده گذار” گذاشته اند. پس از آن ، آنها تماسی دریافت کردند که به آنها اطلاع می دهد اگر 250 یورو به Western Union واریز کنند ، 25.000 یورو برنده خواهند شد. شماره ای که با آنها تماس می گیرد همان شماره تلفن خودشان است.

 این یک کلاهبرداری است و برخی از پناهجویان و پناهندگان قبلاً نیز قربانی این کلاهبرداری شده اند. از پاسخ دادن به این پیام و به اشتراک گذاری داده های شخصی یا اطلاعات حساس خودداری کنید. هنگام دریافت ارتباط از طرف افراد ناشناس ، از شما می خواهد که در ازای آن پول واریز کنید و وعده سود یا سود دیگری را بدهید ، بسیار مراقب باشید.

بخاطر بسپارید: می توانید از طریق شماره 100 با پلیس یا شماره 11188 و 21 4402 7860 با اداره پیگرد قانونی جرایم اینترنتی تماس بگیرید.


ثبت نام در مهد کودک ها و مدارس ابتدایی

والدین و مراقبان می توانند اطلاعات مربوط به ثبت نام کودکان در مهد کودک ها و مدارس ابتدایی را برای سال تحصیلی جدید 2022-2021 به زبان های مختلف در صفحه فیس بوک Refugee Info پیدا کنند

(https://www.facebook.com/refugee.info/posts/3828821823844603

https://www.facebook.com/refugee.info/posts/382881869717824

علاوه بر این ، اطلاعات مربوط به برنامه مدرسه برای کودکان 6 ماه تا 5 سال را می توان در وب سایت Refugee info  نیز یافت     

 (https://www.refugee.info/greece/education–greece/education-overview-education?language=fa)

دوره ثبت نام تا 20 مارس 2021 است

در صورت از دست دادن مهلت فوق ، همچنان می توانید فرزندان خود را در مرحله بعدی سال ثبت نام کنید. به گفته وزارت آموزش و پرورش (وزارت معارف) ، ثبت نام در دوره ثبت نام شانس بیشتری برای یافتن مکان به کودکان می دهد و کل روند را تسهیل می کند.


اطلاع پیام فریب دهنده

۲۲فوریه۲۰۲۱

توجه!

پیام زیر که از طریق Whatsapp به پناهجویان و پناهندگان ارسال شده، یک پیام فریبنده (SCAM) است:

این پیام توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ارسال نشده و اطلاعاتی که در آن مطرح  شده واقعیت ندارد !

از پاسخ دادن به این پیام وبا اشتراک گذاری اطلاعات شخصی یا  اطلاعات حساس خویش خودداری کنید.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای پناهجویان در یونان یا سایر کشورهای اروپایی اقدام به اسکان مجدد نمی کند. برنامه جابجایی پناهجویان و پناهندگان مقیم یونان یا سایر کشورهای اروپایی توسط وزارت مهاجرت و پناهندگی اجرا می شود و بودجه آن را کمسیون اروپا تامین می کند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به همراه EASO، UNICEF و سازمان جهانی مهاجرت، اجرای این برنامه را پشتیبانی می کنند. ارگان مسئول تصویب جابجایی پناهجویان و  پناهندگان، سازمان پناهندگی است  (برای پناهجویان و مشمولان حمایت بین المللی) و دبیرخانه ویژه حمایت از خردسالان بدون همراه (برای خردسالان بدون سرپرستی که پناهنده یا پناهجو می باشند). 

کلیه مراحل مربوطه رایگان می باشد. شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه تماس با سازمان پناهندگی و دبیرخانه ویژه حمایت از خردسالان بدون همراه در وب سایت وزارت مهاجرت و پناهندگی به آدرس https://migration.gov.gr  پیدا کنید.


اینجا را کلیک کنید کرونا مربوط به ویروس  برای اطلاعات