سوالات متداول و پاسخ های ارایه شده


س: چطور می توانم در یونان درخواست پناهندگی کنم؟

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به این «سایت کمک» مراجعه کنید:
https://help.unhcr.org/greece/applying-for-asylum/how-do-i-apply-for-asylum/

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به روند پناهندگی می توانید از طریق تماس با این شماره با «خدمات پناهندگی» ارتباط برقرار کنید: . (0030) 210 69 88 660 با تماس با این شماره می توانید به 10 زبان مختلف اطلاعات کسب کنید و یا می توانید به سایت “خدمات پناهدگی یونان” مراجعه کرده و آنجا اطلاعات لازم را به چندین زبان پیدا کنید.
http://asylo.gov.gr/en/?page_id=99


س: آیا می توانم در یک کشور دیگر درخواست پناهندگی کنم؟ کدام کشور مسئول بررسی در خواست پناهندگی من است؟ (دوبلین 3)

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر به این «سایت کمک» مراجعه کنید:
https://help.unhcr.org/greece/applying-for-asylum/can-my-application-for-asylum-be-examined-in-another-european-country/dublin-iii-family-reunification-and-other-legal-pathways/

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به روند پناهندگی در اتحادیه ی اروپا می توانید از طریق تماس با این شماره با “خدمات پناهندگی” ارتباط برقرار کنید: 0030) 210 69 88 660). با تماس با این شماره می توانید به 10 زبان مختلف اطلاعات کسب کنید و یا می توانید به سایت “خدمات پناهدگی یونان” مراجعه کنید.
http://asylo.gov.gr/en/?page_id=81


س: آیا می توانم جهت پیوند خانوادگی با اعضای خانواده یا خویشاوندان خودم در یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا اقدام کنم؟ (دوبلین 3)

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به این «سایت کمک» مراجعه کنید:

https://help.unhcr.org/greece/applying-for-asylum/can-my-application-for-asylum-be-examined-in-another-european-country/dublin-iii-family-reunification-and-other-legal-pathways/

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به روند پیوند خانوادگی (دوبلین 3) می توانید از طریق تماس با این شماره با “خدمات پناهندگی” ارتباط برقرار کنید: (0030) 210 69 88 660 . با تماس با این شماره می توانید به 10 زبان مختلف اطلاعات کسب کنید و یا می توانید به سایت “خدمات پناهدگی یونان” مراجعه کنید.
http://asylo.gov.gr/en/?page_id=81


س: من یک پناهنده رسمی یا یک مشمول حمایت جانبی هستم، آیا می توانم برای پیوند خانوادکی با خویشاوندانم که در کشور خودم یا در یک کشور دیگر (خارج از اتحادیه ی اروپا) هستند اقدام کنم؟ حقوق و وظایف من چیست؟

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به حقوق خودتان به عنوان یک پناهنده ی رسمی یا یک مشمول حمایت بین المللی، به لینک «سایت کمک» که در اینجا ارایه شده است مراجعه کنید:
https://help.unhcr.org/greece/rights-and-duties/rights-and-duties-of-refugees/


س: چگونه می توانم به کشور خودم برگردم؟

اگر تصمبم دارید به صورت داوطلبانه به کشور خودتان یا محل اقامت قبلی تان برگردید، لطفا به این لینک مراجعه کنید: https://help.unhcr.org/greece/voluntary-return/ یا برای بررسی گزینه های موجود به سایت خدمات پناهندگی یونان سر بزنید:
http://asylo.gov.gr/en/?page_id=344


س: چگونه می توانم برای اسکان مجدد از یونان به یک کشور دیگر اقدام کنم؟ آیا UNHCR (کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل) می تواند من را به یک کشور دیگر بفرستد؟

خیر، UNHCR در یونان برنامه های اسکان مجدد پناهندگان در کشور های دیگر را انجام نمی دهد.


س: آیا هیچ سازمانی وجود دارد که بتواند به من برای درخواست پناهندگی ام کمک کند؟

لطفا به این لینک مراجعه کنید. در اینجا لیست سازمان های خدماتی که کمک قانونی ارایه می دهند وجود دارد:
https://help.unhcr.org/greece/where-to-seek-help/other-services/


س: چطور می توانم در مورد دسترسی به بهزیستی، خدمات درمانی، آموزش، استخدام، کمک مالی، ثبت تولد و وفات اطلاعاتی کسب کنم؟

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به دسترسی به خدمات و سازمان های خدماتی به اینجا مراجعه کنید:
https://help.unhcr.org/greece/living-in-greece/


من می خواهم برای کمک نقدی اقدام کنم. با چه کسی می توانم تماس بگیرم؟

برنامه کمک های نقدی UNHCR در آخر سپتامبر 2021 به پایان رسید. از اکتبر 2021 ، مقامات یونانی مسئول ارائه کمک به پناهجویان برای تأمین نیازهای اساسی شان می باشند.

بر اساس سیاست دولت ، حمایت مالی تنها به پناهجویانی که در مراکز پذیرش / اسکان رسمی شناخته شده توسط مقامات یونانی که برای پناهجویان هستند ، ارائه می گردد. اگر به دنبال ارجاع به یک مرکز اسکان رسمی می باشید ، می بایست دستورالعمل های ارجاع را طبق لینک زیر دنبال نمایید: https://help.unhcr.org/greece/living-in-greece/access-to-cash-assistance/

به محض این که مقامات یونانی اطلاعات بیشتری را در مورد شیوه آینده ارائه کمک برای تأمین نیازهای اساسی با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به اشتراک بگذارند ، UNHCR این اطلاعات را به طور گسترده به اشتراک خواهد گذاشت.


س: من اکنون در یکی از جزیره های یونان هستم. کی می توانم به سرزمین اصلی (داخل یونان) بروم.

لطفا جهت کسب اطلاعات راجع به امور جابجایی به مسئولین محلی یا کارکنان UNHCR مراجعه کنید.


س: من بی مسکن هستم. کجا می توانم خانه یا سرپناهی پیدا کنم؟

لطفا جهت یافتن سازمان های خدماتی مربوط به سرپناه و مسکن به این لینک مراجعه کنید.
https://help.unhcr.org/greece/where-to-seek-help/other-services/