من می خواهم در یونان ادغام شوم و کار پیدا کنم

پناهندگان و پناهجویان در یونان اکنون می توانند از طریق یک مرکز ادغام واقع در آتن که توسط خدمات امداد کاتولیک و کاریتاس هلاس با حمایت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اداره می شود، کمک عملی، مشاوره و کمک در مورد چگونگی هدایت بازار کار یونان دریافت کنند. مرکز آداما تاکنون بیش از 1200 درخواست مرد و زن را برای آماده شدن برای اشتغال و دسترسی به خدمات اجتماعی ضروری در کشور پذیرفته است.

پناهندگان در سراسر کشور می توانند در جلسات حضوری و از راه دور به زبان های انگلیسی، فارسی، عربی، فرانسوی، سورانی، کرمانجی و به زودی اوکراینی شرکت کنند.

این مرکز با کمک به پناهندگان در تهیه رزومه یا «سی وی» و صدور مدارک لازم برای درخواست ها، پیوند دادن آنها به فرصت های شغلی خاص و ارائه آمادگی برای مصاحبه کاری، و همچنین مربیگری و پشتیبانی در حین کار، پناهندگان را برای بازار کار آماده می کند.

همچنین به پناهندگان در مورد حقوق و مسئولیت های کارکنان، مقیاس های حقوق، اخلاق شغلی و گزینه های مراقبت از کودکان برای پدران و مادران شاغل آموزش می دهد. فضای اختصاصی امن برای استفاده و بازی برای کودکان در حین حضور والدین در جلسات مشاوره در دسترس است.

این مرکز علاوه بر حمایت های شغلی، خدمات تخصصی نیز برای افراد آسیب پذیر از جمله بی خانمان ها و افراد دارای معلولیت دارد تا دسترسی آنها به خدمات ضروری اجتماعی را تسهیل کند.

برای اطلاعات بیشتر:

خط تماس مرکز آداما: 6945267788

https://adamajobcenter.crs.org/