Реєстрація народження дитини

Якщо ваша дитина народилась у Греції, вам необхідно зареєструвати її народження в найближчому відділі запису актів громадянського стану в муніципалітеті, у якому народилась дитина.

Вам необхідно надати у відділ запису актів громадянського стану наступні документи:

  • Декларація про народження, видана відділом з реєстрації лікарні чи клініки, у якій народилась дитина. Зазвичай декларація про народження надсилається напряму з лікарні до місцевого відділу запису актів громадянського стану, щоб він своєчасно видав свідоцтво про народження. Зауважте, що важливо подбати про те, щоб ваше ім’я точно відповідало записаному в усіх ваших правових документах. На жаль, іноді в офіційній документації трапляються орфографічні та числові помилки. У такому разі процес виправлення є доволі складним. Якщо помилка є простою, виправлення можна зробити за наказом прокурора. Якщо помилка є більш складною, тобто неправильними є декілька літер або цифр, її необхідно виправити рішенням суду, а цей процес забирає багато часу та вимагає юридичної допомоги.
  • Дозволи на проживання батьків або картки шукачів притулку. Вам необхідно надати оригінал та подати копії;
  • Податковий номер та номер соціального страхування (AFM і AMKA); або заява про те, що такі номери відсутні;
  • Свідоцтво про сімейний стан або свідоцтво про шлюб, за наявності.

Для біженців та шукачів притулку декларація про народження містить дані про дозволи на проживання батьків або картки шукача притулку.

Якщо батька дитини немає в Греції під час її народження, на практиці його дані зазвичай не включаються у декларацію про народження, і дитина вважається народженою поза шлюбом, окрім випадків, коли надається офіційне свідоцтво про шлюб. У цьому разі потрібні лише дані та документи матері. У таких випадках ім’я батька може бути додано пізніше, після добровільного визнання ним батьківства.

Реєстрація народження завершується лише після видачі свідоцтва про народження відділом запису актів громадянського стану.

Як і коли я маю зареєструвати народження?

Згідно із законодавством усі випадки народження дітей в Греції мають бути зареєстровані протягом 10 днів з моменту народження дитини. У разі затримки реєстрації, можливо, вам доведеться сплатити зазначений нижче штраф. Для народження, яке зареєстровано з 11-го до 100-го дня, розмір штрафу становить 100 євро. Для народження, зареєстрованого після 100-го дня, сума штрафу зростає до 300 євро.

Хто може зареєструвати народження?

Народження може зареєструвати кожен з батьків. Крім того, народження також може зареєструвати лікар, акушерка чи інша особа, присутня під час народження.

Офіційні копії свідоцтва про народження:

Після реєстрації народження у відділі запису актів громадянського стану видається свідоцтво про народження, у якому зазначається ім’я та стать дитини, а також дата і місце народження. Копію свідоцтва про народження можна отримати у будь-якому центрі обслуговування громадян (KEP).

Реєстрація імені дитини:

Слід зауважити, що для реєстрації імені дитини мають бути присутні обидва батьки; в іншому разі один з батьків може уповноважити іншого шляхом довіреності чи дозволу. Якщо батько знаходиться в іншій країні, він може надіслати матері офіційний дозвіл на реєстрацію імені дитини.

Більше інформації про реєстрацію народження ви можете знайти тут грецькою мовою, включаючи поширені запитання й відповіді, надані Міністерством внутрішніх справ.