Інформація про коронавірус

I. Оголошення уряду Греції

 1. Вакцинація від COVID-19
 2. Експрес-тест на COVID-19
 3. Засоби захисту в надзвичайній ситуації; обмеження пересування
 4. Дотримання соціальної дистанції
 5. Робота шкіл
 6. Робота Служби з питань надання притулку
 7. Доступ до медичного обслуговування
 8. Особиста гігієна і профілактика
 9. Обмеження подорожей

ОГОЛОШЕННЯ УРЯДУ ГРЕЦІЇ

Ця сторінка регулярно оновлюватиметься завдяки публікації оголошень уряду про заходи, вжиті урядом Греції для запобігання коронавірусу та реагування на нього. Посилання на регулярні оновлення також можуть публікуватись на вебсайтах відповідальних державних органів:

Наведена нижче інформація базується на Спільному рішенні міністерств, виданому 5 лютого 2022 року, що передбачає термінові заходи із захисту здоров’я від подальшого розповсюдження коронавірусу COVID-19 на території Греції. Зверніть увагу на те, що у відповідній законодавчій базі відбуваються регулярні зміни; намагайтесь залишатися в курсі та слідкувати за всіма змінами. Для отримання регулярних оновлень також відвідайте вебсайт Refugee Info за адресою www.refugee.info


1. Вакцинація від COVID-19

Розпочалась Національна кампанія із вакцинації від COVID-19. Вакцинація є безоплатною для всіх, і вакцина поступово стане доступною для всіх, за пріоритетними групами.

Невакцинованим особам заборонено відвідувати такі місця як заклади громадського харчування закритого типу (ресторани, кав’ярні, бари), кінотеатри, театри, музеї, спортзали, стадіони, конференції — навіть за наявності в них негативного тесту на COVID-19.

Невакциновані особи можуть відвідувати, лише якщо вони нададуть негативний ПЛР тест, зроблений протягом останніх 72 годин, або швидкий тест на антигени, зроблений протягом останніх 48 годин, наступні місця: публічні та приватні місця роботи, школи, роздрібні крамниці, церкви/релігійні заклади, перукарні та заклади громадського харчування відкритого типу (ресторани, кав’ярні, бари), а також користуватись заміським транспортом, таким як літаки, автобуси та потяги.

Доступ до супермаркетів, пекарень, кондитерських, аптек та міського громадського транспорту лишається для невакцинованих осіб необмеженим, навіть за відсутності тесту на COVID.

Щоб отримати інформацію про кампанію з вакцинації від COVID-19, включаючи інформацію про те, як узяти в ній участь, тисніть сюди.

2. Експрес-тест на COVID-19

Інформація про експрес-тест грецькою мовою доступна на офіційному вебсайті тут https://self-testing.gov.gr/. Наведена нижче інформація взята з офіційного вебсайту уряду. 

У реагуванні на пандемію ключовою є участь усіх осіб. Кожна третя особа, яка має новий штам коронавірусу SARS – CoV-2, не має симптомів і передає його, не знаючи про це. За допомогою експрес-тесту, зробленого вдома, спрямованого на швидке виявлення антигенів, люди захищають як власне здоров’я, так і здоров’я своїх близьких. 

Експрес-тест на COVID-19 є обов’язковим для деяких категорій осіб, як пояснено нижче. 

Якщо ви зробили тест вдома і виявили в себе новий штам коронавірусу, ви можете зробити новий тест для підтвердження попереднього. Це можна зробити приватно або в державній установі (дивіться інформацію нижче) протягом наступних 24 годин.

Найпоширеніші запитання

1) Як самостійно зробити експрес-тест? 

Відео про те, як зробити тест, можна знайти тут https://www.youtube.com/watch?v=uqy9EtE1uuE (грецькою мовою). 

Якщо ви учень, дивіться відео «Найважливіший тест робиться поза межами школи!» тут https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=D0Hu3MvSUF0  

2) Для кого експрес-тести є обов’язковими? 

Експрес-тести є обов’язковими для деяких категорій працівників державного та приватного сектору (наприклад: роздрібна торгівля, транспорт, супермаркети, перукарні), а також в усіх дитсадках, початкових школах, гімназіях, у денних і вечірніх загальних ліцеях, у професійних ліцеях і класах ліцею в гімназіях із класами ліцею для:

— учнів

— учителів/професорів 

— спеціального педагогічного персоналу, спеціального допоміжного персоналу, а також членів адміністративного та іншого персоналу. 

У школах спеціальної освіти усіх рівнів, які також працюють, експрес-тест є обов’язковим для вчителів, спеціального педагогічного персоналу, спеціального допоміжного персоналу, адміністративного та іншого персоналу. Для учнів з обмеженими можливостями чи особливими навчальними потребами експрес-тест рекомендується, якщо він є сумісним зі ступенем і типом інвалідності чи особливою навчальною потребою учня.

3) Що робити, якщо я не маю AMKA чи PAAYPA або якщо мені важко розпізнати мій AMKA в системі?  

Якщо ви не маєте AMKA, тимчасового AMKA (PAMKA) чи PAAYPA, або якщо вам складно знайти свій номер в системі, ви можете відвідати одну з державних установ тут https://self-testing.gov.gr/eody-stathera-simeia.pdf.

Для того щоб знайти свій PAAYPA, відвідайте офіційний вебсайт тут https://www.amka.gr/have-paaypa/ (доступний кількома мовами). 

Для того щоб знайти свій AMKA, відвідайте офіційний вебсайт тут https://www.amka.gr/AMKAGR/ (грецькою мовою). 

4) Що стосується дітей, які шукають притулку?

У ситуаціях з дітьми, які шукають притулку, батьки/законні опікуни можуть дозволити (через заявку — Декларацію відповідальності) директору школи чи координатору з питань освіти біженців увійти на платформу self-testing. gov.gr зі своїм особистим кодом taxis для видачі шкільної картки для COVID-19 (для дитини).

Що стосується дітей, які перебувають без супроводу дорослих, персонал Центру приймання та ідентифікації (KYT) або приймальних установ або притулку, у якому проживає дитина без супроводу, може заповнити і підписати (від руки) шкільну картку COVID-19 для учнів без супроводу, за шаблоном, який можна знайти тут https://self-testing.gov.gr/covid19-school-card-print.pdf. Відзначається, що коли AMKA згадується в конкретному шаблоні, варто розуміти, що це також стосується тимчасового AMKA (PAMKA), а також PAAYPA.  

Експрес-тест необхідно проводити у присутності персоналу зазначених вище установ, відповідно до вказівок, які містяться в брошурах.

5) Чи дозволено учням самостійно робити собі експрес-тести?

Дорослі учні ліцею можуть самостійно робити собі експрес-тест. Учні віком від 13 до 18 років також можуть робити експрес-тест самостійно, але під наглядом батьків/опікунів. Що стосується дітей віком до 13 років, тест їм роблять батьки/опікуни.

6) Як працює реєстраційна платформа self-testing.gov.gr?

Увійшовши до платформи, члени освітньої спільноти зможуть обрати одну з категорій:

1. Повідомлення про результат зробленого самостійно експрес-тесту на COVID-19: Повідомлення результату для загального населення та вчителів, членів спеціального педагогічного персоналу, спеціального допоміжного персоналу, адміністративного та іншого персоналу шкіл.

2. Шкільна картка для COVID-19: Повідомлення результатів для видачі шкільних карток для батьків / опікунів учнів і дорослих учнів.

Після введення одного з варіантів персональні дані підтверджуються, і користувачі зазначають результат експрес-тесту, який вони зробили, для видачі відповідного документа.

7) Як поводитись із медичними матеріалами, які використовувались для проведення експрес-тесту, після його проведення?

Якщо тест негативний, ви повинні викинути експрес-тест у звичайну урну для сміття.

Якщо тест позитивний, його також необхідно викинути у звичайну урну для сміття, але перед цим покласти у два пакети, які треба щільно закрити.

Використані експрес-тести не викидаються у БЛАКИТНІ КОНТЕЙНЕРИ ДЛЯ ПЕРЕРОБКИ та в стічні води.

8) Що робити в разі позитивного експрес-тесту?

Якщо тест позитивний, особи мають видати шкільну картку з позитивним результатом (учні) або заявку на позитивний результат (вчителі, спеціальний педагогічний персонал, спеціальний допоміжний персонал, адміністративний та інший персонал шкіл). 

Крім того, вони повинні зробити другий тест (повторний тест) протягом 24 годин в одній із запропонованих державних установ або, за бажанням, приватно власним коштом. 

Якщо повторний тест підтвердить позитивний результат, слід дотримуватись Протоколу EODY. Якщо повторний тест негативний, державна установа видає відповідний сертифікат на підтвердження негативного результату. У цьому разі учні, вчителі, спеціальний педагогічний персонал, спеціальний допоміжний персонал, адміністративний та інший персонал шкіл повертаються до шкільної установи, показавши зазначений вище сертифікат.

9) Де особи можуть зробити другий тест (повторний тест)?

Перелік пунктів, які працюють вранці з понеділка до п’ятниці, а також в неділю, доступний тут https://self-testing.gov.gr/eody-stathera-simeia.pdf; у списку ви зможете знайти точне місцезнаходження та години роботи. Для проходження тесту на COVID-19 у цих місцях ви повинні надати відповідне свідоцтво з вебсайту self-testing.gov.gr (позитивний результат експрес-тесту на COVID19). Зробити повторний тест у цих державних установах можна буде з понеділка, 12 квітня.

10) Якщо особа зробила молекулярний тест на COVID-19 або швидкий тест на COVID-19, чи повинна вона робити експрес-тест?

Ні, якщо особа зробила молекулярний тест чи швидкий тест протягом 72 годин до початку занять у школі в понеділок (12 квітня) чи четвер (15 квітня), робити експрес-тест не потрібно.

11) Що мені робити, якщо результат тесту «недійсний»?

У рідких випадках «недійсного» результату ви можете відвідати одну з постійних державних установ, які входять до наступного переліку https://self-testing.gov.gr/eody-stathera-simeia.pdf.

12) Обґрунтування відсутності в школі: У разі позитивного результату експрес-тесту, як мені обґрунтувати мою відсутність чи відсутність моєї дитини в школі протягом цих 1-2 днів, коли робиться повторний тест?

При наданні результату другого (повторного) тесту ця відсутність не реєструється/не враховується. Повторний тест необхідно зробити протягом 24 годин, тому державні структури працюють в неділю.

13) Яким учням дозволяється отримувати експрес-тести в аптеках, показавши AMKA учня?

Учні будь-якого віку (діти й дорослі), які відвідують школи, включаючи учнів шкіл спеціальної освіти всіх рівнів, можуть отримати експрес-тести в аптеках, показавши AMKA учня.

15) Чи потрібно робити тести вакцинованим вчителям/учням?

Так.

3. Засоби захисту в надзвичайній ситуації; обмеження пересування

Згідно з чинним законодавством, територія Греції розділена за кольором на наступні зони ризику відповідно до оновленої оцінки ризику щодо COVID-19. 

 • Рівень а/Помаранчевий колір використовується для регіонів, які знаходяться під контролем. 
 • Рівень b/Червоний колір використовується для регіонів з високим рівнем ризику. 
 • Рівень с/Темно-червоний колір використовується для регіонів з дуже високим рівнем ризику. 

Важливо знати рівень/колір вашого регіону проживання, оскільки можуть застосовуватись різні заходи. Офіційна карта охорони здоров’я і захисту від Covid-19 доступна тут https://covid19.gov.gr/covid-map/.

Інформація про заходи, які вживаються у центрах приймання та ідентифікації на островах Лесбос, Самос, Кос, Лерос та Хіос і контрольованих установах тимчасового приймання шукачів притулку (об’єкти на материку)

 1. Пересування громадян третіх країн, які проживають у RIC та об’єктах по всій Греції, тимчасово обмежене в межах відповідного периметра, запровадженого Грецькою поліцією.
 2. Щодня, з 7.00 до 21.00, представники родин або груп, які проживають у RIC та в об’єктах на материку, можуть їздити до найближчих міських центрів для задоволення базових потреб. У регіонах, де працює громадський транспорт, слід уникати скупчення. Грецька поліція забезпечує дотримання зазначених вище заходів.
 3. Служба приймання та ідентифікації, а також менеджери RIC та об’єктів повідомляють громадян третіх країн, які проживають там, шляхом письмових та аудіоповідомлень, мовами, які вони розуміють, а також суб’єктів, які працюють на об’єктах і довкола них, про причини запровадження зазначеного вище заходу, а також необхідність суворо його дотримуватись. Після спілкування з відповідними органами та місцевими підрозділами міжнародних організацій можна видати список зареєстрованого персоналу міжнародних організацій, а також органів громадянського суспільства, що дає право входити до RIC і структур. Візити чи діяльність, які не стосуються забезпечення проживання, харчування та медичного обслуговування для отримувачів, і вимагають пересування в рамках обмеженого периметра, дозволяються після отримання дозволу від адміністрації RIC і об’єктів.
 4. Доступ для надання юридичних послуг для мешканців RIC та об’єктів на материку для громадян третіх осіб надається після схвалення адміністрації RIC та житлових об’єктів і в конкретне місце, якщо це доцільно. Персонал, який працює в межах RIC та об’єктів, зобов’язаний суворо дотримуватись правил особистої гігієни, а також індивідуальних профілактичних заходів згідно з відповідними оголошеннями Національної організації з питань охорони здоров’я (EODY) та Генерального секретаріату з цивільного захисту.
 5. Спеціальні підрозділи з охорони здоров’я створюються в межах RIC та об’єктів материка, готові до роботи з можливими випадками COVID-19 та проведення перевірок охорони здоров’я персоналу, який працює на зазначених RIC та об’єктах.
 6. Грецька поліція несе відповідальність за забезпечення дотримання зазначених вище обмежень пересування, і може приймати відповідні рішення для регулювання руху транспорту, формування зон контролю поліції та використання технічних бар’єрів.
 7. Рішення міністерств не застосовується до пересування шукачів притулку та осіб без громадянства, а також визнаних біженців або отримувачів допоміжного захисту, що здійснюється за допомогою спеціальних найнятих засобів (таких як кораблі, літаки, потяги, автобуси й автомобілі) з причин безпеки громадян або в контексті програм житла та переміщення для зазначених вище осіб (таких як HELIOS та ESTIA 2021).
 8. Положення рішення міністерств не розповсюджуються на в’їзд громадян третіх країн на об’єкти материка або RIC у контексті організованих перевезень, які здійснює Служба з приймання та ідентифікації.
 9. Положення рішення міністерств не розповсюджуються на установи Регіональних представництв у справах притулку (RAO), які розташовані в межах або поза межами кордонів RIC та чия робота не призупиняється в разі призупинення виходу. Директори RIC та очільники представництв RAO, спільно з Грецькою поліцією, вживають всіх необхідних заходів для гарантування безпечного прибуття, перебування та від’їзду персоналу RAO, громадян третіх країн, їхніх законних представників і консультантів, перекладачів та інших осіб, чия присутність на території RAO є абсолютно необхідною.

Використання масок є обов’язковим, за винятком дітей до 4 років, а також випадків, коли використання маски не є доцільним з міркувань стану здоров’я.

Ви можете зв’язатись із адміністрацією об’єкта щодо реалізації зазначених вище чи додаткових заходів на об’єкті, у якому ви мешкаєте.

4. Дотримання соціальної дистанції

 • Використання немедичної маски є обов’язковим по всій країні, у всіх закритих і відкритих приміщеннях, включаючи робочі місця, за винятком тих, хто працює в приватному приміщенні, де відсутні інші люди. Наступні категорії осіб звільняються від зобов’язання носити маску: а) особи, для яких використання маски є недоцільним з медичних міркувань, що доведено відповідними документами, наприклад, через респіраторні захворювання, і b) діти віком до 4 (чотирьох) років. Порушення зобов’язання носити маску карається штрафом у 300 євро.
 •  
 •  
 • Супермаркети: Усі відвідувачі повинні носити маску N95 або FFP2 або дві хірургічні маски чи маски з тканини. У разі порушення сплачується штраф у розмірі 300 євро.
 • Перевезення: Громадський транспорт працює із максимальною заповнюваністю 85%. Усі пасажири повинні носити маску N95 або FFP2 або дві хірургічні маски чи маски з тканини. Що стосується таксі чи приватних автівок, дозволяється перевозити лише 3 пасажирів, окрім водія. Перевищення обмеження щодо кількості пасажирів дозволяється лише для а) батьків із дітьми або b) особи, яка для пересування потребує допомоги від іншого пасажира.
 • Місця проведення богослужінь: При відвідуванні місць проведення богослужінь (церкви тощо) особи повинні носити маску. Вхід дозволяється із сертифікатом про проходження повної вакцинації, сертифікатом про те, що ви перехворіли на COVID-19, або попереднім ПЛР тестом чи швидким тестом. 
 • Ресторани, бари, кав’ярні: використання маски вимагається для входу у заклад, пересування в межах закладу та виходу із закладу.
 • Використання ліфтів: Використання маски є обов’язковим.

5. Робота шкіл

Очні заняття в яслах, дитсадках, початкових школах, гімназіях і ліцеях знову розпочались із 10 січня 2022 року. 

 • Продовжуються очні заняття в ліцеях загальної та професійної освіти.
 • Продовжуються очні заняття в яслах, дитсадках, початкових школах і гімназіях.   
 • Продовжуються очні заняття у шкільних підрозділах спеціальної освіти.
 • Учні, як вакциновані, так і невакциновані, які відвідують очні заняття, мають самостійно робити експрес-тест на COVID-19 двічі на тиждень (дивіться відповідний пункт). 
 • Під час очних занять використання масок є обов’язковим як усередині приміщення, так і поза ним.  
 • В університетах всі види очної освітньої діяльності (лекції, іспити, бібліотеки тощо) продовжуються у звичайному режимі, включаючи практику старших учнів підрозділів/шкіл.   
 • Іспити в державних і приватних школах, школах з вивчення іноземних мов, постачальниках послуг навчання та професійної атестації відбуваються з додатковими заходами захисту громадського здоров’я.  
 • Згідно з Циркуляром Міністерства освіти від 27 травня 2021 року, пропуски занять учнями, які були чи будуть зареєстровані та сталися не з їхньої провини, а з об’єктивних причин форс-мажору, не враховуються протягом навчального року 2020-21 та 2021-2022.
 • Дати проведення всегрецьких іспитів для вступу в заклади вищої освіти та університети будуть оголошені найближчим часом. 

Щоб перевірити, чи призупинені очні заняття у конкретній школі, перевірте список на вебсторінці Міністерства освіти (лише грецькою мовою) тут: https://www.minedu.gov.gr/covid19-schools.html.

Інструкції для дистанційного навчання, надані Міністерством освіти (лише грецькою мовою), доступні тут  https://www.minedu.gov.gr/exetaseis-2/1650-covid19/44445-21-03-2020-odigies-gia-tin-eks-apostaseos-ekpaidefsi.

Для того щоб приєднатись до електронних платформ із дистанційного навчання Міністерства освіти, тисніть тут: https://mathainoumeasfaleis.gov.gr/tilekpedefsi/

6. Робота Служби з питань надання притулку

 • Служба з питань надання притулку надає послуги громадськості під час призначеної зустрічі. 
 • Для візиту до представництв із питань надання притулку та апеляційного органу: а. сертифікат вакцинації від COVID-19 або свідоцтво того, що ви перехворіли на COVID-19 b. негативний молекулярний тест (ПЛР) на COVID-19, зроблений протягом попередніх 72 годин, або швидкий тест, зроблений протягом попередніх 48 годин (для невакцинованих осіб). Неповнолітні віком від 4 до 17 років також можуть подати заявку на негативний експрес-тест до 24 годин. Особи, які проживають в установах Служби з приймання та ідентифікації на островах та на материковій частині країни, звільняються від зазначених вище умов.
 •  
 • Під час візиту до Служби у справах притулку обов’язковим є використання маски, а також дотримання необхідної дистанції в 1,5 метри.
 • У будь-якому разі шукачів притулку запрошують використовувати електронні заявки вебсайту: applications.migration.gov.gr.

Якщо з певної причини ви не можете прийти на призначену зустріч до Служби у справах притулку, просимо повідомити відповідне представництво заздалегідь або в той самий день у будь-який можливий спосіб (заявка, електронний лист, факс або телефон).

Цифровий портал Міністерства у справах міграції та притулку (applications.migration.gov.gr)

Шукачі притулку можуть бронювати зустріч в електронний спосіб. Служба у справах притулку надає послуги громадськості лише після електронної домовленості про зустріч.  

Наступні дії вже проводяться лише після призначення зустрічі:

 • Заплановані співбесіди
 • Запланована реєстрація
 • Подання допоміжних документів, які стосуються випадків возз’єднання родини (Дублінські справи)

Як виняток апеляція може подаватись без домовленості про зустріч, лише через обов’язкові крайні терміни.

Інші послуги, які обробляються в електронний спосіб, без необхідності у фізичній присутності:

 • Зміна контактних даних
 • Зміна персональних даних
 • Заявка про відкладення/прискорення дати проведення співбесіди
 • Сертифікат про статус заявки
 • Сертифікат про розділення досьє
 • Сертифікат про подання документів
 • Сертифікат про видачу копій
 • Заявка на отримання правової допомоги
 • Призначення PAAYPA (Тимчасовий номер соціального страхування та медичного обслуговування)

Щодо процедур звернення до апеляційного органу, уповноважені адвокати, що представляють заявників, можуть подавати будь-який запит в електронний спосіб за наступною адресою:

[email protected]

7. Доступ до медичного обслуговування

 • У всіх лікарнях, клініках, кабінетах лікарів та діагностичних центрах дозволяється проходити лише 1 (одному) відвідувачу/супроводжуючій особі на пацієнта.
 • Проведення планових (регулярних) хірургічних операцій на рівні, який визначається відповідним органом охорони здоров’я (лікарні, регіони здоров’я тощо)
 • Пацієнти, які приходять до державної чи приватної структури охорони здоров’я для обстеження, не підлягають лабораторному тестуванню на коронавірус COVID-19.
 • Пацієнти, які приходять до державної чи приватної структури охорони здоров’я для інвазивного обстеження чи для обстеження, яке може спричинити утворення аерозолів, підлягають лабораторному тестуванню (ПЛР чи швидкий тест).
 • Пацієнти, які приходять до державної чи приватної структури охорони здоров’я для отримання екстреної допомоги, звільняються від вимоги про тестування.
 • Особи, які супроводжують пацієнтів і які пройшли повну вакцинацію чи перехворіли протягом останніх трьох місяців, не підлягають лабораторному тестуванню перед візитом до державної чи приватної установи, яка надає послуги первинної медичної допомоги, включаючи державні й приватні клініки/кабінети лікаря
 • Особи, які супроводжують пацієнтів і які не пройшли вакцинацію і не перехворіли, підлягають лабораторному тестуванню (ПЛР чи швидкий тест) протягом 48 (сорока восьми) годин перед візитом до державної чи приватної установи, яка надає послуги первинної медичної допомоги, включаючи державні й приватні клініки/кабінети лікаря
 • Особи, які супроводжують пацієнтів і які пройшли вакцинацію та перехворіли протягом останніх трьох місяців і супроводжують госпіталізованих пацієнтів, підлягають лабораторному тестуванню (ПЛР чи швидкий тест) протягом 48 (сорока восьми) годин перед візитом до будь-якої іншої державної чи приватної установи.
 • Особи, які супроводжують пацієнтів і які не пройшли вакцинацію і не перехворіли, і супроводжують госпіталізованих пацієнтів, підлягають лабораторному тестуванню на коронавірус COVID-19 шляхом ПЛР протягом 48 (сорока восьми) годин перед візитом до будь-якої державної чи приватної установи
 • Зазначені вище зобов’язання не розповсюджуються на осіб, які супроводжують пацієнтів, що надходять до відділення невідкладної допомоги.

8. Особиста гігієна і профілактика

Інструкції з належного використання масок

 • Перш ніж одягати та знімати маску, ретельно вимийте руки з милом або протріть спиртовим антисептичним розчином.
 • Розправте маску, щоб вона прикривала ніс і рот і надійно заходила під підборіддя.
 • Щоб зняти маску, одночасно потягніть за гумки, що заходять за вуха. Коли знімаєте маску, не торкайтесь до її зовнішньої поверхні. Змінюйте маску, щойно вона стає вологою.
 • Якщо маска одноразова, викиньте її у звичайний смітник, а не в смітник для вторсировини, тримаючи маску за гумки. Одноразові маски не підлягають переробці, а тому не повинні викидатись у смітник для вторсировини.
 • Якщо маска багаторазового використання (маска з тканини), якомога швидше виперіть її у пральній машині чи руками з використанням звичайного прального порошку при температурі 60ο C, а потім випрасуйте її.

Варто зауважити, що використання масок є додатковим заходом і не замінює основних заходів безпеки, таких як дотримання фізичної дистанції, респіраторна гігієна (використання паперової серветки при кашлянні чи чханні), гігієна рук та намагання не торкатися обличчя.

Відповіді на найпоширеніші запитання та відео можна знайти на вебсайті Всесвітньої організації охорони здоров’я: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/when-and-how-to-use-masks.  

Вказівки щодо домашньої ізоляції осіб з підозрою на COVID-19

 • Особи, які контактували з особою з підозрою на COVID-19 або з підтвердженим випадком COVID-19 (тобто члени родини, друзі, знайомі, медичні працівники), мають слідкувати за своїм станом здоров’я (міряти температуру двічі на день) протягом 14 днів з моменту останнього контакту.  Доцільно під час усього періоду моніторингу щоденно бути на зв’язку з медичними працівниками.
 • Якщо в особи, яка перебуває на самоізоляції, виникають симптоми респіраторної інфекції (тобто лихоманка, кашель, хворе горло, проблеми з диханням), вона повинна негайно зв’язатись зі своїм лікарем чи Національною організацією з питань охорони здоров’я Греції (номер телефону: 1135 або 210 5212 054) для отримання подальших вказівок.
 • Для отримання інструкцій щодо того, що робити вдома та як піклуватись про членів родини, у яких виявили COVID-19, просимо відвідати вебсайт https://eody.gov.gr/neos-koronoios-covid-19-odigies-gia-frontida-ypoptoy-kroysmatos-sto-spiti/ (грецькою мовою). 

Загальні правила гігієни

Пам’ятайте!

Кашляйте чи чхайте у згин ліктя чи паперову серветку й одразу викидайте її у смітник. Не торкайтесь обличчя руками. Регулярно мийте руки з милом не менше 20 секунд, особливо перед їжею та після туалету.

Для учнів: Не обмінюйтесь предметами (такими як ручка, олівець, ластик, мобільний телефон, банкноти, монети тощо) з однокласниками. Тримайте дистанцію 1,5 м від інших, всередині школи та поза нею. Якщо ви захворіли, одразу повідомте батьків / опікунів або вчителя, і залишайтесь вдома до повного одужання.

Посилання

9. Обмеження подорожей

Обмеження подорожей

Перш ніж подорожувати до Греції або з Греції, дізнайтесь про обмеження, які можуть існувати на час вашої подорожі, з вебсайтів Міністерства закордонних справ (https://www.mfa.gr/en/current-affairs/statements-speeches/welcome-to-greece.html), Управління цивільної авіації (http://www.ypa.gr/el/news) та Міністерства морських справ та острівної політики (https://www.ynanp.gr/el/gr-epikoinwnias-enhmerwshs/prostasia-apo-neo-koronoio-nomothesia/). 

Поради для подорожуючих: 

 • Ризик для подорожуючих вважається помірним. Подорожуючим рекомендується уникати необов’язкових подорожей до регіонів, де можлива місцева передача COVID-19 — Посилання.
 •  Якщо протягом 14 днів після повернення у вас виникає лихоманка та/або респіраторні симптоми, такі як задишка чи кашель, рекомендується залишатись на самоізоляції та негайно звернутись до лікаря, розповівши про останню подорож, або звернутись до Національної організації з питань охорони здоров’я (1135, 210-5212054).
 • Усі подорожуючі, які прибувають до Греції (включаючи дітей старше 5 років), повинні мати чинний цифровий COVID-сертифікат, виданий у ЄС, країнах Шенгенської зони та інших країнах (і територіях), які не є членами ЄС, що приєднались до системи цифрового COVID-сертифікату ЄС (або) негативний молекулярний тест (ПЛР) на COVID-19, зроблений за 72 години до подорожі в Грецію, (або) швидкий тест, зроблений за 24 години. Додаткову інформацію можна отримати на офіційному вебсайті уряду щодо подорожей: https://travel.gov.gr/#/.
 • Після прибуття випадково обраним гостям може бути зроблений тест на антигени, який має бути негативним. Якщо тест позитивний, гості відправляються на карантин на 5 днів, під час якого вони знаходяться вдома чи в іншому місці, зазначеному органами влади.
 • Щодо інформації про міжнародні рейси, просимо звернути увагу на те, що COVID-19 може вплинути на вашу подорож до/з Греції. Важливу інформацію про ваші плани подорожі до/з Греції можна знайти на вебсайті IATA тут https://www.iatatravelcentre.com/world.php і тут https://www.aia.gr/traveler/travellers-info/faq-for-covid19.

Добірка оголошень уряду Греції базується на заходах, вжитих урядом Греції. Зміст оголошень уряду Греції не обов’язково відображає погляди УВКБ ООН. Просимо зауважити, що цей короткий виклад оголошень уряду Греції не є офіційним документом УВКБ ООН, а тому за необхідності треба цитувати й згадувати всі надані джерела новин і посилання.

Останнє оновлення: 8 лютого 2022 року