Довгострокова віза

Довгострокові візи потрібні громадянам так званих третіх країн, які перебувають у Чехії понад три місяці з певною метою, зокрема сімейною. Довгострокові візи видаються на термін не більше одного року. 

Переваги: 

 • Відносно короткий термін розгляду заяви – 90 днів (у складних випадках – 120 днів). 
 • Немає необхідності надавати довідку про регулярний дохід. Подається тільки виписка з рахунку, на якому мають бути зазначені обумовлені суми, і тільки в тому разі, якщо заявник на візу не є чоловіком/дружиною, неповнолітньою дитиною або неповнолітньою дитиною чоловіка/дружини визнаного біженця або особи, якій надано додатковий захист. 

Недоліки: 

 • Немає законного права на отримання довгострокової візи, навіть якщо дотримано всіх умов, передбачених законом; загалом більше шансів на отримання візи мають діти, літні люди та подружжя. 


➡️ Як подати заяву на отримання довгострокової візи?

Разом із заявою на отримання довгострокової візи необхідно подати: 

 1. Дійсний проїзний документ.
 2. Дві фотографії.
 3. Біометричні дані (відбитки пальців).
 4. Підтверджувальні документи про:   
 • мету перебування: (наприклад, реєстраційний документ, що підтверджує родинні стосунки, такий як свідоцтво про народження або свідоцтво про шлюб);
 • місце проживання;
 • фінансові можливості.
 1. Згода батьків на поїздку дитини, складена у вільній формі та підписана обома батьками/законними опікунами (підпис не повинен бути офіційно засвідченим); згода батьків не вимагається від батьків/законних опікунів, які (1) подають заяву від імені дитини, яка не досягла 15-річного віку, – в цьому разі вимагається лише підпис другого з батьків/законного опікуна, (2) уже проживають у Чеській Республіці, і дитина буде проживати тут разом із ними, – у цьому разі вимагається лише підпис другого з батьків/законного опікуна, або (3) надають доказ того, що не може подати такий вміст через причини, які не залежать від нього/неї. 
 2. Виписка про судимість.
 3. Оплата.
 4. Туристична медична страховка (тільки в разі схвалення візи, не під час подання документів)

Підтверджуючі документи не мають бути старiшими 180 днів, за винятком паспорта, документів про реєстрацію (свідоцтво про народження або свідоцтво про шлюб), дипломів та аналогічних документів, а також фотографії (якщо вона відображає поточний вигляд). 

Підтверджуючі документи мають бути подані чеською мовою. Документи іншою мовою мають бути подані також в офіційному перекладі чеською мовою. 

Іноземні державні документи мають бути легалізовані, тобто забезпечені апостилем або суперлегалізовані. 

Такі документи мають бути подані в оригіналі: паспорт, підтверджуючi документи про мету перебування, документи про реєстрацію (свідоцтво про народження та свідоцтво про шлюб), а також згода батьків. Оригінали цих документів буде повернуто заявнику, якщо він забажає їх зберегти. Паспорт завжди повертається заявнику і пред’являється повторно під час видачі візи. Інші підтверджувальні документи можуть бути представлені у вигляді оригіналів або офіційно завірених копій. 


➡️ Куди звертатися за довгостроковою візою?

Заяву на отримання довгострокової візи подають до дипломатичного представництва Чеської Республіки.  

Дипломатичне представництво надсилає заяву до Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки для оцінки та ухвалення рішення. У разі позитивної оцінки заяви дипломатичне представництво, до якого було подано заяву, видає довгострокову візу. 


➡️ Який термін розгляду заяви на отримання довгострокової візи?

За законом термін розгляду заяви на отримання довгострокової візи становить 90 днів 

В окремих випадках, що потребують додаткової перевірки, термін розгляду може бути продовжено до 120 днів. 


➡️ Що робити, якщо мою заяву на отримання довгострокової візи відхилено?

Запит на повторну оцінку може бути поданий письмово до Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки протягом 15 днів після отримання повідомлення про те, що віза не була видана. 


➡️ Де можна знайти бланки заяв?