УВКБ в Греції

УВКБ ООН, агенство ООН у справах біженців, було засновано Генеральною Ассамблеєю Об’єднаних Націй у 1950. УВКБ  ООН докладає та координує зусилля, спрямовані на захист та підтримку біженців на міжнародному просторі. Але основна відповідальність щодо захисту біженців завжди лягає на Уряд країни, де саме перебувають біженці.


Яка роль УВКБ в Греції?

Греція підписала Конвенцію ООН 1951 року щодо Статусу Біженців, тому Уряд Греції відповідно обробляє заяви щодо надання притулку та приймає рішення про надання  статусу біженця в Греції.

Саме тому в Греції УВКБ ООН не реєструє біженців, УВКБ ООН не обробляє заяви щодо надання притулку та УВКБ ООН  не видає документів біженцям. За це відповідає уряд.

УВКБ ООН в Греції фокусує зусилля на співпраці з Урядом, НДО, волонтерськими та іншими організаціями та спільнотами щоб забеспечити захист біженцям та шукачам притулку, які прибувають у Грецію.

УВКБ ООН проводить заходи з  розвитку потенціалу політики та послуг, які впливають на життя біженців. УВКБ ООН підтримує Уряд у покращенні процессу наразі якого людина може получити притулок та мати доступ до фундаментальних прав.

Там, де це необхідно, УВКБ ООН допомагає Уряду задовольніти базові потреби біженців та шукачів притулку. В деяких випадках УВКБ ООН надає підтримку там, де є відсутність житла, води, їжи, побутових товарів, медичних послуг, навчальних закладів, інформування, координації та місцевої влади. УВКБ ООН або надає допомогу самостійно, або через співпрацю з партнерами. Роль УВКБ ООН змінюється згідно з локацією та залежить від спеціфічних потреб та партнерств.

УВКБ ООН допомогає шукачам притулку знайти зв’язок с партнерами, які можуть  надати соціальну та юрідичну  допомогу.

УВКБ ООН також здійснює підтримку урядових посадовців, працівників НДО та інших організацій щодо зрозуміння що саме необхідно біженцям.


Що таке сторінка УВКБ ООН?

УВКБ ООН, агенство ООН у справах біженців, створило сторінку help.unhcr.org/greece для біженців та шукачів притулку в Греції.

На цій сторінці ви зможете знайти інформацію про те, як подати заяву на отримання притулку, фінансову допомогу, возз’єднання з родиною,доступ до працевлаштування та інші важливі деталі.

Ця сторінка регулярно обновлюється. Ви також можете завітати до  ‘Останні новини’ щоб передивитись останні новини та ресурси, які мають відношення до біженців та шукачів притулку у Греції.

Ми сподіваємось, що ви відвідуватиме нас частіше.


Що УВКБ ООН може зробити для вас?

Працівніки УВКБ ООН вислухають вас та проінформують щодо опцій та процедур, які є в наявності, залишаючи за вами приняття остаточного рішення. Вся інформація, яку ви надаєте, є конфиденціальною.

УВКБ ООН допоможе вам зв’язатися з відповідною НДО або державною установою, яка зможе надати вам необхідни послуги або підтримку. УВКБ ООН поширить вашу інформацію тільки у випадку вашої згоди.

  • Робітники УВКБ ООН можуть надати вам прозору та практичну юрідичну допомогу. Ми можемо розповісти вам про процедури, через які вам треба буде пройти, коли ви приїдете до Греції. Ми надамо вам інформацію про подачу документів на притулок, возз’єднання з родиною в іншій європейській країні, переселення в іншу європейську країну або допомогу в добровільному поверненні до країни походження. Ми також надаємо інформацію стосовно прав та обов’язків шукачів притулку та міжнародного захисту.

Робітники УВКБ ООН порадять вам про відповідни процедури,що стосуються таких груп як: a) діти без супроводу, b) особи з інвалідністю або особи яки мають серьозні захворювання, c) особи похилого віку, d) вагітні жінкі або жінкі які щойно народили, e) батьки неповнолітних дітей, f) особи які пережили тортури, згвалтування або інші серьозні форми психологичного, фізичного або сексуального насильства або експлуатації, особи з пост-травматичним розладом,особливо ті, хто вижив у корабельних аваріях, або їх рідні, g) жертви торговлі людьми (trafficking). Тільки якщо ви погодитесь на це УВКБ ООН поширить цю інформацію з державними установами або іншими організаціями.

  • Якщо ви перебуваєте у небезпеці через вашу стать, вік або сексуальну орієнтацію, УВКБ ООН може порадити вам, де саме потрібно шукати допомогу. Ми можемо зв’язати вас з відповідною організацією або установою для подальшої підтримки та допомоги, але тільки якщо ви погодитесь на це.

 

Обов’язки УВКБ ООН обмежени наступними діями:

  • Головний обов’язок захисту та допомоги біженцям у Греції належить грецькому уряду. УВКБ ООН працює у напрямку підтримки грецької влади у досягненні цієї мети. Роль УВКБ ООН у Греції не включає в себе отримання та/або обробку заяв про притулок або переселення. Робітники УВКБ ООН проінформують вас як подати заяву про притулок до грецьких державних установ.
  • УКВБ ООН не може повернути вас до країни походження або до іншої країни. Але ми можемо повідомити вас про можливі відповідні опції та про те, де можна отримати допомогу у добровільному поверненні до батьківщини.
  • УВКБ ООН може тільки сприяти в наданні житла та допомоги вразливим особам та родинам у рамках системи яка забезпечується грецькою владою та іншими організаціями.

Команди УВКБ ООН працюють у Афінах, Лесбосі, Хіосі, Самосі, Косі, Салоніках, забезпечуваючи польові міссії та ad hoc візити до усіх місць покриття.

Офіс представника УВКБ ООН розташовано у Афінах. Цей офіс не приймає людей, які шукають інформацію або допомогу. Усі термінові питання ви можете адресувати до УВКБ ООН via email.


Партнери УВКБ ООН в Греції

Дивитись всіх нашіх партнерів через офіційну сторінку УВКБ ООН Греції тут    (Англійська та Грецька)

Щоб отримати більше інформації про послуги та сторінки УВКБ ООН, будь ласка зверниться до порталу УВКБ ООН в Греції тут, офіційна сторінка УВКБ ООН тут або сторінка УВКБ ООН у Facebook тут.

Ви можете знайти інформацію щодо притулку ESTIA тут