Мій запит про надання притулку відхилено, що тепер?

Якщо вашу заявку відхилено або якщо ви отримуєте статус допоміжного захисту, але вважаєте, що маєте право на статус біженця, ви маєте право подати апеляцію до апеляційного органу (2-а інстанція). Ви повинні подати апеляцію до компетентного регіонального представництва з питань надання притулку чи до підрозділу з питань надання притулку, який видав відмову, протягом строку, зазначеного в рішенні, яке ви отримали.

Якщо ви перебуваєте у Місці, яке розташоване далеко від регіонального представництва з питань надання притулку (чи підрозділу з питань надання притулку), що видав ваше рішення, ви можете подати апеляцію у найближчому представництві служби з питань надання притулку. У такому разі апеляція надсилається електронною поштою до представництва чи підрозділу з питань надання притулку, що видав рішення, у той самий день. Для подання апеляції вам необхідно особисто прийти до відповідного представництва служби з питань надання притулку та принести відповідний документ (апеляцію), підписаний вашим адвокатом. Якщо вас затримали, вам необхідно подати апеляцію інспектору місця чи центру утримання, який надішле її факсом чи за допомогою іншого цифрового засобу до регіонального представництва з питань надання притулку чи підрозділу з питань надання притулку, що видав рішення.

Після подання апеляції вам нададуть нову картку особи, яка подала заявку на отримання міжнародного захисту.

Служба з питань надання притулку має реєстр адвокатів, які можуть надати вам безоплатну підтримку під час подання та розгляду вашої апеляції в другій інстанції. Ви можете подати заявку онлайн для отримання правової допомоги.  Будь ласка, перейдіть за посиланням https://applications.migration.gov.gr/ypiresies-asylou/.

Ваша апеляція буде розглянута незалежним апеляційним комітетом. Незалежний апеляційний комітет зазвичай розглядає апеляції на основі документів, які містяться у вашій справі, та не викликає вас на співбесіду. Однак вас повідомлять про дату розгляду вашої апеляції, а також про строки подання додаткових доказів, якщо ви бажаєте їх подати до незалежного апеляційного комітету, щоб він взяв їх до уваги.

Якщо апеляційний комітет вирішить викликати вас на співбесіду, вас повідомлять про це не пізніше ніж за 10 (десять) робочих днів до дати проведення співбесіди. Ви маєте право прийти до апеляційного комітету в супроводі адвоката чи іншого консультанта.

Апеляційний комітет приймає рішення про надання вам статусу біженця, статусу допоміжного захисту чи відхилення апеляції.

У разі відхилення апеляції або якщо вам надається статус допоміжного захисту, а ви вважаєте, що маєте право на отримання статусу біженця, ви можете подати заявку на скасування до компетентного місцевого адміністративного суду першої інстанції протягом 30 (тридцяти) днів, починаючи з наступного дня після вручення вам рішення. Заявка про скасування не має автоматичної дії призупинення, тобто у разі відхилення апеляції можливим є переміщення вас із країни.

У разі відхилення заявки вас будуть утримувати в центрі утримання перед відправленням до вашого переміщення чи остаточного схвалення вашої заявки. Вас будуть утримувати в центрі утримання перед відправленням навіть якщо ви подали наступну заявку та/або подали заявку на скасування та/або заявку на призупинення. У разі відхилення вашої апеляції незалежний апеляційний комітет видає рішення про ваше повернення до вашої країни.

Додаткову інформацію щодо процедури 2-ої інстанції ви можете знайти за посиланням на офіційний вебсайт Міністерства у справах міграції та притулку.

Щоб отримати інформацію про порядок надання притулку 18 мовами, просимо відвідати вебсторінку Міністерства у справах міграції та притулку тут https://migration.gov.gr/en/gas/plirofories-se-18-glosses/.