اعلان

02/05/2023

اشخاص تحت حمایت موقت، متقاضیان حمایت بین المللی و دارندگان وضعیت پناهندگی که در پی زلزله ی ماه فوریه، 11 استان متاثر از زلزله را ترک کرده اند، می توانند برای درخواست تمدید اجازه ی سفر به مدت 60 روز، به اداره ی مدیریت مهاجرت استانی که هم اکنون در آن اقامت دارند مراجعه کنند. جهت جلوگیری از ازدحام و تاخیر، تنها افرادی که اجازه ی سفرشان رو به پایان است باید برای درخواست تمدید اجازه ی سفر مراجعه نمایند. در برخی از استان ها، ممکن است لازم باشد که قبل از مراجعه ی حضوری به اداره ی مدیریت مهاجرت، از طریق e-devlet وقت ملاقات گرفته شود. 

اشخاصی که هم اکنون قصد خروج از11 استان متاثر از زلزله (از جمله هاتای، کاهرامانماراش، مالاتیا، آدیامان و غازیانتپ) را دارند، باید قبل از خروج اجازه ی سفر خود را دریافت کنند. ادرات مدیریت مهاجرت این استان ها وضعیت فیزیکی محل اقامت و شرایط خاص شخص یا خانواده را ارزیابی خواهند کرد. 

06/03/2023

به علت وقوع زلزله 6 فوریه 2023 در شهرهای آدانا، آدیامان، دیاربکر، غازیانتپ، هاتای، قهرمانماراش، کیلیس، مالاتیا، عثمانیه و شانلی اورفا وضعیت اضطراری اعلام شد.

اگر تحت حمایت موقت، متقاضی حمایت بین‌المللی، و یا دارنده وضعیت پناهندگی هستید، و شکایتی در حال بررسی در دادگاه دارید یا این که می خواهید شکایت کنید، لطفاً به اطلاعات زیر دقت کنید:

  • اگر به طور قانونی ساکن یکی از استان های آدانا، آدیامان، دیاربکر، غازیانتپ، هاتای، قهرمانماراش، کیلیس، مالاتیا، عثمانیه یا شانلیورفا هستید، و یا علی رغم ثبت بودن در استانی دیگر، در طی وقوع زلزله ها در یکی از این استان ها بودید، مراحل قانونی پرونده هایی که قبلاً در سراسر کشور تشکیل داده بودید، و یا می خواهید تشکیل دهید، تا 6 آوریل 2023 به حالت تعلیق درآمده است.
  • اگر استان محل سکونت شما جزو این 10 استان نیست، اما در این استان ها اقوام خونی دارید و یا اقوام همسرتان در این استان ها هستند، و یا اینکه برای حمایت از عملیات امداد و نجات و بازیابی خسارت به این استان ها رفته اید، مراحل قانونی پرونده هایی که قبلاً در سراسر کشور تشکیل داده بودید، و یا می خواهید تشکیل دهید، تا 6 مارس 2023 به حالت تعلیق درآمده است.
  • برای تصمیمات دیپورتی که بعد از تاریخ 6 فوریه صادر شده اند، شمارش 7 روز مهلت برای استیناف از تاریخ 7 مارس شروع شد. برای تصمیمات دیپورتی که قبل از تاریخ 6 فوریه صادر شده اند، شمارش روز های باقی مانده از 7 روز مهلت برای استیناف، از تاریخ 7 مارس ادامه یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل قانونی، تعلیق ها و روندهای اداری لطفاً به این لینک مراجعه کنید.

22/02/2023

وزارت خانواده و خدمات اجتماعی ترکیه یک صفحه استعلام در وب سایت خود راه اندازی کرده است تا اطلاعاتی در مورد کودکان بدون همراه و جدا شده از خانواده ارائه دهد. از طریق لینک ارائه شده، کاربران می توانند از طریق شماره شناسایی خارجی (کیملیک) و یا نام و نام خانوادگی این کودکان را جستجو کنند 👇👇
 

16/02/2023

پست: مجوز سفر

در پی زلزله ای که در تاریخ 2023/06/02 در کاهرامانماراش رخ داد و 10 استان اطراف آن را تحت تاثیر قرار داد، برای افراد تحت حمایت بین المللی یا موقت، در خصوص سفر موقت به سایر استان ها، ترتیبات زیر در نظر گرفته شده است:

  • – افراد تحت حمایت موقت، متقاضیان حمایت بین المللی و دارندگان وضعیت پناهندگی ساکن در استان های کاهرامانماراش، هاتای، غازیانتپ، آدییامان و مالاتیا اجازه دارند که بدون اخذ مجوز سفر به سایر استان ها سفر کنند.
  • اشخاص موظف هستند پس از ورود به استان دیگر، جهت اخذ مجوز سفر 60 روزه به اداره ی مدیریت مهاجرت آن استان مراجعه کنند.
  • – افراد تحت حمایت موقت، متقاضیان حمایت بین المللی و دارندگان وضعیت پناهندگی ساکن در آدانا، عثمانیه، شانلیورفا، کیلیس و دیاربکر موظفند قبل از نقل مکان، برای درخواست مجوز سفر به اداره های مدیریت مهاجرت موجود در استان های خود مراجعه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز  اطلاع رسانی اتباع خارجی (YIMER) با شماره 157 تماس حاصل فرمایید.

 

15/02/2023

به اطلاع می رساند که در پی زمین لرزه ای که در تاریخ 6 فوریه 2023 در استان های اطراف پازارجیک، کاهرامان ماراش و البیستان رخ داد و به منظور حفظ ثبات در خدمات شناسایی و تدفین، وزارت امور داخله با همکاری وزارت دادگستری حکمی صادر کرد که دستور کار استانداری ها و نهادها/سازمان های ذیربط را معین می کند:
1- کالبد شکافی اجساد باید توسط دادستانی استان یا حوزه ی آن منطقه انجام شود.
2- اجساد به همراه اطلاعات ساختمانشان به افسر بهداشت یا نیروی انتظامی تحویل داده شده و سپس به بیمارستان منتقل خواهند شد. برای گزارش رسمی در خصوص حضور بستگان متوفی متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
3- اجساد باید از طریق معاینات پزشکی قانونی مانند آزمایش DNA، آزمایش خون و اثر انگشت شناسایی شوند. با این حال، مراسم تشییع جنازه باید زمانی انجام شود که اجساد توسط بستگان یا افراد نزدیک به آنها شناسایی نشده باشند.
4- اجسادی که با معاینه پزشکی قانونی قابل شناسایی نبوده و در نتیجه تحویلشان به بستگان ظرف مدت 5 روز ممکن نمی باشد، پس از انجام آزمایش DNA، اثر انگشت و عکس برداری، طبق شئونات مذهبی دفن خواهند شد. محل تدفین در گزارش رسمی ثبت خواهد شد.
نکته: برای جلوگیری از بروز مشکل در حفظ اجساد، اجسادی که توسط بستگان و یا معاینه پزشکی قانونی قابل شناسایی نباشند، با ارزیابی مشترک دادستانی و مقامات محلی 24 ساعت پس از انجام آزمایشات لازم با رعایت شئونات مذهبی دفن خواهند شد.

09/02/2023

شهروندان ما می توانند در رابطه با کودکان بی سرپرست در منطقه زلزله، به خط تلفن ALO 183 ما، افسران مجری قانون، و یا مقامات ریاست اداره خانواده و خدمات اجتماعی استان مراجعه کنند.


07/02/2023

در ساعت 4:17 صبح روز 6 فوریه 2023 در منطقه پازارجیک قهرمان‌ماراش زمین لرزه ای رخ داد و استان های همجوار نیز تحت تأثیر این زلزله قرار گرفتند. در این دوره، ثبت نام برای اقامت، حمایت بین المللی و حمایت موقت در استان های زیر بسته شده و قرارهای فعلی به تاریخ دیگری موکول می شوند. رفتار ناعادلانه ای با افرادی که قرار ملاقاتشان به تعویق افتاده است صورت نخواهد گرفت، تاریخ های جدید قرارهای ملاقات جداگانه به اشتراک گذاشته خواهند شد.
استان‌هایی که قرار ملاقات مجوز اقامت را به تعویق انداختند: آدانا، آدیامان، غازیانتپ، شانلی اورفا، دیاربکر، ماردین، قهرمان‌ماراش، هاتای، عثمانیه، کیلیس، مالاتیا، باتمان.
استان‌هایی که قرار ملاقات درخواست حمایت بین المللی را به تعویق انداخته‌اند: آدانا، مرسین، کایسری، آدییامان، غازیانتپ، شانلی‌اورفا، دیاربکر، ماردین، قونیه، قهرمان‌ماراش، هاتای، عثمانیه، کیلیس.
استان‌هایی که قرار ملاقات درخواست حمایت موقت را به تعویق انداختند: آدانا، مرسین، کایسری، آدییامان، غازیانتپ، شانلی‌اورفا، دیاربکر، ماردین، قونیه، قهرمان‌ماراش، هاتای، عثمانیه، کیلیس.


06/02/2023

اگر ساکن یکی از مناطق زلزله زده هستید و در شرایط اضطراری هستید، لطفاً برای مداخلات پزشکی با شماره 112 تماس بگیرید. در صورتی که در ساختمان گیر افتاده اید و نیاز به امداد و نجات دارید با خط اورژانس AFAD با شماره 00905350456181 تماس بگیرید.
شما همچنین می توانید برای دریافت کمک با مرکز ارتباطات اتباع خارجی (YIMER 157) تماس بگیرید. این خط به 7 زبان (ترکی، عربی، فارسی، انگلیسی، روسی، آلمانی و پشتو) مورد دسترسی است.
خطوط خدمات واتس اپ و تلگرام YİMER فعال هستند: در تمام مواقع اضطراری می توانید به طور 24 ساعته از طریق شماره 00903124220400 به واتس اپ و از Yimer157bot@ به تلگرام دسترسی داشته باشید.