Важливі ресурсі для Вас та Вашої родини

У доповнення до інформації на веб-сайті УВКБ ООН Ви можете зв’язатись з агенством ООН у справах біженців у Туреччині через лінію консультації 444 48 68 за додатковою інформацією щодо процедури надання притулку та/або пошуку для надання будь-яких медичних чи особливих потреб, для тих хто потребує негайної підтримки.

Інформація та консультації ще не доступні українською, але доступні: англійська, російська та турецька мови. Консультативна лінія працює з понеділка по четвер з 09:00 до 17:00 та у п’ятницю з 09:00 до 16:00. Ви також можете зв’язатися з УВКБ ООН електронною поштою за адресою [email protected].

Ви також можете зв’язатися з консультаційною лінією (YIMER) Керівніцтво з управління міграцією (PMM) за номером 157, яка працює 24 години на добу, сім днів на тиждень і пропонує консультації сімома мовами, включаючи російську.

Притулок і міжнародний захист в Туреччині

Держава Туреччина є основним постачальником захисту в Туреччині. Керівніцтво з Управління Міграцією (PMM) є національною установою, відповідальною за процедури, що стосуються іноземців, які перебувають у Туреччині. Національна правова база (legal framework) охоплює іноземців, які проживають в Туреччині з посвідкою на проживання, і тих, хто шукає притулку в Туреччині.

Як громадянин України або іншої країни зі статусом біженця чи постійного проживання в Україні, якщо Ви плануєте шукати притулку в Туреччині або плануєте подати заяву на отримання дозволу на проживання, Вам слід особисто звернутися до найближчого Місцевого Управління з Питань Міграції, зареєструватись потрібно якомога швидше після Вашого прибуття в Туреччину. Реєстрація є важливим першим кроком для іноземців у Туреччині, оскільки вона формує юридичну основу для Вашого перебування в Туреччині та дає вам доступ до державних послуг та допомоги. Під час реєстрації в Міграційному Управлінні вкажіть, чи маєте Ви чи члени Вашої родини якісь невідкладні медичні чи особливі потреби.

Детальна інформація про процедури надання притулку в Туреччині доступна російською мовою тут .

Залишайтеся в безпеці під час пошуку притулку

Багато людей захочуть Вам допомогти, але не всі є такими, за кого себе видають. Є люди, які хочуть скористатися вашою ситуацією. Наприклад, вони можуть пообіцяти Вам проживання, транспорт або безкоштовне харчування і використовувати це, щоб притиснути Вас до сексуальних актів, роботи або послуг, з якими Ви не згодні. Або вони можуть захотіти нашкодити Вам або забрати Ваші речі.

Кроки, які Ви можете зробити, щоб залишатися в безпеці:

 • Будьте уважні та дотримуйтесь власної інтуїції щодо людей, яких Ви не знаєте.
 • Завжди тримайте документи при собі і не передавайте документи третім особам. Зробіть їх копії на телефон та надішліть комусь, кому Ви довіряєте.
 • Не передавайте свої комунікаційні пристрої (телефони, ноутбуки тощо) особам, які пропонують підтримку
 • Остерігайтеся людей, які обіцяють допомогти Вам зареєструватися, переселитися чи переселитися в іншу країну в обмін на гроші чи будь-які інші послуги.
 • Не слідкуйте за особами, які хочуть вилучити Вас із вашої родини, або іншими, з ким Ви подорожуєте
 • Використовуйте організований транспорт відомих постачальників, наскільки це можливо
 • Усі послуги УВКБ ООН безкоштовні. Не довіряйте нікому чи будь-якій організації, яка просить Вас платити за послуги УВКБ ООН або його партнерів. Якщо у Вас вимагають гроші або будь-яку іншу форму послуг, у тому числі сексуального характеру, ви повинні повідомити УВКБ ООН та/або негайно звернутись до найближчого відділення поліції.
 • Підтримуйте зв’язок зі своєю сім’єю та іншими людьми, яким Ви довіряєте.
 • Знайте свої права та де Ви можете отримати доступ до допомоги.
 • Шукайте достовірну інформацію з надійних джерел.

 

Переселення в треті країни

Переселення – це рішення, яке дає можливість вразливим біженцям переїхати з країни притулку в іншу країну, де вони отримають захист і допомогу з перспективою довгострокового проживання. УВКБ ООН співпрацює з урядом Туреччини та третіми країнами, щоб знайти довготривалі рішення у вигляді переселення для найбільш вразливих біженців, які стикаються з ризиками захисту в Туреччині. Відповідно до національного законодавства Туреччини, наразі українці не розглядаються для переселення, оскільки це рішення, яке зараз відкрито для біженців з неєвропейських країн, включаючи, але не обмежуючи, Сирію, Ірак, Іран та Афганістан. Якщо ви шукаєте інші шляхи виїзду з Туреччини, вам потрібно буде звернутися безпосередньо до відповідних посольств.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Особам, які знаходяться в Україні, УВКБ ООН радить:

 • Залишатися проінформованим та на звязку (за допомогою радіо, ТВ та Інтернету) та слідувати офіційним порадам щодо вашої безпеки. Дослухайтеся до офіційних повідомлень від надзвичайних служб, місцевої влади, та слідуйте інструкціям, включно із тими, що стосуються комендантської години;
 • Тримайте копію (навіть цифрову) Ваших документів у безпечному місці. Заміна втрачених документів буде легшою, якщо Ви зможете надати копію документів у ДМС пізніше;
 • Отримати поради щодо підтримки дітям під час обстрілів можна отримати на цій сторинці.

УВКБ ООН робить все можливе, щоб продовжити надання своїх послуг та домопоги, а також щоб посилити їх. Щоб отримати більше інформації, будь-ласка зверниться до нашої HELP (Допомога) сторінки в Україні https://help.unhcr.org/ukraine/about-unhcr-in-ukraine/

Важливо зазначити, що УВКБ ООН не задіяно у процедурах, повязаних із залишенням України, або у процедурах евакуації з України для будь-яких осіб.

Громадяни України, які подорожують або знаходяться в інших країнах, можуть звернутися до інформації, наведеної нижче щодо процедур отримання притулку, а також до ресурсів із інформацією про допомогу:

 • У Чеський Республиці, Зверниться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН https://help.unhcr.org/czech/ а також до урядової сторінки https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obcany-ukrajiny.aspx (номер гарячої лінії +420 974 801 802)
 • В Угорщині, зверниться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН в Угорщині https://help.unhcr.org/hungary/ а також до сторінки Угорської Гельсинкої Спілки .
 • У Молдові, зверниться, будь-ласка, до сторінки державних органів щодо надання притулку http://bma.gov.md/ro/content/%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE а також до цієї партнерської сторінки https://dopomoga.life/. Ви можете звязатися із офісом УВКБ ООН електронною поштою [email protected]
 • У Польщі, зверниться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН у Польщі https://help.unhcr.org/poland/ а також до польского урядового веб-сайта для громадян України https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina-en (необхідно прокрутити сайт донизу, щоб отримати інформацію іншими мовами, також зверніть увагу на номер гарячої лінії +48477217575)
 • У Румунії, зверниться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН у Румунії https://help.unhcr.org/romania/ а також до веб-сайту нашого партнера, Румунської Національної Ради у справах біженців https://www.cnrr.ro/index.php/ro/
 • У Словаччині, зверниться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН у Словаччині https://help.unhcr.org/slovakia/ та до словацького урядового веб-сайта для громадян України: https://ua.gov.sk/en.html.
 • У всіх інших країнах, зверниться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН https://help.unhcr.org/ та оберіть відповідну країну