Hoş geldiniz

UNHCR Türkiye - Mülteci ve sığınmacılar için yardım

BM Mülteci Örgütü UNHCR tarafından yönetilen “Help” (Yardım) sayfasına hoş geldiniz! Mülteciler ve sığınmacılar; hakları, yükümlülükleri ve kendilerine sunulan hizmetlere ilişkin daha fazla bilgi sahibi olmalarına yardımcı olacak bilgilere buradan erişebilirler. İnternet sitesini inceleyin ve daha fazla yardım için nereye gidebileceğiniz de dâhil olmak üzere Türkiye’de kalışınız hakkında öğrenmeye ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri keşfedin.

Önemli konular hakkında bilgi edinin

Lütfen ilgili bilgileri aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın ve haberler ve gelişmeler konusunda güncel bilgilere sahip olmak için siteyi ziyaret edin.

Daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Diğer internet sayfalarımızı ziyaret edin.

Yakınınızdaki mevcut hizmetler ve yardımlar konusunda daha fazla bilgi almak istiyorsanız, Türkiye’ye yönelik Hizmet Danışmanlığı internet sayfasını ziyaret edin. Bu sayfadan, irtibat bilgileri ve açık oldukları saatler de dâhil olmak üzere, bulunduğunuz bölgedeki hizmet sağlayıcılara ilişkin bilgileri araştırıp bulabilirsiniz.

Haklarınız, yükümlülükleriniz ve sunulan hizmetlerle ilgili bilgilerden haberdar olmak için Facebook information board sayfamızı takip edin

UNHCR Danışma Hattına 4444868’den ulaşılabilir. Pazartesiden perşembeye 9.00 – 17.00 ve cuma günleri 9.00 – 16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Arapça, Farsça, Türkçe ve İngilizce dillerinde danışmanlık alabilirsiniz. Fransızca, Urduca, Kürtçe ve Somalice konuşan danışmanlar talep üzerine temin edilebilir.

UNHCR Türkiye’de bireysel dosyanız bulunuyorsa ve dosyanıza ilişkin ilerlemeler hakkında bilgi almak istiyorsanız, ‘Sonuç’ sayfasını ziyaret edin.

Son olarak, UNHCR’nin Türkiye’deki rolü ve faaliyetleri hakkında genel bilgi almak istiyorsanız, UNHCR Türkiye internet sayfasını ziyaret edin.