Як мені подати заявку на надання притулку?

Подання заявки

Доступ до процедури надання міжнародного захисту є необмеженим і безоплатним.

Компетентними органами влади, до яких ви можете подати заявку, є регіональні представництва з питань надання притулку та підрозділи з питань надання притулку. Якщо ви перебуваєте в Центрі приймання та ідентифікації (RIC), вашу заявку також можуть зареєструвати співробітники RIC.

Заявка на надання міжнародного захисту подається заявником особисто. Однак тепер Заявка може бути подана онлайн через процедуру самостійної реєстрації. Додаткову інформацію щодо процедури самостійної реєстрації, у тому числі про осіб, які мають право на таку процедуру, ви можете знайти на офіційній вебсторінці Міністерства у справах міграції та притулку за цим посиланням. (https://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/). Вебсторінка доступна англійською та грецькою мовами.

Особа, яка подає заявку на надання міжнародного захисту, — це громадянин третьої країни чи особа без громадянства, яка подає заявку на надання міжнародного захисту до регіональних представництв з питань надання притулку чи до незалежних підрозділів з питань надання притулку чи підрозділів служби з питань надання притулку, які діють в центрах приймання та ідентифікації.

Громадянин третьої країни чи особа без громадянства, яка переміщується до Греції з європейської держави, що реалізує «Дублінське положення III», також є особою, яка подає заявку на надання міжнародного захисту.

Ви можете подавати заявки за членів своєї родини, якщо вони разом з вами перебувають у Греції та бажають подати заявку. Вони також мають прийти з вами до служби з питань надання притулку.

Просимо зауважити, що служба з питань надання притулку не може прийняти вашу заявку, якщо:

а) ви вже подали заявку на надання міжнародного захисту до Грецької поліції, і ця заявка перебуває в процесі розгляду,

b) ви вже маєте спеціальну картку іноземця, який шукає притулку (рожева картка).

Служба з питань надання притулку може прийняти заявку в подальшому, лише якщо ви отримали остаточне рішення про відхилення заявки на надання притулку, яку ви подали до Грецької поліції.

Якщо ви є неповнолітньою особою без супроводу батьків у Греції, перейдіть за цим посиланням https://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/asynodeytoi-anilikoi/

Якщо ви затримані чи перебуваєте у Центрі приймання та ідентифікації (RIC) перейдіть за цим посиланням https://migration.gov.gr/gas/diadikasia-asyloy/diadikasia-asyloy-gia-atoma-poy-vriskontai-ypo-kratisi-i-se-diadikasia-ypodochis-kai-taytopoiisis/ (інформація доступна грецькою та англійською мовами).

Додаткову інформацію щодо процедури подання заявки на надання притулку (Перша інстанція) ви можете отримати на офіційному вебсайті Міністерства у справах міграції та притулку за цим посиланням https://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/ (інформація доступна грецькою та англійською мовами).

Останнє оновлення: 11 лютого 2021 року