Реєстрація смерті

У разі смерті члена вашої родини вам необхідно зареєструвати смерть у найближчому відділі запису актів громадянського стану в муніципалітеті, у якому сталася смерть або у якому відбудеться похорон. Ви повинні зробити це протягом 24 годин з моменту події.

У разі якщо смерть стається під час подорожі потягом, машиною чи літаком, реєстрація має відбутись у місці посадки чи висадки.

Якщо смерть стається під час подорожі судном, вам необхідно повідомити про неї капітана, який видасть свідоцтво, що використовуватиметься при видачі свідоцтва про смерть. Копія цього свідоцтва надсилається начальником порту в першому місці висадки до відділу запису актів громадянського стану портового управління.

Що стосується жертв корабельної аварії, родичі загиблих можуть прийняти рішення про поховання у Греції чи репатріацію або перевезення тіла до третьої країни, якщо це можливо. Місцеві чи регіональні органи влади, такі як муніципалітет або префектура, задіяні в координації та наданні інформації родичам про їхні можливості та тривалість процедури.

Обов’язок надати інформацію для реєстрації смерті має:

  • найближчий родич;
  • стороння особа, присутня на момент смерті; або
  • похоронне бюро.

Щоб повідомити про смерть та отримати свідоцтво про смерть, ви повинні надати такі документи.

  • Медична довідка про причину смерті, видана лікарем, який засвідчує факт смерті. Якщо причина смерті невідома, смерть настає раптово чи її неможливо пояснити, проводиться розтин. У випадках, коли родичі померлого виступають проти розтину з релігійних міркувань, необхідний наказ прокурора;
  • Посвідчення особи, яка реєструє смерть;
  • Посвідчення померлої особи;
  • Податковий номер і номер соціального страхування (AFM і AMKA) померлої особи, за наявності.

Свідоцтво про смерть включає місце, час і дату смерті; вам необхідно отримати свідоцтво про смерть, щоб провести поховання.

Адреси відділів запису актів громадянського стану країни, надані Міністерством внутрішніх справ, можна знайти тут грецькою мовою.

Ви також можете знайти найпоширеніші запитання й відповіді тут грецькою мовою.

Хто оплачує похорон?

Витрати на похорон зазвичай оплачує близький родич або друг померлого. Однак відповідні витрати можуть бути відшкодовані організацією із соціального забезпечення, із якою був пов’язаний померлий.

Важливо зауважити, що витрати на поховання громадян третіх країн можуть в будь-якому разі оплачуватись місцевими чи регіональними органами влади після прийняття ними рішення про розподіл наявних коштів для реагування на надзвичайні потреби. Такі випадки справді мали місце на островах.

Тому одразу після настання смерті про це завжди повідомляють муніципалітет і префектуру регіону, у якому сталася смерть, щоб вони взяли участь у координації та наданні інформації родичам померлих, і, можливо, щодо покриття витрат на похорон.

Поховання неідентифікованих тіл

Якщо тіло не ідентифіковане протягом 40 днів, витрати на похорон оплачує Міністерство юстиції.

Поховання нужденних осіб

Витрати на похорон нужденних або бідних осіб можуть оплачуватись місцевим муніципалітетом, за рішенням муніципальної ради. У цьому разі вам необхідно подати декларацію про смерть місцевому прокурору, який може розпорядитись щодо покриття витрат на похорон муніципалітетом. Крім того, муніципалітет може виділити безоплатне місце для поховання на муніципальному цвинтарі, згідно з положеннями законодавства та місцевим правилом муніципального цвинтаря.

Витрати на поховання нужденних осіб також можуть оплачуватись префектурою, після прийняття відповідного рішення, за умови наявності в бюджеті коштів для надання допомоги нужденним особам.

Перевезення тіла до країни походження чи іншої країни

Перевезення здійснюється приватними похоронними компаніями. У цьому разі витрати покриває родина померлого. Відповідне консульство/посольство також може долучитись і покрити частину витрат або всі витрати, якщо родичі не бояться звернутись до посольств.

Органи влади Греції беруть участь у цій процедурі лише в частині надання інформації про роль приватних похоронних компаній.