Де знайти допомогу

Важливо: ні агентства ООН, ні громадські організації, які надають допомогу в місцях для біженців, не беруть гроші за жодні послуги. Їхня допомога завжди безкоштовна.

У Чеській Республіці існує безліч організацій, що надають допомогу і сприяння особам, які шукають притулок (претендентам на міжнародний захист), біженцям і мігрантам загалом. Виходячи з наведених нижче категорій, ви зможете знайти організацію, яка найкращим чином підходить для надання вам допомоги. Будь ласка, майте на увазі, що деякі організації діють на національному рівні, а інші тільки на регіональному або місцевому. Зверніть також увагу, що наведений список організацій не є вичерпним

Партнерські організації УВКБ ООН 
Представництво УВКБ ООН в Чеській Республіці також надає індивідуальну підтримку, соціальне консультування, юридичні консультації або представництво в окремих справах через своїх партнерів з числа неурядових організацій. Щоб дізнатися більше про відповідних партнерів УВКБ ООН, дивіться нижче:

Агентство з міграції та адаптації (AMIGA)
AMIGA – це волонтерський центр, створений з ініціативи іноземців, які проживають у Чеській Республіці. AMIGA надає психіатричну та психосоціальну підтримку мігрантам та біженцям, які перебувають у складній емоційній ситуації. Вона також підтримує інтеграцію біженців та мігрантів у чеське суспільство шляхом залучення їх до волонтерської діяльності.
Ви можете зв’язатися з AMIGA електронною поштою: 📧 [email protected] або телефоном: 📞 +420 736 101 609.
Сайт організації: 🌐 www.amiga-migrant.cz

Sdružení pro integraci a migraci/Асоціація з інтеграції та міграції (SIMI)
SIMI захищає права та інтереси біженців та мігрантів з 1992 року. Асоціація пропонує соціальні, трудові та юридичні консультації для біженців та мігрантів, які проживають у Чеській Республіці. SIMI допомагає в питаннях житла, охорони здоров’я, освіти, оформлення документів, дозволів на роботу, чеської мови, безкоштовного інтернету та навчання практичним навичкам. Крім того, SIMI також працює з громадськістю та спеціалізується на підтримці постраждалих від гендерно зумовленого насильства та трудової експлуатації. 

Ви можете зв’язатися з SIMI електронною поштою: 📧 [email protected] або телефоном: 📞 +420 224 224 379.
Сайт асоціації: 🌐 www.migrace.com

La Strada
La Strada допомагає всім, хто став або може стати жертвою злочину торгівлі людьми та експлуатації. Організація може запропонувати конкретні варіанти того, як вийти з несприятливої ситуації та як захистити себе і свою сім’ю. La Strada працює над вирішенням проблеми торгівлі людьми та гендерно зумовленого насильства шляхом надання соціальних послуг на місцях, консультування та надання безпечного проживання. Також працює лінія екстреної допомоги.  

Ви можете зв’язатися з La Strada електронною поштою: 📧 [email protected] або зателефонувати на лінію підтримки: 📞 +420 222 71 71 71, 📞 +420 800 07 77 777.
Сайт організації: 🌐 www.strada.cz

Organizace pro pomoc uprchlíkům/Організація із допомоги біженцям (OPU)
OPU надає соціальні, психологічні та юридичні консультації шукачам притулку. Організація реалізує польові програми, має притулок для молоді та допомагає неповнолітнім без супроводу дорослих, а також особам без громадянства. OPU також координує волонтерську програму УВКБ ООН iVolunteer, яка поєднує біженців з місцевими волонтерами. OPU має офіси в Празі, Брно, Пльзені, Градець-Кралове та Остраві. 
 
Ви можете зв’язатися з OPU електронною поштою: 📧 [email protected] або телефоном: 📞 +420 730 158 779, 📞 +420 730 158 781.
Сайт організації: 🌐 www.opu.cz

Romodrom
Romodrom фокусується на допомозі переважно людям ромської національності, зокрема ромським біженцям, які шукають рішення у своїх непростих життєвих ситуаціях та зміцнення своїх спроможностей. Romodrom надає соціальні послуги в межах виїзних програм, послуг із соціальної реабілітації та активізації сімей з дітьми, а також професійних соціальних консультацій, включно з консультаціями з питань заборгованості, підтримки зайнятості, житла, догляду за дітьми або освіти. Допомога надається на всій території Чеської Республіки. 
 
Зв’язатися з Romodrom можна електронною поштою:📧 [email protected] або телефоном: 📞 +420 226 521 495.
Сайт організації: 🌐 www.romodrom.cz

Slovo 21
Організація Slovo 21 підтримує інтеграцію біженців і мігрантів із третіх країн у чеське суспільство. Вона також підтримує мирне співіснування шляхом проведення різноманітних культурних заходів, надає інформацію та навчає співробітників органів державного управління. Спеціальні програми спрямовані на ромське населення та його інтеграцію в чеське суспільство.  
 
Зв’язатися з організацією “Слово 21” можна за електронною поштою: 📧 [email protected] або телефоном 📞 +420 222 518 554.
Сайт організації: 🌐 www.slovo21.cz


Детальна інформація про наших партнерів тут: UNHCR Партнери