Доступ до грошової допомоги

Інформація про державну програму грошової допомоги Греції 

ПРИМІТКА: Зазаначена фінансова допомога не розповсюджується на власників картки тимчасового захисту.

  1. Починаючи з жовтня 2021 року, УВКБ ООН більше не надає грошову допомогу в Греції, оскільки управління програмою грошової допомоги взяли на себе органи влади Греції, і тепер вона реалізується Міністерством у справах міграції та притулку.
  2. Міністерство у справах міграції та притулку надає грошову допомогу дорослим особам, які подали заявку на отримання міжнародного захисту, та членам їхніх родин, які проживають у відкритих приймальних об’єктах на материку, центрах приймання та ідентифікації (RIC) на островах, житлових об’єктах ESTIA та притулках, які співпрацюють із Міністерством у справах міграції та притулку, за винятком заявників, які перебувають під вартою.
  3. Грошова допомога залежить від розміру родини та розділяється на повну суму грошової допомоги та часткову суму грошової допомоги. Часткова сума грошової допомоги надається отримувачам, які одержують харчування в місці проживання, а повна сума грошової допомоги надається отримувачам, які не одержують харчування. 
  4. Існують наступні суми грошової допомоги:

Якщо харчування НЕ надається:

  • 150 євро на одну особу 
  • 270 євро на пару чи одного дорослого й одну дитину 
  • 320 євро на родину із трьох осіб 
  • 420 євро на родину з чотирьох і більше осіб

Якщо харчування надається:

  • 75 євро на одну особу 
  • 135 євро на пару чи одного дорослого й одну дитину 
  • 160 євро на родину із трьох осіб 
  • 210 євро на родину з чотирьох і більше осіб
  • Програма грошової допомоги реалізується органами державної влади спільно з Католицькою службою допомоги (CRS).

Програма грошової допомоги регулюється Спільним рішенням міністерств 2857 (Офіційне друковане видання B, 3120/29.09.2021).

Питання та відповіді щодо реалізації програми грошової допомоги органами державної влади Греції

  1. Як отримати доступ до грошової допомоги?

Грошова допомога надається вам і членам вашої родини в житловому об’єкті, до якого вас було призначено чи переміщено органами влади Греції. Сюди належать Відкриті приймальні об’єкти на материку, Центри приймання та ідентифікації (RIC) на островах, житлові об’єкти ESTIA та притулки, які співпрацюють із Міністерством у справах міграції та притулку.

Програма грошової допомоги надається особам, які подали заявку на отримання міжнародного захисту та які проживають в офіційних об’єктах житла, наданих органами влади Греції. Суб’єкт, який надає вам житло, несе відповідальність за надання вам дебетової картки після вашого прибуття до об’єкта житла.

2. Які потреби має покривати грошова допомога?

Грошова допомога надається вам для покриття базових потреб в харчуванні, одязі, взутті, предметах особистої гігієни, засобах зв’язку, подорожах у межах місця проживання, а також базових витрат на школу та фармацевтичні препарати з моменту зарахування суми на вашу картку і до кінця місяця.

Отримана вами картка не містить залишку, і ви зможете використовувати її лише після зарахування місячного грошового переказу.

3. Як мені продовжити отримувати грошову допомогу на щомісячній основі?

Для того щоб продовжити отримувати грошову допомогу на щомісячній основі, вам необхідно дотримуватись вказівок суб’єктів, які надали вам житло, для підтвердження фізичної присутності вас і членів вашої родини у місці вашого проживання. Щомісяця суб’єкт, який надає вам житло, підтверджує присутність вас і вашої родини, і лише після цього підтвердження ви продовжуєте отримувати грошову допомогу.

4. Чи можу я одночасно отримати доступ до повної грошової допомоги та натуральної допомоги у вигляді харчування?

Ні, це неможливо. Отримувачі, які проживають в об’єктах, у яких вони повинні готувати їжу самостійно, отримують повну грошову допомогу. Отримувачі, які проживають в об’єктах, у яких їх годують, отримують часткову грошову допомогу.

5. Чи можу я попросити про додаткову грошову допомогу, якщо витрачу всі свої кошти до наступного грошового переказу?

Жодна додаткова допомога не надається, якщо гроші закінчаться до наступного переказу, який відбудеться в наступному місяці. Це означає, що ви повинні ретельно планувати бюджет та розпоряджатись своїми коштами так, щоб вони не закінчились!

Якщо вам потрібна підтримка чи консультація з питань управління фінансами, просимо звертатись до гарячої лінії CashHelpline.

6. Як я можу використовувати свою дебетову картку?

Ви можете використовувати свою дебетову картку в будь-якому банкоматі на території Греції для зняття коштів за допомогою PIN коду, який надається вам при видачі картки, або в крамницях чи торговельних центрах, які приймають електронні платежі Mastercard на території Греції. Дебетові картки не можна використовувати для здійснення електронних операцій.

Зверніть увагу на те, що банки Греції стягують комісію за операції в банкоматах. Ви можете зняти наявний залишок за одну операцію або використовувати картки для здійснення покупок у торговельних точках.

7. Як активувати картку?

Ви отримаєте картку в закритому конверті, але вона не матиме жодної цінності до поповнення. Після поповнення вас повідомлять про наявність суми на вашій дебетовій картці. Важливо тримати PIN код в таємниці та нікому його не повідомляти.

8. Що робити, якщо я загублю картку чи якщо вона не працюватиме?

Зверніться до гарячої лінії Cash Helpline, зателефонувавши за номером 210 330 0170 з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 15.00 або відвідавши сторінку http://greecehelpline.crs.org/ для заповнення та подання заявки; або відскануйте QR код нижче, щоб заповнити та подати заявку.

Будь ласка, не подавайте кілька форм із однаковим запитом. Щоразу як ви подаєте нову форму, вона з’являється в кінці списку. Рекомендується подати одну форму за вашим запитом і чекати, доки працівники гарячої лінії не зв’яжуться з вами якомога скоріше.

9. Коли я отримаю нову картку?

Ви отримаєте картку під час заходу з розподілу, який відбудеться у вашому житловому об’єкті. Зверніться до вашого суб’єкта житла, щоб отримати інформацію про дату проведення заходу з розподілу.

10. Чи може моє домогосподарство мати кілька дебетових карток?

Отримувачі, які мають один і той самий номер справи з питань надання притулку в базі даних Служби з питань надання притулку, одержують одну дебетову картку.

11. Як дізнатись, що мою картку поповнено?

Якщо ви хочете отримувати цю інформацію щомісячно, вам необхідно активувати застосунок Viber, щоб отримати змогу одержувати відповідні повідомлення. Важливо, щоб ви надали чинний номер мобільного телефону, щоб із вами можна було підтримувати безперебійний зв’язок шляхом прямих дзвінків чи SMS повідомлень. Тож, будь ласка, подбайте про те, щоб ваш телефонний рахунок був завжди поповнений.

Просимо зауважити:

Щодо загальних скарг, включаючи пов’язані з шахрайством, корупцією, сексуальною експлуатацією, жорстоким поводженням, переслідуванням, або якщо ви бажаєте напряму поговорити з оператором гарячої лінії, ви також можете подзвонити на стаціонарний номер 210 330 0170

Додаткова інформація:

https://migration.gov.gr/en/ris/epidomata/

Відповіді на найбільш поширені запитання щодо програми з питань надання грошової допомоги Міністерства у справах міграції й надання притулку (MoMA)

Контактна інформація гарячої лінії грошової допомоги програми MoMA

Оновлені статті Refugee.Info з питань програми грошової допомоги наступними мовами: