Що таке притулок?

Загальна інформація про порядок надання притулку в Греції

  • Якщо ви боїтеся повертатись до своєї країни чи до країни попереднього проживання, якщо ви не маєте громадянства, оскільки вам може загрожувати серйозна небезпека через причини, пов’язані з вашою расою, віросповіданням, національністю, політичними поглядами чи членством в окремій соціальній групі, або якщо ви втікаєте від воєнних тортур чи жорстокого та принизливого поводження, ви можете подати заявку на надання притулку в Греції.
  • Служба з питань надання притулку в Греції в першій інстанції та, у разі апеляції, незалежні апеляційні комітети в другій інстанції розглянуть вашу заявку та винесуть рішення згідно з європейським і грецьким законодавством.
  • Як шукач притулку в Греції ви можете надати запит про возз’єднання родини з близькими родичами в інших європейських країнах, якщо дотримані певні критерії. Ви знайдете додаткову інформацію нижче в розділі «Дублін III».
  • Ви також можете подати заявку на надання притулку від імені свого чоловіка чи дружини та дітей, яким немає 18 років, або дітей старше 18 років, які мають психічні чи фізичні вади та не можуть подати заявку самостійно, якщо вони перебувають у Греції разом з вами.
  • Протягом періоду виконання процедури надання притулку ви маєте залишатись у Греції. Якщо протягом розгляду вашої заявки на надання притулку в Греції ви без дозволу поїдете до іншої європейської країни, органи влади цієї країни мають право повернути вас до Греції.

Останнє оновлення: 11 лютого 2021 року