مصوبات هیئت مدیره هاتای

  •  فرمانداری هاتای از اول ژوئن مقررات قبلی كه وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی باید با ظرفیت 50 درصد مسافر فعالیت كنند را لغو كرد و اعلام كرد: مسافران می توانند از ظرفیت كامل در وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. همچنین نقل مسافرهای ایستاده مجاز نخواهند بود. استفاده از حمل و نقل بین شهری و حمل و نقل عمومی مطابق با دستورالعمل های تهیه شده توسط کمیته علمی کروناویروس وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

حمل و نقل بین شهری:

سفر بین شهری از طریق هواپیما، راه آهن و اتوبوس به اپلیکیشن تلفن همراه (Hayat Eve Sığar – HES) نیاز دارد. بنابراین مسافران می توانند بلیط خود را پس از دریافت کد HES خریداری کنند.

محدودیت سفر شهروندان زیر 18 سال همچنان ادامه دارد. علاوه بر این، به کودکان زیر 18 سال اجازه داده می شود که با والدین خود در شهر و بین شهرها سفر کنند.

محدودیت ورود و خروج از هاتای به 15 استان دیگر از نیمه شب 31 ماه مه برداشته شد.

  •  تمام گاراژهای منطقه در سفرهای بین شهری بازگشایی شدند.

رستوران ها، کافه ها و غیره

  •  رستوران ها، کافه ها، شیرینی پزی ها، کافی شاپ ها و سالن های مشابه از روز اول ژوئن تا ساعت 10 شب به زمان محلی باز خواهند بود.

فعالیت های موسیقی زنده برای رقص و بازی ها برای جلوگیری از تماس مستقیم در مکان های تفریحی و سرگرمی عمومی ممنوع خواهد بود.

فرودگاه:

  •  از زمان ورود به فرودگاهها ، باید مسافت اجتماعی در کلیه مکان ها و ساختمانهای ترمینال موجود حفظ شود و حداقل یک متر فاصله بین افراد وجود داشته باشد. چمدان های داخل کابین در پروازها پذیرفته نمی شوند، مواردی که پذیرفته می شوند محدود به لپ تاپ، کیف دستی، کیف سامسونت، و وسایل کودک هستند. سایر موارد باید در هنگام پذیرش در چمدان ها قرار بگیرند.
  • محصولاتی مانند کولونیا، ضدعفونی کننده و ژل پاک کننده که در ظروف کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر نگهداری می‌شوند و معمولا به خاطر میزان بالای الکل اجازه حمل آنها به داخل کابین وجود ندارد، فارق از میزان الکل، به ازای هر نفر یک بطری‌قابل حمل می باشد.

در صورت عدم اطاعت از تصمیم هیئت بهداشتی عمومی استان موارد زیر اعمال خواهند شد:

الف) جریمه 3.150،00 لیر مطابق ماده 282 قانون بهداشت عمومی،

ب)جریمه اداری به مقدار 392.00 لیر مطابق ماده 32 قانون تخلفات.