Доступ до медичного обслуговування

Доступ до медичних послуг для біженців і шукачів притулку в Греції:

Кожен біженець і шукач притулку в Греції має право на безоплатний доступ до первинної, вторинної та третинної медичної допомоги.

Надзвичайні ситуації

Якщо ви потрапили в надзвичайну ситуацію та потребуєте екстреної медичної допомоги, ви можете отримати доступ до медичних послуг у відділі екстреної допомоги лікарні. Інформація Міністерства охорони здоров’я про те, у якій лікарні та в які дні працює відділ екстреної допомоги, наводиться тут.  Просимо зауважити, що інформація за посиланням доступна лише грецькою мовою.

Якщо вам потрібна ЕКСТРЕНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА, телефонуйте за номером 166

Запис на прийом у лікарні

Існує кілька способів записатись на прийом у лікарні в Греції.

Якщо ви маєте AMKA (Номер національного страхування) чи PAAYPA:

  • Дзвоніть на національну лінію за номером 1535 та дотримуйтесь вказівок (грецькою — англійською)
  • Якщо ви хочете потрапити до конкретної лікарні, ви можете записатись на прийом, зателефонувавши напряму до лікарні.
  • Ви також можете скористатись медичними послугами медичних центрів IKA. Щоб записатись на прийом у цих центрах, скористайтесь номером національної лінії 14900 та дотримуйтесь вказівок.
  • Існує також інша медична установа під назвою TOMY, у якій ви можете отримати медичні послуги, особливо первинну медичну допомогу. Для отримання медичних послуг у TOMY вам необхідно зареєструватись в установі, яка діє у вашому місті чи регіоні, за наявності.

Якщо ви не маєте AMKA (Номер національного страхування)/PAAYPA:

Партнери, які управляють квартирами чи готелями: Партнер має зателефонувати на національну лінію чи напряму до лікарні та дотримуватись вказівок

Об’єкт: Медичний чи психосоціологічний підрозділ, який працює на об’єкті, має подзвонити на національну лінію чи напряму до лікарні та дотримуватись вказівок.

У Греції організація візиту до державної установи (лікарні чи медичні центри) зазвичай забирає від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від медичної спеціалізації чи необхідного медичного обстеження.

Лікарні в Греції:

Перелік лікарень Греції, затверджений Міністерством охорони здоров’я, наведено тутЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що ця інформація подана англійською мовою.

Муніципальні медичні центри:

Багато муніципалітетів мають медичні центри, у яких всі біженці та шукачі притулку (які мають чи не мають AMKA) можуть отримати доступ до медичних послуг, які пропонуються у конкретному центрі. Щоб отримати необхідну інформацію, вони повинні подзвонити чи відвідати муніципалітет у регіоні.

Медичні центри НУО:

Багато НУО мають медичні центри та поліклініки, які пропонують різноманітні медичні послуги шукачам притулку й біженцям у Греції. Для отримання додаткової інформації про наявні клініки, включаючи адресу, наявні медичні послуги, та для запису на прийом можна подзвонити:

PRAKSIS: 210-8213704

«Лікарі світу» (Doctors of the World): 210-3213150

«Лікарі без кордонів» (Medecins Sans Frontieres): 210-5200500

Грецький Червоний Хрест: 210-3613848

Solidarity Now: 210-6772500

Вакцинація

Якщо ви маєте AMKA, то можете отримати доступ до вакцинації в державних лікарнях і державних медичних центрах.

Вакцинацію можна отримати в центрах матері та дитини. Контактні дані цих центрів (адреса, телефон) можна знайти грецькою мовою тут.

«Лікарі світу» (MDM) та Грецький Червоний Хрест є сертифікованими НУО, які надають послуги з вакцинації у своїх поліклініках. Щоб отримати додаткову інформацію, зателефонуйте за номером:

«Лікарі світу» (Doctors of the World): 210-3213150

Грецький Червоний Хрест: 210-3613848

Забезпечення лікарськими засобами

Щоб отримати доступ до необхідних лікарських засобів безоплатно чи за невелику плату, ви повинні отримати рецепт від лікаря в державній установі — лікарні чи медичному центрі. Якщо ви маєте AMKA/PAAYPA та у вас є електронний рецепт, ви можете отримати лікарські засоби в будь-якій аптеці.

Якщо у вас немає AMKA, але є рецепт від лікаря з державної лікарні чи медичного центру, навіть якщо він написаний рукою, ви можете безоплатно отримати лікарські засоби в аптеці в лікарні, у якій лікар надав вам рецепт.

Лікування та консультування ВІЛ-позитивних осіб

Національна організація з питань охорони здоров’я (EODY) має телефонну лінію, за якою ви можете отримати медичну інформацію, зокрема про місця тестування, лікарні, які можуть забезпечити постконтактну профілактику (PEP), та іншу інформацію.

Щоб отримати інформацію стосовно ВІЛ грецькою та англійською мовами, ви можете зателефонувати за номером: 210 72 22 222

Крім того, EODY має консультаційний центр для ВІЛ/СНІД, у якому вони приймають лише за записом. Для того щоб записатись на прийом, ви можете зателефонувати за номером: 210 72 39 945

Отруєння

Токсикологічний центр у Греції має телефонну лінію для надання інформації та консультацій, яка працює цілодобово.

Для отримання консультацій з приводу отруєння ви можете подзвонити за номером: 210 7793777

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ на те, що ця послуга надається лише грецькою мовою.

Інші корисні ресурси

«Лікарі світу» надає цей перелік медичних послуг та НУО у Греції.

Словник ключових фраз і медичних термінів англійською, французькою, арабською, перською та урду доступний тут