حمایت در افغانستان 

خط تلفن حفاظت ما را فراموش نکنید:,0791990225, ۰۷۹۰۶۹۱۷۴۶ و ۰۷۰۴۹۹۶۱۶۸ (قابل دسترس در تمام روزهای کاری)  

من تبعه افغانستان هستم. آیا UNHCR می‌تواند من را در داخل افغانستان برای پناهنده گی ثبت نام کند و یا پناهنده گی بدهد؟

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد فقط می تواند شهروندان افغان را به عنوان پناهنده یا پناهجوی ثبت کند که  در خارج از افغانستان هستند و به دنبال امنیت در کشور دیگری هستند. اگر هنوز در افغانستان هستید ، UNHCR قادر به ثبت نام شما نیست.  

اگر تصمیم به خارج شدن از افغانستان گرفتم چه کنم؟ 

اگر تصمیم گرفتید که ماندن در افغانستان برای شما خطر دارد، باید هنگام بررسی گزینه های  موجود اول  ایمنی خود را در اولویت قرار دهید. توصیه می شود به دنبال اطلاعات از UNHCR ، دولت یا سایر منابع معتبر باشید تا تصمیم بگیرید که شما و خانواده تان کجا می توانید بروید و درخواست پناهندگی کنید.  

آیا UNHCR می تواند به من در خروج از افغانستان کمک کند؟ 

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد توانایی محدودی برای کمک به اتباع افغان در داخل افغانستان دارد و نمی تواند به افرادی که می خواهند از کشور خارج شوند از نظر مالی و logistics کمک کند.  

اگر افغانستان را ترک کرده باشم باید چکار کنم؟ 

اگر از افغانستان خارج شده اید ، می توانید با دفتر کمیساریایعالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCRیانمایندهدولتی پناهندگان کشوری که در آن هستید برای کسب اطلاعات در مورد کمک، خدمات و نحوه درخواست پناهندگی یا حفاظت تماس بگیرید. برخی از سیستم ها برای پاسخگویی به ورودهایتازه هنوز در حال تاسیس هستند و پروسه ها بسته به کشوری که در آن هستید بسیار متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً به صفحات کشوری که در آن هستید یا جایی که در آن دنبال پناهندگی هستید، مراجعه کنید.  

من در مورد برنامه های خاصی برای کمک به افغان هایی که با آمریکایی ها کار می کردند، برای سفر به آمریکا شنیده ام. آیا UNHCR افغانستان می تواند به من در دسترسی به این برنامه کمک کند؟ 

برخی از کشورها به تازگی فرصت هایی را برای اتباع افغان که با آن کشورها کار کرده اند یا وابسته به آنها بوده اند ، اعلام کرده اند تا برای سفر به آن کشورها درخواست اجازه ی سفر دهند. این برنامه ها توسط آن کشورها ایجاد می شود و UNHCR افراد را به برنامه ها یا به جریان انداختن درخواستنامه ارجاع نمی دهد 

امکان هست برنامه های بیشتری الان یا در آینده ی نزدیک موجود باشد. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد سعی میکند این فهرست را مطابق به اطلاعات از این برنامه های دولتی به روز کند. اطلاعات بیشتر را می توانید در اینجا پیدا کنید.


اطلاعات مربوط 

<<  بازگشت به صفحه ی اصلی افغانستان 
>> کشور دیگری را در صفحه راهنمای ما انتخاب کنید