Охорона здоров’я та психосоціальна підтримка

UMAPA
Карта українських громад у Чехії, Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії – карту можна відфільтрувати за статусом допомоги, мовою, якою розмовляють, джерелом, галуззю медицини, освітою, типом юридичних послуг, що надаються, та іншими параметрами: 
🌐 Umapa – Ukrainian Community Map

NUDZ UMAPA
Карта психосоціальної допомоги українцям у Чехії, карту можна фільтрувати за надавачем послуг, мовою, якою розмовляють, регіоном, цільовою групою населення і типом роботи:
Мапа психосоціальної допомоги громадянам України | (nudz.cz) 
Mapa psychosociální pomoci pro ukrajinské obyvatele | (nudz.cz) 

GONA
Недержавний медичний заклад, що надає допомогу в гінекології, акушерства та урогінекології. У центрі працюють фахівці в галузі сексології, психології, психіатрії та урології. 
🌐 https://www.gona.in/  

ÚSTAV PRO PÉČI O MATKU A DÍTĚ/ІНСТИТУТ МАТЕРІ ТА ДИТИНИ(UPMD)
Це державний медичний заклад, що спеціалізується на наданні медичних послуг у галузі гінекології, акушерства, неонатології, а також у низці додаткових галузей, тісно пов’язаних із доглядом за жінками та дітьми.
🌐 https://www.upmd.cz/ 

Ministerstvo zdravotnictví ČR/Міністерство охорони здоров’я в Чеській Республіці
🌐 Pomoc pro Ukrajinu / Допомога для України – Ministerstvo zdravotnictví (mzcr.cz) 

Агенція з міграції та адаптації(AMIGA)
AMIGA – це волонтерський центр, створений з ініціативи іноземців, які проживають у Чехії. AMIGA надає психіатричну та психосоціальну допомогу мігрантам і біженцям, які опинилися в складній емоційній ситуації. Він також сприяє інтеграції біженців і мігрантів у чеське суспільство шляхом залучення їх у волонтерську діяльність.
🌐 www.amiga-migrant.cz

Národní ústav duševního zdraví/Національний інститут психічного здоров’я (NUDZ)
NUDZ – це напів державна організація, що надає допомогу і підтримку в  неврології, клінічної психології, фізіотерапії та трудотерапії, а також має спеціалізовану психіатричну лікарню. Крім того, 14 психологів з UA можуть надати допомогу з питань мовної підтримки та психічного здоров’я. 
🌐 www.nudz.cz/en 

Asociace Trigon
Trigeon є некомерційною організацією, яка надає соціальну, психіатричну, трудову реабілітацію та освіту людям з психічними розладами. 
🌐 https://asociacetrigon.eu

Aliance center duševního zdraví/Альянс центрів психічного здоров’я(ACDZ)
Альянс центрів психічного здоров’я надає медичну та соціальну підтримку і допомогу людям із серйозними проблемами психічного здоров’я, людям, які потребують раннього втручання, а також людям, які опинилися в кризовій ситуації. 
🌐 www.acdz.cz

Громадські центри психічного здоров’я
Мережа громадських центрів психічного здоров’я, центрів психічного здоров’я для дітей та підлітків, мультидисциплінарних команд для людей похилого віку, наркологічних мультидисциплінарних команд, психіатричних амбулаторій, судово-медичних мультидисциплінарних бригад та машин швидкої допомоги з розширеною допомогою для у випадку роботи з залежностями.
🌐 Budoucnost psychiatrických služeb – Centra duševního zdraví a multidisciplinární týmy – Nevypusť duši (nevypustdusi.cz)

Довідник психологічної допомоги МВС
Перелік телефонів допомоги людям, які переживають стрес, пов’язаний з війною в Україні. 
🌐 Adresář psychologické pomoci v ČR – válka na Ukrajině – Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)