УВКБ ООН — Процедура подання скарг

Як повідомити про інцидент неправомірної поведінки з боку особи, яка працює у Верховному комісаріаті, в ООН або їх партнера.

Верховний комісаріат забезпечує середовище, яке керується принципами надійності, поваги і без виключень, в якому люди, яких ми обслуговуємо, почуваються у безпеці і здатні впевнено захищати себе та інших, вживаючи рішучих і конкретних заходів для усунення випадків неправомірної поведінки або сексуальної експлуатації та насильства з боку працівників ООН. Якщо будь-хто має занепокоєння чи підозри щодо можливого випадку неправомірної поведінки, сексуальної експлуатації та насильства з боку співробітників Верховного комісаріату, ООН або будького, хто укладав договір з ООН (напр., співробітників неурядових організацій) незалежно від посади цієї особи, повинен подати на них скаргу.

Що означає правопорушення?

Весь персонал ООН зобов’язаний дотримуватись Положень та правил ООН щодо персоналу. Вважається правопорушенням невиконання персоналом цих нормативно-правових актів.

   До переліку правопорушень включають наступне:

  • Сексуальна експлуатація та насильство над біженцями
  • Обман ( напр., підроблений документ)
  • Корупція ( напр., фінансування біженцями чи іншими особами)
  • Крадіжка та розкрадання ( напр, крадіжка обладнання або грошей)
  • Домагання
  • Напад, погроза або відплата
  • Дії та поведінка, які дискредитують Верховний комісаріат
  • Недотримання місцевого законодавства

Що означає сексуальна експлуатація та насильство?

Наша позиція є чіткою, і її неодноразово підкреслював наш Верховний комісар: «Неправомірна поведінка сексуального характеру є невиправданою і повинна бути усунена з Верховного комісаріату.»

  • Сексуальна експлуатація та насильство впливають на біженців
  • Сексуальна експлуатація визначається як фактичне або спроба зловживання вразливим становищем когонебудь (напр., особа, яка залежить від вас в питаннях  виживання, забезпечення продовольчою допомогою, підручниками, транспортом та іншими послугами), зверхністю або довірою для задоволення сексуальних бажань, у тому числі шляхом пропозиції грошей чи інших соціальних, економічних чи політичних переваг. Сексуальна експлуатація включає торгівлю людьми та проституцію.
  • Сексуальне насильство визначається як фактичне або спроба фізичного проникнення сексуального характеру із застосуванням сили або в нерівних чи примусових умовах. До сексуальної експлуатації відноситься сексуальне рабство, порнографія, насильство над дітьми та сексуальний напад.

Верховний комісаріат повністю усвідомлює величезні труднощі, з якими стикаються особи, які пережили сексуальну експлуатацію або насильство, щодо подачі скарги про такі випадки, а також важливі професійні та особисті міркування, навіть страхи, що можуть завадити їм це зробити.

    Верховний комісаріат намагається вирішити ці проблеми шляхом забезпечення інформування, доступності та надійності механізмів подання скарг, а також, щоб жертви, які подають скаргу про сексуальну неправомірну поведінку, відчували себе в безпеці та захищеності. Підхід Верховного комісаріату зосереджується на тих, хто вижив, ставлячи права та захист потерпілих, виживших  і  постраждалих безпосередньо в центр своїх дій. Ці дії включають покращення умов оскарження, полегшення труднощів викликаних цим досвідом, надання кращої медичної та психосоціальної підтримки, посилення своєї політики та розробка додаткових заходів захисту для тих, хто пережив або був свідком таких інцидентів.

Як ви можете повідомити про інциденти неправомірної поведінки чи сексуальної експлуатації та насильства з боку персоналу гуманітарної сфери?

Повідомлення щодо неправомірної поведінки з боку співробітників Верховного комісаріату, співробітників ООН або будького іншого, хто мав договірні відносини з ООН ( напр., персонал неурядових організацій) можна подати безпосередньо до Управління  генерального інспектора Верховного комісаріату.

  • Розслідування, які проводяться Управлінням Генерального інспектора, регулюються суворими стандартами конфіденційності, а також іншими стандартами та процесуальними гарантіями. Управління Генерального інспектора забезпечує конфіденційність щодо особи, яка подає скаргу на можливі випадки неправомірної поведінки.

Як зв’язатися з Управлінням Генерального інспектора, щоб повідомити про інцидент неправомірної поведінки з боку працівників Верховного комісаріату або його партнерів

Конфіденційний факс : +41 22 739 73 80

Скринька конфіденційних повідомлень електронної пошти (email) : Email IGO

Особисто або на поштову адресу: 94 Rue de Montbrillant , CP 2500, 1211 Geneva

Використовуючи: Електронна форма для подачі скарг

Позначте всі повідомлення як КОНФІДЕНЦІЙНІ

Примітка: номери телефону та факсу не безкоштовні. Стягується плата за місцевий або міжміський телефонний зв’язок.

Додаткова інформація

Більше інформації про те, як повідомити про інцидент неправомірної поведінки, а також про роль Генерального інспектора можна знайти тут

Більше інформації про те, як повідомити про випадок сексуальної експлуатації та насильства, а також про роль Генерального інспектора можна знайти тут.

Крім того, якщо ви бажаєте провести конфіденційну зустріч для обговорення інциденту неправомірної поведінки безпосередньо з Управлінням Верховного комісаріату у Греції, зв’яжіться з нами електронною поштою [email protected].