درباره ویرو س کرونا

اعلامیه‌هایی توسط دولت یونان

 1. محدودیت ہایی رفت و آمد
 2. محدودیت فا صلہ اجتماعی
 3. تعطیلی مدارس
 4. تعلیق خدمات پناہندگی
 5. محدودیت ہایی سفری
 6. دسترسی به بهداشت و درمان 
 7. بهداشت شخصی و پیشگیری

اعلامیه‌های توسط دولت یونان

این صفحه به طور مرتب با اعلامیه‌های دولتی در مورد اقدامات انجام شده توسط دولت یونان برای پیشگیری و پاسخ به ویروس کرونا به‌روزرسانی می‌شود. همچنین می‌توانید به به‌روزرسانی‌های منظم در وب‌سایت‌ دستگاه‌های دولتی زیر مراجعه نمایید:

وزارت بهداشت: https://www.moh.gov.gr/

– سازمان ملی بهداشت عمومی: https://eody.gov.gr/

دبیرخانه عمومی حفاظت مدنی:https://www.civilprotection

صفحہفیسبوک مهاجرتوحمایتبینالمللی

ھمہ خروج ها از برنامہ  اسکان (ESTIA) خانه و پول نقد، تا سی و یکم ماہ مه سال ۲۰۲۰ بہ حالت تعلیق در آمده است.

1. محدودیت ہایی رفت و آمد

محدودیت در رفت و آمد چهارم ماه مه، ساعت ۶ صبح  براساستصمیموزارت ۲۶۷۹۴

حمایت های مدنی یونان ،  : 22/03 COVID19

از ۴ ماه مه ۲۰۲۰، الزام مجوزهای رفت و آمد از طریق پیام کوتاه یا دست نوشته ها برداشته میشود. ورزش در فضای باز و شنا در دریا مجاز است اما نه در سواحل سازمان یافته. استفاده از ماسک هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین تاکسی الزامی میباشد و کسانیکه این آیین نامه را نقض  کنند ۱۵۰ یورو جریمه خواهند شد.

 • از مورخ ۴ ماه مه، هیچ محدودیتی برای اتومبیل ها در آتن (داکتلیوس) وجود ندارد، این در حالی است که یک راننده و ۲ مسافر در وسایل نقلیه خصوصی مجاز هستند. محدودیت های ترافیکی از یک منطقه به منطقه دیگر همچنان قابل اجرا است و در تاریخ ۱۸ ماه مه برداشته می شود
 • تا 24 ماه مه ، سفر به جزایر فقط برای ساکنان دائم مجاز بود ، در حالی که از تاریخ 25 ماه مه برای همه مجاز میباشد.

اطلاعات مربوط به اقدامات موجود در مراکز پذیرش و شناسایی (RIC) در جزایر با توجه به کووید-۱۹

به منظور جلوگیری از شیوع  ویروس کرونا (Covid-19) در مراکز پذیرش و شناسایی (RIC) ، اقدامات زیر توسط مقامات یونان بر اساس تصمیم مشترک وزا، منتشر شده در روزنامه رسمی دولت اعلام شده است.

این اقدامات تا اطلاع ثانوی در قوت خود باقی می مانند.

۱   . رفت و آمد اتباع کشورهای ثالث که در مراکز پذیرش و شناسایی (RICs) هستند محدود به محیط این مرکز است.

۲   .همه روزه، از ساعت ۷:۰۰ صبح الی ۲۱:۰۰، به نمایندگان خانواده ها یا گروه های مقیم مراکز پذیرش و شناسایی (RIC) اجازه داده می شود تا به منظور تأمین نیازهای اساسی خود، به مراکز شهری همجوار مراجعه کنند.

۳   .در مناطقی که حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد در دسترس است، از ازدحام جمعیت باید جلوگیری شود. در مناطقی که هیچ وسیله حمل و نقل عمومی در دسترس نیست، حداکثر ۱۵۰ نفر هر ساعت در گروههایی با کمتر از ۱۰ نفر مجاز به خروج از مراکز پذیرش و شناسای (RIC) هستند تا بتوانند به نزدیکترین مراکز شهری رفت و آمد  کنند.

۴   .پلیس یونان وظیفه اطمینان از رعایت اقدامات فوق در مورد محدودیت رفت و آمد  را بر عهده دارد.

۵   .خدمات به ساکنان مراکز پذیرش و شناسایی باید به زبانی که می فهمند از طریق پیامهای کتبی و صوتی باشد و همچنین ارگانهای فعال در RIC برای اقدامات مربوطه اطلاع رسانی کنند.

۶   .برای مدت مشابه، تمام ویزیت ها یا فعالیت های داخل مراکز پذیرش و شناسایی که مربوط به محل اسکان، تهیه غذا و مراقبت های پزشکی ساکنین مراکز پذیرش و شناسای نیست، فقط پس از مجوز مدیریت مراکز پذیرش و شناسایی مجاز هستند. برای ارائه خدمات حقوقی، دسترسی نیز باید پس از مجوز از مدیریت  مراکز پذیرش و شناسایی (RIC) و در یک منطقه خاص، که در آن امکان پذیر باشد انجام شود.

۷   .واحدهای بهداشتی ویژه ای نیز برای مقابله با موارد کووید-۱۹ و انجام معاینه بهداشتی برای کلیه کارمندان مراکز پذیرش و شناسایی  (RIC )ایجاد شده است.

۸  . استفاده از ماسک برای همه ساکنان و کارکنان در مراکز پذیرش و شناسایی اجباری است (و همچنین در امکان پذیرش باز و یا هر نوع دیگری از پذیرش و تسهیلات اقامتگاهی برای اتباع کشورهای ثالث). در صورت عدم رعایت ۱۵۰ یورو جریمه خواهید شد.

  . استفاده از ماسک برای همه ساکنان و کارکنان در مراکز پذیرش و شناسایی اجباری است (و همچنین در امکان پذیرش باز و یا هر نوع دیگری از پذیرش و تسهیلات اقامتگاهی برای اتباع کشورهای ثالث). در صورت عدم رعایت ۱۵۰ یورو جریمه خواهید شد.

۹  .استفاده از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی، تاکسی، بیمارستان و سایر امکان پزشکی الزامی است. استفاده از ماسک هم برای مشتریان وهم برای کارمندان الزامی میباشد. در صورت عدم رعایت ممکن است  ۱۵۰ الی ۳۰۰  یورو جریمه شوید، براساس تصمیم مشترک وزرا  که همچنین به کل جمعیت یونان نیز اعمال می شود.

۱۰   .در مغازه ها، بیمارستان ها و سایر اماکن تجمع عمومی باید حداقل  1,5 متر از یکدیگر فاصله داشته باشید، در صورت عدم رعایت ممکن است ۱۵۰ یورو جریمه شوید، براساس تصمیم مشترک وزرا  که همچنین برای کل جمعیت یونان نیز اعمال می شود.

2. محدودیت فا صلہ اجتماعی

اقدامات فاصله اجتماعی توسط دولت یونان در پانزدهم ماه مارس با عنوان “ما در خانه می مانیم” اعلام شد – انتظار می‌رود اقدامات بیشتری اتخاذ شود.

 • که شامل ترتیبات کار منعطف برای کارمندان بخش دولتی، تعطیلی رستوران ها، کافه ها، مراکز تجاری و سایر اماکن عمومی است. از تاریخ چهارم ماه مه، مغازه های کوچک، آرایشگاه ها، سالن های زیبایی، کتابفروشی ها، فروشگاه های ورزشی، فروشگاه های گل و گیاه، فروشگاه های اپتیک )عینک فروشی(باز میشوند.
 • فقط افرادی که دارای ناتوانی جسمی و کسانی که آسیب پذیر هستند اجازه استفاده از آسانسور را دارند. استفاده از ماسک الزامی است.
 • بقیه مغازه ها ی خرده فروشی در تاریخ یازدهم ماه مه بازگشایی میشوند.
 • مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ از هجدهم ماه مه باز می شوند. کافی شاپ ها و رستوران ها از بیست و پنجم ماه مه باز می شوند و امکان داشتن مشتری فقط در فضای بیرون خواهد بود.
 • از اول ژوئن سال 2020 ، هتلهای 12 ماهه فعال بازگشایی میشوند. دادگاه تا سی و یکم ماه مه تعطیل میباشد.
 • کلیه خدمات در مکانهای عبادی، بدون در نظر گرفتن آیین و دینی، تا سوم ماه مه ۲۰۲۰ به حالت تعلیق در آمده است. از چهارم ماه مه کلیساها برای عبادت های فردی باز می شوند و تا هفدهم ماه مه، برای عموم مردم آزاد خواهد شد و افراد مجاز به حضور در عبادت های مذهبی تحت قوانین سختگیرانه با(فاصله، ماسک) خواهد بود. بر اساس تصمیم مشترک وزرا 27283 و 27807
 • استفاده از آسانسور فقط برای افراد معلول و آسیب پذیرمجاز است. ماسک اجباری است. تصمیم مشترک وزرا 27815
 • هیچ فضای بازی در آتن یا سایر شهرداری های این کشور برای نماز عید سعید فطر اختصاص نمی یابد

دبیرخانه عمومی دینی برای ایام ماه رمضان دستورالعمل هایی را برای مسلمانان ساکن یونان صادر کرده است ، که از پنجشنبه (۴/۲۳) آغاز شده و در۲۳ ماه مه پایان می یابد.

به دلیل بسته شدن کلیه اماکن عبادی و محدودیت در اجتماعات ، نماز وعبادت در ماه رمضان باید در خانه انجام شود.

• افطار فقط در خانه مجاز به برگزاری میباشد و بدون شخص ثالث (اقوام ، دوستان یا سایر بازدید کنندگان).

• هیچ مکان رایگانی در آتن یا سایر شهرداری های این کشور برای نماز گزاران عید سعید فطر اختصاص نمی یابد.

LINK

3. تعطیلی مدارس

تعطیلی موقت مدارس تا ۱۰ ماہ مہ ۲۰۲۰

 • بنا به توصیه کمیته ویژه متخصصان بیماریهای عفونی، دولت تصمیم گرفته تا عملکرد تمامی موسسات آموزشی در سراسر کشور تا ۱۰ ماہ مہ ۲۰۲۰ به حالت تعلیق درآورده شود. https://www.minedu.gov.gr/koronoios-kentriki
 • از روز دوشنبه بازدهم ماه مه، دانش آموزان مقطع دبیرستان به کلاس ها ی خود برمی گردند. بقیه دانش آموزان مقطع راهنمایی از تاریخ هجدهم ماه مه به کلاس های خود برمیگردند. تصمیم در مورد مدارس ابتدایی و مهد کودک ها هنوز درحال انتظار است.
 • تعلیق فعالیتها شامل کلیه مهد کودک‌ها، مدارس، موسسه‌ها‌‌ی آموزش حرفه‌ای، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های خصوصی و عمومی.
 • این اقدام فوق‌العاده برای پیشگیری به منظور کاهش شیوع ویروس در جامعه انجام می‌شود. در این زمینه اقدامات ویژه‌ای برای والدین شاغل دارای فرزندان خردسال و مدرسه ای پیش بینی شده است.

Link 1 | Link 2 | PDF

4. تعلیق خدمات پناہندگی

ارائه خدمات به همه توسط سازمان پناهندگی (اداره مهاجرت) ازتاریخ 18 الی 29 ماه می                              

18.5.2020-29.5.2020

از روزدوشنبه  18.5.2020 ارائه خدمات این اداره به عموم ازسرگرفته خواهد شد. با این وجود، با توجه به نیاز به رعایت بهداشت عمومی، و همچنین محدود کردن گسترش بیماری کرونا (COVID-19) ، بدین وسیله موارد زیر را به اطلاع شما میرسانیم:

 1- اعتبار کارتهای متقاضیان مورد حمایت بین المللی که از تاریخ 13.3.2020 (تاریخی که ارائه خدمات دفتر پناهندگی به عموم تعلیق شد) تا تاریخ 31.5.2020 منقضی شده اند، مطابق تصمیم جدید وزارت به مدت 6 ماه تمدید می شود. بنابراین، خدمات پناهندگی تا تاریخ 31.5.2020 کارتهای متقاضیان حمایت بین المللی را تمدید نخواهد کرد. دفاتر منطقه ای اداره پناهندگی در جزایر لسووس، ساموس، خیوس، لروس و واحد پناهندگی کوس از موارد فوق معاف هستند وکارتها را تمدید می کنند. علاوه بر این، طبق مصوبه وزارت ۱۱۳۴۱ / ۱۱-۶-۲۰۲۰ ، مدت اعتبار کلیه کارتهای متقاضیان حفاظت بین المللی که از اول ژوئن 2020 تا 30 سپتامبر 2020 منقضی شده یا خواهند شد و هنوز تمدید نشده اند، تا تاریخ 1 اکتبر 2020 تمدید شده اند.

2. از دوشنبه 18.5.2020 ، درخواست های زیر به صورت آنلاین ارسال می شود: درخواست های تغییر آدرس / تلفن ، درخواست تغییر داده های شخصی،  درخواست جداسازی پرونده ها ، درخواست تهیه نسخه از پرونده شخصی، درخواست گواهی وضعیت پرونده ، درخواست تغییرزمان / اولویت دهی جلسات مصاحبه یا دفاعیه، درخواست ارائه کمک های حقوقی، و همچنین درخواست ارائه  اسناد و مدارک. فرم های مربوطه در وب سایت سرویس بارگذاری می شوند و متعاقباً قابل ارسال بصورت الکترونیکی به آدرس های ایمیل دفاتر پناهندگی واجد صلاحیت می باشند.

 3. از روز دوشنبه 18.5.2020 ارسال درخواستهای تجدید نظر از سر گرفته می شود.http://asylo.gov.gr/wp-content/uploads/2020/05/Farsi.pdf

ارائه خدمات از 1.6.2020 (اول ژوئن 2020)

سرویس پناهندگی مایل است متقاضیان را از موارد زیر مطلع کند:

1.کارتهای حمایت بین المللی که بین 13.3.2020 و 31.5.2020 منقضی شده اند ، طبق تصمیم وزارت TT 9028/2020 (روزنامه دولت Β 1854 / 15.5.2020) به مدت شش ماه معتبر باقی می مانند. متقاضیانی که دارای کارتهای حمایت بین المللی هستند که مدت زمان آنها شش ماه است و در دوره فوق الذکر منقضی شده اند ، درخواست می شوند تا برای تمدید کارتهای خود ، به دفاتر خدمات پناهندگی مراجعه کنند – پس از پایان دوره تمدید شش ماهه و نه زودتر.

2. متقاضیان باید از فرم های الگوی موجود در وب سایت سرویس پناهندگی (http://asylo.gov.gr/en/) برای درخواست های الکترونیکی از خدمات اداری استفاده کنند.

3. . متقاضیان حفاظت بین المللی که مصاحبه آنها به دلیل اقدامات محافظت از COVID-19 انجام نشده است ، آخرین تاریخ مصاحبه خود را ، حداکثر در زمان تمدید کارت خود در دفاتر خدمات پناهندگی مطلع می شوند. . در هر صورت ، متقاضیان حفاظت بین المللی می توانند یک درخواست آنلاین ارائه دهند و درخواست کنند که تاریخ مصاحبه خود را تسریع کند (فرم درخواست مربوطه در وب سایت سرویس پناهندگی موجود است: http://asylo.gov.gr/fa/).

مورخ :12/09/2020 تمدید زمان اعتبار کارت های پناهجویی (سه برگه ها)

با تصمیم وزیر مهاجرت و پناهندگی و به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و حفظ سلامت عمومی، مدت اعتبار کارت های پناهجویی از این قرار تمدید می شود:

  .1   مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده  (case number)آنها  به “1” ختم می شود،

     تا 6 نوامبر2020 تمدید شده است.

  .2   مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده (case number) آنها به “2” ختم می شود،

     تا 13 نوامبر2020 تمدید شده است.

  .3  مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده  (case number) آنها  به “3” ختم می شود،

   تا 20 نوامبر2020 تمدید شده است.

   .4   مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده (case number) آنها به “4” ختم می شود،

     تا 27 نوامبر2020 تمدید شده است.

  .5   مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده (case number) آنها به “5” ختم می شود،

     تا 4 دسامبر2020 تمدید شده است.

  .6   مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده (case number) آنها به “6” ختم می شود،

     تا 11 دسامبر2020 تمدید شده است.

  .7   مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده (case number) آنها به “7” ختم می شود،

     تا 18 دسامبر2020 تمدید شده است.

  .8   مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده (case number) آنها به “8” ختم می شود،

     تا 29 دسامبر2020 تمدید شده است.

  .9   مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده (case number) آنها به “9” ختم می شود،

    تا 7 ژانویه 2020 تمدید شده است.

  .10   مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که آخر شماره پرونده (case number) آنها به “0” ختم می شود،

    تا 14 ژانویه 2020 تمدید شده است.

مدت اعتبار کارت های پناهجویانی که توسط دفتر پناهندگی منطقه ای لسووس تمدید می شود، تا ۱۴ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید شده است.

جهت خدمات بهتر به متقاضیان حفاظت بین المللی )پناهجویان( و حفظ بهداشت عمومی، تعویض کارت ها در زمان و تاریخ های خاص صورت خواهد گرفت، که متقاضیان می توانند در درخواست مربوطه موجود در وب سایت درخواست وزارت بررسی کنند.

http://applications.migration.gov.gr.

انتظار می رود متقاضیان حفاظت بین المللی )پناهجویان( طبق قرار ملاقات برنامه ریزی شده خود، براساس برنامه فوق به سازمان پناهندگی مراجعه کنند.

5. محدودیت ہایی سفری

محدودیت های سفری

قبل از سفر به یونان واز یونان، در مورد محدودیت هایی که ممکن است در زمان سفر شما اعمال شود، از وب سایت های وزارت امور خارجه مطلع شوید. (https://www.mfa.gr/en/current-affairs/statements-speeches/welcome-to-greece.html),
 سازمان هواپیمایی کشوری (http://www.ypa.gr/el/news)
و وزارت امور دریایی و سیاست های وابسته به جزایر 

(https://www.ynanp.gr/el/gr-epikoinwnias-enhmerwshs/prostasia-apo-neo-koronoio-nomothesia/

چندین توصیه به مسافران

 • خطر برای مسافران در حد بالا در نظر گرفته شده است. توصیه می شود که مسافران از سفرهای غیرضروری به مناطقی که دارای سرایت محلی کوید-۱۹هستند خودداری نمایند . هیچ واکسنی علیه  ویروس جدید کرونا وجود ندارد.
 • چنانچه ۱۴ روز پس از بازگشت، دچار علائم تب و یا تنفسی مانند تنگی نفس یا سرفه شُدید، توصیه می شود در خانه بمانید و سریعاً با ذکر سفر اخیرتان، توصیه‌ی پزشکی دریافت نموده و یا با سازمان ملی بهداشت عمومی (۱۱۳۵،  ۲۱۰۵۲۱۲۰۵۴ ) تماس بگیرید.

Link

6. دسترسی به بهداشت و درمان 

دسترسی پناهجو به بهداشت و درمان (صدور پایپا PAAYPA )

از تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۰ صدور شماره بیمه موقت خارجیان و بهداشت و درمان (پایپا) برای پناهجویان اجرا خواهد شد. ارائه پایپا به کلیه پناهجویانی که به طور کامل ثبت نام کرده اند و دارای کارتهای معتبر پناهجویی هستند ، از نیمه ماه آوریل آغاز می شود. پناهجویان می توانند پایپای خود را از طریق وب سایت amka.gr ردیابی کنند و برای دسترسی به سیستم بهداشت ملی نیازی به ارائه گواهینامه نیست. پایپا توسط کارت پناهجو توسط سازمان پناهندگی به طور خودکار صادر می شود و از ارائه خدمات درمانی اطمینان می یابد. در صورت رد درخواست پناهندگی، پایپا به طور خودکار غیرفعال می شود. اگر درخواست پناهندگی تصمیم مثبت دریافت کند، به شماره آمکا تبدیل خواهد شد.

Link | PDF file

 • از چهارم ماه مه، بیمارستان های عمومی مجدداً جهت جراحی های تاکتیکی و بیماران خارجی بازگشایی میشوند. استفاده از ماسک برای همه مراجعه کننده ها به بیمارستان الزامی می باشد و کسانی که این آیین نامه را نقض کنند ۳۰۰ یورو جریمه خواهند شد

7۔ بهداشت شخصی و پیشگیری

۱. دستورالعمل های کووید-۱۹ در مورد قرنطینه خانگی افراد مشکوک

 • کسانیکه که در تماس با یک فرد مشکوک یا مورد تایید کووید-۱۹ هستند (یعنی اعضای خانواده، دوستان، آشنایان، کارمندان بخش بهداشتی) باید وضعیت سلامتی شان را (بررسی دمای بدن دو بار در روز) تا ۱۴ روز از آخرین تماس با افراد نامبرده انجام شود. بهتر است که تماس روزانه خود را با متخصصان مراقبت های بهداشتی در کل دوره نظارت حفظ کنید.
 • در صورتیکه فرد قرنطینه شده دچار علائم عفونت تنفسی (از جمله تب، سرفه، گلو درد، مشکل در تنفس) شد، باید بلافاصله با پزشک خود یا سازمان بهداشت عمومی ملی یونان برای راهنمایی بیشتر (تلفن: ۱۱۳۵ یا ۲۱۰۵۲۱۲۰۵۴) تماس بگیرید

۲. دستورالعمل های مربوطه برای دانش آموزان

فراموش نکنید!


هنگام سرفه یا عطسه آرنج خود را جلوی دهان بذارید یا از دستمال کاغذی استفاده کنید و فوراً آن را داخل سطل آشغال بیندازید. به صورت خود دست نزنید. دستان خود را حداقل ۲۰ ثانیه با آب و صابون مخصوصا قبل از غذا خوردن و بعد از رفتن به توالت به طور مرتب بشویید. اگر دسترسی به صابون و آب ندارید، از افراد بزرگتر کمک بگیرید بلکه از پاک کننده مخصوص دست استفاده کنید. از مبادله کردن لوازم خود (مانند قلم، مداد، پاک کن، تلفن همراه، اسکناس، سکه و غیره) خودداری کنید. ۱.۵ متر از همدیگر چه در داخل و خارج از مدرسه فاصله بگیرید. اگر احساس میکنید مریض شدین، فوراً به والدین/سرپرست یا معلم خود اطلاع دهید و در خانه بمانید تا حالتان کاملا خوب شود

Link

گرد آوری اعلامیه های ذکر شده توسط دولت یونان براساس اقدامات انجام شده توسط دولت یونان می‌باشد. محتوای اعلامیه‌های دولت یونان لزوماً منعکس کننده نظرات کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نمی‌باشد. لطفا توجه داشته باشید که این خلاصه‌ی اعلامیه ها توسط دولت یونان سند رسمی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نمی‌باشد و بنابراین همه منابع خبری و لینک‌های ارائه شده باید در صورت نیاز نقل و ارجاع شوند.