اعلان

۱۸ نوامبر ۲۰۲۰| بخشنامه جدید وزارت کشور در خصوص محدودیت‌های مربوط به کووید-۱۹

در تمامی استانها، شهروندان 65 سال به بالا می توانند از ساعت 10:00 تا 13:00 و شهروندان زیر 20 سال (متولد 01.01.2001 و بعد از آن) از ساعت 13:00 تا 16:00 از خانه بیرون بروند. به غیر از کارمندانی که اسناد مربوط به محل کار خود را ارائه می دهند / (سابقه SGK و غیره)، برای شهروندان دیگر که در گروه های سنی ذکر شده هستند بیرون رفتن از خانه خارج از ساعات مذکور ممنوع است.

تا زمان تصمیم گیری جدید، در روزهای آخر هفته خارج از ساعات 10:00 تا 20:00 رفت و آمد ممنوع خواهد بود.  زنجیره های تولید، ساخت و عرضه از این محدودیت معاف هستند.  بدین ترتیب، مقررات منع رفت و آمد از ساعت 20:00 روز شنبه 21 نوامبر تا 10:00 یکشنبه 22 نوامبر و از ساعت 20:00 یکشنبه 22 نوامبر تا 05:00 دوشنبه 23 نوامبر اعمال می شود. این روند تا اطلاع ثانوی طی هفته های آتی ادامه خواهد داشت.

در طول محدودیت های آخر هفته، مسافرت های بین شهری یا درون شهری با وسایل نقلیه شخصی مجاز نیست.

مراکز خرید، سوپرمارکت ها، آرایشگاه ها، پیرایشگاه ها و مراکز زیبایی فقط از ساعت 10:00 تا 20:00 می توانند به شهروندان خدمات ارائه دهند.

مکان‌های عرضه خوراک و نوشیدنی مانند رستوران ها، سالن های غذاخوری، شیرینی فروشی ها، کافه ها و چایخانه ها می‌توانند فقط از ساعت 10:00 تا 20:00 برای ارائه خدمات بیرون بر فعالیت کنند.

پس از ساعت 20:00 رستوران ها، غذاخوری ها یا شرکت های سفارش غذای آنلاین فقط از طریق تلفن یا سفارش آنلاین می توانند خدمات ارسالی ارائه دهند.

مکان‌های عرضه غذا  که واقع در حاشیه بزرگراه‌های بین شهری هستند و به وسایل نقلیه برای حمل و نقل عمومی بین شهری یا اهداف تدارکاتی خدمات ارائه می دهند، مشروط بر اینکه به طور جداگانه توسط هیئت های بهداشت عمومی استان / منطقه تعیین شده و در منطقه مسکونی واقع نباشند، از این محدودیت ها مستثنی هستند.

سالن های سینما تا پایان سال و  فعالیت قهوه خانه ها و چایخانه ها، کافی نت ها، سالن های بازی الکترونیکی، سالن های بیلیارد، باشگاه ها و باغ های چایخوری و زمین های چمن مصنوعی تا زمان تصمیم گیری جدید تعطیل می‌باشد. قوانین اجرایی در مورد سالن های قلیان، که فعالیت آنها قبلاً متوقف شده بود، به همان روال ادامه خواهد داشت.

ممنوعیت استعمال دخانیات در مکان های شلوغ اعمال خواهد شد و هیئت های بهداشت استان می توانند این ممنوعیت را به شکل گسترده تر برای سایر اماکن استانی نیز اعمال کنند.

هیئت های بهداشتی اقدامات لازم برای کاهش ازدحام در وسایل حمل و نقل عمومی، از جمله افزایش تعداد وسایل حمل و نقل را انجام خواهند داد.

اقداماتی برای محدود کردن مدت زمان و تعداد شرکت کنندگان در مجالس عروسی انجام خواهد شد. مجالس ترحیم همچنان ممنوع خواهند بود.

متن کامل در آدرس https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus-salgini-yeni-metbirler قابل دسترسی است.

علاوه بر این، وزارت آموزش ملی اعلام نموده است  که تا 31 دسامبر سال 2020 آموزش به صورت آنلاین و از راه دور ادامه خواهد یافت. جزئیات بیشتر توسط این وزارتخانهدر زمانی مناسب اعلام خواهد شد.

http://www.meb.gov.tr/egitim-ogretim-31-aralik-2020ye-kadar-online-olarak-surdurulecek/haber/21983/tr

۲۷ اوت ۲۰۲۰ | اداره کل نفوس و امور شهروندی شهر غازی آنتپ


اطلاعیه ای درباره اقدامات انجام شده در دبیرخانه های اداره جمعیت، در راستای تصمیمات اتخاذ شده در۱۴ استان برای مبارزه با بیماری همه گیر کووید-۱۹، فعالیت‌های این دفاتر بصورت موقت و با گرفتن وقت قبلی صورت خواهد گرفت.

علاوه بر اقدامات انجام شده برای جلوگیری از شیوع کووید-۱۹، در محدوده تصمیمات اتخاذ شده برای مبارزه با بیماری همه گیر کووید- ۱۹  در اداره کل مدیریت  نفوس ۱۴ استان آدانا ، آگری ، آنکارا ، بورسا ، چوروم ، دیاربکر ، ارزروم ، گازیانتپ ، کایسری ، قونیه ، ماردین ، شانلیورفا ، وان و یوزگات و وعملیات تحت استانی مدیریت نفوس (کارت شناسایی ، گذرنامه ، گواهینامه رانندگی ، تأیید آدرس و غیره) به جز شرایط واجب و اضطراری  به طور موقت با قرار ملاقات  انجام خواهد یافت.

26 ژوئن 2020 | اطلاعیه برای درخواست کننده گان حمایت بین المللی و دارندگان وضعیت اقامت

اگر شما درخواست کننده حمایت بین المللی و یا دارنده وضعیت اقامت هستید ، شما اکنون می توانید برای امور ذیل یک قرار ملاقات آنلاین را از e-randevu.goc.gov.tr ​​رزرو کنید:

 • به روز آوری اطلاعات شخصی
 • به روز آوری اطلاعات تماس/ آدرس خود
 • درخواست مجوز سفر
 • درخواست گواهی اجازه ازدواج
 • ادغام پرونده ها / اضافه کردن وابستگان به دلیل ازدواج ، رجوع ، خویشاوندی ، تصمیمات قانونی و سایر نیازها
 • جدا سازی پرونده ها به دلیل طلاق ، تصحیح اشتباهات و تصمیمات قانونی
 • نیاز به مشاوره – اگر اطلاعات ارائه شده توسط مرکز تماس 157 YİMER برای شما کافی نباشد.
 • در صورت بروز هر نوع تغییرات غیر از موارد ذکر شده در بالا
 • انصراف از درخواست حمایت بین المللی خود
 • تجدید کارت شناسایی

فقط به امور تعداد مشخصی‌ از مردم هر روزدر PDMM رسیدگی می شود. تعین قرار ملاقات به شما اطمینان می دهد که روند در اداره کل مدیریت مهاجرت (PDMM) برای شما و خانواده تان سریع  پیش رود.. با تعین قرار ملاقات  از قبل در وقت خود صرفه جویی کنید و  در روز و زمان مقرر برای ملاقات در PDMM حضور یابید.  

لطفا در نظر داشته باشید که تعین وقت ملاقات رایگان است و هیچ کس نمی تواند از شما درخواست پرداخت هزینه برای تعین وقت ملاقات کند. در صورت روبرو شدن با هر گونه مشکلی‌ ، با شماره تلفن 157 با مرکز  YIMER تماس بگیرید.

نکته مهم: لطفاً کد قرار ملاقات را یادداشت کنید یا پیام تأییدی خود را نگه دارید. برای انجام مصاحبه از شما خواسته خواهد شد که این کد را نشان دهید.

۱۹ ژوئن ۲۰۲۰ | اعلامیه در مورد منع عبور و مرور

شهروندان در 81 استان محدود به خیابان ها خواهند شد.

روز شنبه، 20 ژوئن 2020 ، بین ساعت 09:00 و 15:00

و روز شنبه 27 ژوئن 2020 بین ساعت 09.30 صبح و 15:00

و در روز یکشنبه 28 ژوئن 2020 بین ساعت 09.30 صبح و 18:30

این محدودیت در موارد استثنایی اعمال نمی شوند، اطلاعیه رسمی را اینجا نگاه کنید: https://www.icisleri.gov.tr/81-il-valiligine-lgs-ve-yks-tedbirleri-genelgesi

۱۶ ژوئن ۲۰۲۰ | اعلان دولتی

در استان‌های زیر استفاده از ماسک اجباری می‌باشد:
استانبول، آنکارا، آديامان، آفيون، آماسيا، آيدن، آردهان، بالكسير، بارتين، باتمان، بولو، بوردور، دنيزلي، ديار بكر، دوزجه، إلازيغ، اسكي شهير، أرضروم، غازي آنتپ، گيرسون، ايغدير، اسپارتا، كاهرمان مراش، كارابوك، قيصريه، كركلارلي، كوجایلي، قونيه، كوتاهيا، ملاطيا، ماردين، مولا، موش، نوشهير، عثمانيه، ريزه، صکاريا، سيرت، سيواس، کارص، شانلي أورفا، شرناک، تونجلي، أوشاک، و زونگولداک، يالاوا، بيتلیس

لطفا توجه داشته باشید که دستورالعمل های استان های محلی ممکن است برای هر استان متفاوت باشد. ما پیشنهاد می کنیم به طور مرتب اعلامیه های استانداری ها را بررسی کنید.

۰۵ ژوئن ۲۰۲۰ | نحوه دریافت کد HES از اپلیکیشن

HES Code Tutorial_Farsi

📌آیا شما درباره اپلیکیشن HES که توسط وزارت بهداشت راه‌اندازی شده است شنیده‌اید؟👇👇دانلود کردن اپلیکیشن:▪️برای اندروید:https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.saglik.hayatevesigar&hl=en▪️برای آیفون:https://apps.apple.com/tr/app/hayat-eve-sığar/id1505756398…

Posted by UNHCR Turkey Information Board on Friday, June 5, 2020

۰۱ می ۲۰۲۰ |‌افزایش دوره آموزش از راه دور برای دانش‌آموزان تا ۰۱ ماه جولای

مدارس خدمات تحصیل از راه دور را تا اول جولای ، به منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای ایجاد فاصله اجتماعی، ادامه خواهند داد. درس‌های آنلاین را از طریق EBA دنبال نمایید.

۳۰ آوریل ۲۰۲۰ | در خصوص مصاحبه‌های بخش کشوری

مصاحبه‌های بخش کشوری تا تاریخ ۱۵ ماه می ۲۰۲۰ در نتیجه کووید-۱۹ به تعویق افتاده است. سایر فعالیت های مرتبط با پروسه کشوری در طول این مدت ادامه خواهد یافت. در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص پروسه کشوری با خط مشاوره کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، شماره تلفن 68 48 444 تماس حاصل فرمایید.

۲۲ آوریل ۲۰۲۰ | اطلاعیه وزارت بهداشت در خصوص کسانی که دارو‌های دوره‌ای استفاده می‌کنند: (متن اصلی طلاعیه)

همانطور که می دانید، وزارت ما در حال اعمال اقدامات جدید در مورد نوع جدید ویروس کرونا (COVID-19) است. در این زمینه، اقدامات موقتی که در راستای تسهیل دسترسی بیماران به داروهایی که به صورت مزمن استفاده می شوند، از جمله داروهای قرمز، سبز و داروهای تجویزی عادی که مشمول نظارت هستند، و داروهای بنفش و نارنجی، صورت گرفته اند، در بیانیه منتشر شده مورخ 16/03/2020 در وب سایت رسمی ما مشخص شده اند و نسخه ی جدید آن به شرح زیر است:

 1.  گزارش های استفاده از دارو، که منقضی شده اند و یا بین تاریخ های 1/1/2020  تا 31/07/2020 منقضی خواهند شد، تا پایان 31/07/2020 معتبر خواهند بود.
 2. 2-  بیمارانی که در حال استفاده از داروهایی که طی 6 ماه اخیر توسط پزشک تجویز شده اند باشند، بدون نیاز به رفتن به مرکزدرمانی یا ارائه نسخه، مستقیماً به داروخانه رفته و تنها میزان داروی مورد نیاز برای مصرف 90 روز را بر مبنای تجویز نسخه قبلی دریافت می کنند.
 3. 3-  داروسازهایی که بر مبنای موارد فوق دارو را برای بیماران فراهم می کنند ( داروهای قرمز، سبز و عادی که مشمول نظارت هستند و داروهایی که مشمول نسخه بنفش و نارنجی هستند) ملزم هستند جهت ثبت  شماره شناسایی بیمار در فهرست نسخه های تجویزی، با انتخاب گزینه “داروهای بدون نسخه برای بیماری های مزمن” وارد برنامه ” نسخه من” ( سیستم تجویز نسخه بر اساس رنگ در recetem.enabiz.gov.tr) شوند.
 4. 4-  لازم به ذکر است که میزان، دوز، و تاریخ تحویل داروهای بیماران واجد شرایط از طریق مکانیسم “داروهای بدون نسخه برای بیماریهای مزمن” از سیستم مؤسسه تأمین اجتماعی باید با اطلاعات ذخیره شده در برنامه های “نسخه من” و “موسسه تأمین اجتماعی” مطابقت داشته باشد.

 داروسازان ملزم به رعایت اقدامات ذکر شده فوق هستند.

۱۱ آوریل ۲۰۲۰ | ۴۸ ساعت منع عمومی عبور و مرور برای ۳۱ استان

وزارت کشور ترکیه ممنوعیت عبور و مرور عمومی به مدت ۴۸ ساعت را، از نیمه شب روز جمعه، در ۳۱ استان اعلام نموده است. اطلاعات مربوطه در وب سایت اداره مهاجرت قابل دسترسی است. لینک

۶ آوریل ۲۰۲۰ | در خصوص پروازهای بخش کشوری

مصاحبه‌های بخش کشوری تا تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۲۰ در نتیجه کووید-۱۹ به تعویق افتاده است. سایر فعالیت های مرتبط با پروسه کشوری در طول این مدت ادامه خواهد یافت. در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص پروسه کشوری با خط مشاوره کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، شماره تلفن 68 48 444 تماس حاصل فرمایید.

۵ آوریل ۲۰۲۰ | پیامی مهم در خصوص کووید-۱۹

در مقابله با بحران‌های جهانی، همه ما آسیب پذیر هستیم. ویروس نشان داده است که تبعیضی قائل نمی‌شود و می‌تواند بیماری را به هرکس انتقال دهد. پناهندگان، پناهجویان و مهاجران هم در خطر هستند. همه ما باید هوشیار و مسئول باشیم، و راهنمایی‌های مقامات ترک و سازمان جهانی بهداشت را دنبال کنیم.
دولت ترکیه و مجموعه‌های بین‌المللی در ترکیه از مشکلاتی که برای همه از جمله پناهندگان و پناهجویان در نتیجه شرایط موجود بوجود آمده است، آگاه هستند.
کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در تعامل با دولت، شرکای خود در سازمان ملل و جامعه مدنی در حال تلاش برای تقلیل دادن اختلال در خدمات رسانی ضروری و همچنین به دنبال پشتیبانی از جامعه و به ویژه افراد آسیب پذیر در جامعه می‌باشد. اطلاعات مربوطه در این خصوص بصورت مداوم از طریق پایگاه‌های دیجیتالی ما از جمله وبسایت کمک و صفحه فیس‌بوک به اشتراک گذاشته و قابل درسترسی خواهد بود. لطفا برا ی پرسیدن هر گونه سوال در این خصوص با خط مشاوره کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، شماره تلفن 68 48 444، تماس حاصل فرمایید.

۲ آوریل ۲۰۲۰ | افزایش اعتبار مدارک مربوط به افراد ناتوان به منظور دریافت خدمات

وزیر سلجوک: ” گزارش‌های منقضی شده از اول ژانویه ۲۰۲۰ در خصوص افرادی که از خدمات ارائه شده برای افراد با ناتوانی فیزیکی و کسانی که از خدمات مراقبت در منزل بهرمند میگردند، تا پایان ماه می معتبر خواهد ماند.”
وزیر خانواده کار و خدمات اجتماعی در راستای مبارزه با ویروس کرونا و بمنظور حفظ سلامت عمومی و درگیر نکردن کادر و سازمان‌های پزشکی تدبیر دیگری در کنار تدابیر پیشین اتخاذ نموده است.
وزیر زهرا زمرد سلجوک: ” گزارش‌های منقضی شده از اول ژانویه ۲۰۲۰ در خصوص افرادی که از خدمات ارائه شده برای افراد با ناتوانی فیزیکی و کسانی که از خدمات مراقبت در منزل بهرمند میگردند، تا پایان ماه می معتبر خواهد ماند.”
پیشتر عنوان گردیده بود که تمامی گزارش‌های منقضی شده در اول ژانویه ۲۰۲۰ و پس از آن تا پایان ماه می معتبر خواهد ماند تا افراد ناتوان ملزم به انجام دادن تست‌های دوره‌ای مربوطه جهت دریافت کمک هزینه‌های مالی نباشند.
وزیر سلجوک: “با دستورالعملی که به دفاتر مدیریت استانی ۸۱ استان در کشور ارسال نموده‌ایم، از ضایع شدن حقوق افراد ناتوانی که مدارک آنها منقضی شده است جلوگیری نموده‌ایم.”
سلجوک خاطرنشان کرد که افراد با ناتوانی فیزیکی و کسانی که از خدمات مراقبت در منزل بهرمند میگردند در زمانهای دیگر می‌باید به تست‌های دوره و بروز رسانی مدارک خود جهت دریافت کمک هزینه‌ها و خدمات مربوطه پایبند باشند.

۱۸ مارچ ۲۰۲۰ | در خصوص پروازهای بخش کشوری

در مسیر محدود کردن سفرهای بین‌المللی به منظور کاهش انتشار ویروس کرونا، پروازهای پروسه کشوری بطور موقت به تعویق افتاده است. زمانی که موقعیت جهانی در خصوص کووید-۱۹ اجازه دهد، پرواز شما همچنان از ترکیه به کشور سوم صورت خواهد گرفت. کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) و یا سازمان IOM در خصوص برنامه جدید پرواز شما با شما تماس خواهند گرفت. در صورت داشتن هر سوال در مورد پرواز خود در روند پرسه کشوری با خط مشاوره کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان 68 48 444 تماس بگیرید.