به وبسایت کمک اینترنتی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان-افغانستان (UNHCR) خوش آمدید.  

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان افغانستان - کمک به مهاجرین و کسانی که مجبور به ترک خانه های خود در افغانستان شده اند.

اگر در افغانستان زندگی می کنید، می توانید از این صفحه برای دریافت کمک و معلومات در باره خدمات کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان استفاده نمایید

اگر در حال حاضر در افغانستان زندگی نمی کنید، لطفاً به صفحه UNHCR در کشور محل زندگی خود مراجعه نمایید

امروز به کدام نوع کمک ضرورت دارید؟

UNHCR نمی تواند برای تمام کسانی که افغانستان را ترک می کنند، کمک فراهم کند. در صورت علاقمندی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های نقل مکانِ سایرِ کشورها، لطفاً به صحفه نقل مکان مراجعه نمایید

تمام کمک های بشردوستانه به صورت رایگان ارایه می گردد. هیچکس حق ندارد در بدل ارایه کمک، از شما درخواست پول یا مطالبه دیگری داشته باشد.    کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) اطلاع دارد که برخی افراد به منظور کلاهبرداری خود را کارمند UNHCR معرفی می­کنند که حساب­های ساختگی در فیسبوک را نیز شامل می­شود. شما باید صرفاً از طریق اطلاعات ارایه شده در این وبسایت با دفتر UNHCR به تماس شوید.


آیا شما خارج از افغانستان هستید؟ آیا به دنبال کمک برای اقارب تان در خارج از کشور هستید؟ لطفاً کشور مورد نظر خود را در صفحه اصلی HELP کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد انتخاب کنید یا با نزدیکترین دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد تماس بگیرید.