خدمات دیگر

Refugee.Info

چنانچه در موارد ذیل نیاز به اطلاعات دارید:

  • اقدامات اضطراری در مورد Covid-19
  • خدمات موجودی که ارائه می‌شود
  • مراحل پناهندگی
  • ثبت نام کودکان در مدرسه
  • نحوه صدور AMKA یا PAAYPA برای دسترسی به خدمات پزشکی

با کلیک کردن برروی لینک  www.refugee.info   به وب سایت Refugee.Info مراجعه نمایید و اطلاعات مربوطه را به زبان انگلیسی، فرانسه، عربی، فارسی و اردو پیدا کنید. همچنین، اطلاعات مربوط به مسائل پناهندگان در صفحه Refugee.Info در فیس بوک به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، عربی، فارسی، اردو، لینگالا، کورمانجی و سومالی موجود می باشد.

در صورت تمایل برای مکالمه با یکی از اعضای گروه می توانید از طریق Facebook Messenger  به یکی از زبانهای فوق پیام ارسال نمایید.

صفحه Refugee.Info  از نظر امنیت و رازداری در امر اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته اید احترام قائل است و از آن محافظت می کند.


راهنمایی برای زندگی در آتن

این حاوی فهرستی از سازمان‌های ارائه‌دهنده خدمات به پناهجویان و پناهندگان ساکن در شهر آتن است. سازمان‌های مطرح‌شده در این راهنما کمک‌های رایگان ارائه می دهند. این خدمات شامل مراقبت‌های پزشکی، حمایت‌های اجتماعی و روانشناختی، مراقبت های بهداشتی، مشاوره حقوقی، تغذیه، سرپناه، حمایت مالی، آموزشی و خدمات به بیماران مبتلا به HIV / AIDS  و همچنین خدمات به افرادی که به خاطر هویت، ابراز جنسی و یا علائق جنسی‌شان قربانی تبعیض شده‌اند.

این راهنما همچنین شامل لیست مراجع مستقلی است که شما می توانید در صورت نقض حقوق‌تان توسط نهاد‌های دولتی، مراجع خصوصی و یا اشخاص حقیقی یا حقوقی از آنها درخواست کمک نمایید.

Greek – French – Turkish – Sorani Arabic – English – Farsi – Urdu


مراکز خدمات ثبت نام در شهر سالونیک

این فهرست ارائه دهندگان خدمات به پناهجویان و پناهندگانی است که در شهر سالونیک زندگی می کنند. این مراکز توسط گروه کاری سالونیک برای شهروندانی ایجاد شده که توسطSolidarity Now ، کمیته بین المللی صلیب سرخ و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل حمایت می شوند.

English – Arabic – Farsi – Urdu.   Greek – French – Turkish – Sorani


مراکز مشاوره برای حمایت از زنانی که قربانی خشونت شده‌اند

آتن:                   یونانی، انگلیسی، فرانسه، فارسی ۱ و ۲، عربی

تِسالی:                یونانی، انگلیسی، فرانسه، فارسی،         عربی

ایپیروس و پِلوپونِز: یونانی، انگلیسی، فرانسه، فارسی،         عربی

شمال یونان:         یونانی، انگلیسی، فرانسه، فارسی،         عربی

جزایر:                یونانی، انگلیسی، فرانسه، فارسی،         عربی


فیلم‌هایی برای خردسالان بی سرپرست

با پشتیبانی سفارت ایالات متحده در یونان سازمان فاروُس فیلم های انیمیشن زیر را تولید کرده است. هدف از این ویدیوها ارائه اطلاعات مناسب به کودکان و نوجوانان در مورد خطرات موجود و ارتقاء دانش آنها به منظور تصمیم‌گیری درست است. این ویدیوها به منظور حفاظت آنها در برابر سو ‌استفاده، استثمار جنسی و قاچاق انسان می پردازد و همچنین می تواند برای بحث‌های گروهی در خوابگاه‌ها، مراکز اجتماعی و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

پیوند این ویدیوها را در اینجا خواهید یافت:

عربیدریاردو


حقوق پناهجویان و پناهندگان تحت بازداشت

شورای پناهندگان یونان با همكاری سازمان جرم شناسی مرزی دانشگاه آکسفورد جزوه‌ای حاوی اطلاعات مفید در مورد حقوق پناهندگان و مهاجران بازداشت شده تهیه کرده است.

این مدرک در سایت‌های ذیل قابل دسترسی است:

انگلیسی: https://www.gcr.gr/media/k2/attachments/leaflet_20201201_en.pdf

فرانسه:   https://www.gcr.gr/media/k2/attachments/leaflet_20201201_fr.pdf

عربی:    https://www.gcr.gr/media/k2/attachments/leaflet_20201201_ar.pdf

فارسی:   https://www.gcr.gr/media/k2/attachments/leaflet_20201201_fa.pdf

اردو:     https://www.gcr.gr/media/k2/attachments/leaflet_20201201_ur.pdf


 وحدت«خدمات دیگر » در وب ساید        HELP   برای همکاران ممکن است که  دارای لینکها و مراجعه  به سایتهای  شخص ثالث باشد.این سایدهای مرتبط زیر نظر کمیسیار عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نمی باشند و مسئولیت محتوی ساید را ندارد.هدف کمیسیار عالی سازمان ملل در امور پناهندگان این ساید ها را فقط برای تحقیق و  ارائه اطلاعات است . درج لینک یا مرجع به معنای تایید ساید لینک از طرف کمیسیار عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نمی باشد

Last update: 05/10/2021