خوش آمدید

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ترکیه - کمک برای پناهندگان و پناهجویان

در رسانه های اجتماعی برنامه هایی برای حرکت سازمان یافته به سمت مرز ترکیه- یونان/بلغارستان منتشر شده است و افرادی که در این جنبش شرکت می کنند قصد دارند از مرز به یونان/بلغارستان و دورتر حرکت کنند.
 کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و شرکا آن در حرکت های نامنظم از ترکیه به یونان/بلغارستان و بعد از آن دخالت ندارند و آنها را تشویق نمی کنند. لطفاً توجه داشته باشید که این حرکات، چه از راه زمینی و چه از طریق دریا، همواره خطرناک  وپرمخاطره هستند. تلاش برای عبور از مرزها به طور نامنظم اغلب ناموفق بوده و می تواند عواقب جدی از جمله دستگیری، بازداشت، جدایی خانواده و حتی مرگ را به همراه داشته باشد.
علاوه بر اینکه شرکت کنندگان در این جنبش ها در معرض عواقب قانونی بالقوه قرار می گیرند، ممکن است در شرایط انسانی وخیم از جمله بدون سرپناه، غذا و سایر خدمات اساسی قرار بگیرند. کودکان و افراد با نیازهای خاص ممکن است در معرض خطرات ویژه باشند. لطفا جان خود و اعضای خانواده و فرزندانتان را به خطر نیندازید.
ما افراد و خانواده هایی را که نیاز به کمک و حمایت دارند تشویق می کنیم تا به کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و شرکا آن مراجعه کنند. این سازمان ها قادر به ارائه مشاوره در مورد خدمات موجود در داخل ترکیه هستند.
 لطفاً توجه داشته باشید که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده از طریق منابع غیررسمی، به ویژه در رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اغلب گمراه کننده یا کاملاً نادرست است. توصیه می شود از استناد به این منابع خودداری کنید. برای اطمینان از داشتن اطلاعات صحیح، لطفاً با کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و/ یا شرکا آن  مشورت کنید.
 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دسترسی به حقوق و خدمات در ترکیه می توانید با خط مشاوره  کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (68 48 444) تماس بگیرید

به وب سایت ’کمک‘ راه اندازی شده توسط کمیساریای عالی‌ پناهندگان سازمان ملل متحد، خوش آمدید. این وب سایت کمک می کند تا پناهندگان و پناهجویان بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد حق و حقوق خود، تعهدات و خدمات فراهم شده برای آنها دسترسی پیدا کنند. به اطراف بنگرید و درباره ی آنچه که نیاز دارید در مدت اقامتتان در ترکیه بدانید، مثلا کجا می توانید برای طلب کمک بیشتر مراجعه کنید، کسب اطلاعات کنید.

درباره ی مسائل کلیدی بخوانید

به دنبال اطلاعات دیگر هستید؟ از وب سایت های دیگر ما بازدید کنید.

اگر به دنبال یافتن خدمات و کمک های موجود در اطراف تان هستید، از وب سایت مشاور خدمات در ترکیه بازدید به عمل آورید. شما می توانید در این وب سایت جستجو کرده و اطلاعاتی از قبیل اطلاعات تماس، و ساعت آغاز به کار خدماتی که در منطقه شما هستند را به دست آورید.

https://www.facebook.com/unhcrturkeyinfo/videos/246013179797954/

با دنبال کردن صفحه فیسبوک کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ترکیه در خصوص حق و حقوق خود، تعهدات و خدمات فراهم شده برای شما مطلع و به روز باشید.

https://www.facebook.com/unhcrturkeyinfo/photos/a.1804761459652194/1804761422985531/?type=3

خط مشاوره کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد را می توان از طریق شماره 4444868 یافت. این خط از ساعت 9 تا 17 در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه و از جمعه 9 تا 16 در دسترس است. شما می توانید مشاوره به زبان های عربی ، فارسی ، ترکی و انگلیسی دریافت کنید. مشاورانی که به زبان فرانسه ، اردو ، کرد و سومالی صحبت می کنند در صورت درخواست در دسترس هستند.

برای مشاهد وضعیت پرونده خود با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، می توانید به وبسایت نتایج مراجعه نمایید.

و اگر به دنبال اطلاعات کلی درباره ی نقش و فعالیت های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ترکیه هستید، به وب سایت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ترکیه مراجعه کنید.