خوش آمدید

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ترکیه - کمک برای پناهندگان و پناهجویان

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان  از اطلاعات منتشر شده در رسانه های اجتماعی مختلف، و اخبار مربوط به درز اطلاعات شخصی اتباع خارجی، از جمله پناهندگان سوری آگاه است. وزارت کشور و اداره ی مدیریت مهاجرت تأیید کرده اند که این اطلاعات درز شده مربوط به سپتامبر 2022 هستند، که طی آن اطلاعات شهروندان ترکیه و اتباع خارجی منتشر شده بود.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان  می‌داند که این درز اطلاعات ممکن است باعث ایجاد نگرانی یا اضطراب در جوامع شما شود، و به نظارت دقیق وضعیت و هرگونه خطری که ممکن است پناهندگان ساکن در ترکیه را تهدید کند، ادامه می‌دهد.

با توجه به این شرایط:

• در برابر کلاهبردارانی که ممکن است سعی کنند به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند، و یا از طریق تماس های تلفنی، پیامک، ایمیل، و سایت های رسانه های اجتماعی با شما ارتباط بگیرند و شما را فریب دهند، هوشیار باشید.

• هنگامی که شخصی ناشناس به طور غیرمنتظره از طریق تلفن، و یا به صورت آنلاین با شما تماس می گیرد و از شما درخواست می کند که اطلاعات شخصی خود از جمله نام، شماره شناسایی، آدرس، و اطلاعات بانکی خود را به اشتراک بگذارید یا تأیید کنید، محتاط باشید.

• حساب e-Devlet خود را به طور منظم برای بررسی هرگونه استفاده غیر عادی از اطلاعات بررسی کنید.

اگر به موارد مشکوکی برخورد کردید یا فکر می کنید که اطلاعات شما در معرض خطر است، لطفاً فوراً آن را به اداره مدیریت مهاجرت واقع در استان خود اطلاع دهید و یا با استفاده از خطوط تلفن زیربه ریاست مدیریت مهاجرت گزارش دهید:

• خط تلفن اضطراری عمومی 112

• مرکز ارتباطات با اتباع خارجی (YIMER) خط 157

شما همچنین می توانید در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 تا 17:00، و جمعه ها از ساعت 9 صبح تا 16 بعد از ظهر با خط مشاوره UNHCR به شماره تلفن 4444868 تماس بگیرید.

شما همچنین می توانید از طریق آدرس [email protected] به UNHCR  ایمیل بزنید.

به وب سایت ’کمک‘ راه اندازی شده توسط کمیساریای عالی‌ پناهندگان سازمان ملل متحد، خوش آمدید. این وب سایت کمک می کند تا پناهندگان و پناهجویان بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد حق و حقوق خود، تعهدات و خدمات فراهم شده برای آنها دسترسی پیدا کنند. به اطراف بنگرید و درباره ی آنچه که نیاز دارید در مدت اقامتتان در ترکیه بدانید، مثلا کجا می توانید برای طلب کمک بیشتر مراجعه کنید، کسب اطلاعات کنید.

درباره ی مسائل کلیدی بخوانید

به دنبال اطلاعات دیگر هستید؟ از وب سایت های دیگر ما بازدید کنید.

اگر به دنبال یافتن خدمات و کمک های موجود در اطراف تان هستید، از وب سایت مشاور خدمات در ترکیه بازدید به عمل آورید. شما می توانید در این وب سایت جستجو کرده و اطلاعاتی از قبیل اطلاعات تماس، و ساعت آغاز به کار خدماتی که در منطقه شما هستند را به دست آورید.

Services Advisor

با دنبال کردن صفحه فیسبوک کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ترکیه در خصوص حق و حقوق خود، تعهدات و خدمات فراهم شده برای شما مطلع و به روز باشید.

UNHCR information board.

خط مشاوره کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد را می توان از طریق شماره 4444868 یافت. این خط از ساعت 9 تا 17 در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه و از جمعه 9 تا 16 در دسترس است. شما می توانید مشاوره به زبان های عربی ، فارسی ، ترکی و انگلیسی دریافت کنید. مشاورانی که به زبان فرانسه ، اردو ، کرد و سومالی صحبت می کنند در صورت درخواست در دسترس هستند.

برای مشاهد وضعیت پرونده خود با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، می توانید به وبسایت نتایج مراجعه نمایید.

و اگر به دنبال اطلاعات کلی درباره ی نقش و فعالیت های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ترکیه هستید، به وب سایت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ترکیه مراجعه کنید.