Eğitim için okula kayıt desteği

Slovakya Eğitim, Araştırma, Geliştirme ve Gençlik Bakanlığı’ndan 3-17 yaş arası çocuğunuzu/çocuklarınızı bir Slovak anaokuluna, okuluna, dil kursuna veya müfredat dışı etkinliklere kaydettirmek için destek talep etmek istiyorsanız, lütfen bu çevrimiçi formu doldurun.

Kayıt için destek talep etmeniz halinde, kapasite planlaması ve okullara, dil kurslarına ve müfredat dışı faaliyetlere yerleştirme amacıyla Slovakya Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı ve yan kuruluşlarla verilerinizin paylaşılmasına izin vermeniz istenecektir. Ulusal Eğitim ve Gençlik Enstitüsü’nün (NIVAM) bölge koordinatörleri, talepleri bölgelerde bulunan uygun okullarla eşleştirecektir. Uygunluk durumları belirlenip onaylandıktan sonra koordinatörler ailelerle iletişime geçecek ve onlara belirlenen okulları önerecektir.

Önemli: Okula kayıt için MoE’den destek talep etmek isteyen ailelerin, UNHCR’a daha önce kayıt yaptırmış olup olmadıklarına bakılmaksızın, çevrimiçi formu doldurmaları gerekmektedir.

Slovakya’da mülteci, sığınmacı veya vatansız bir kişi olarak eğitime erişim ve Slovak okullarına kayıt ile ilgili karşılaştığınız herhangi bir sorun, endişe veya şikayetinizi bizimle paylaşmak isterseniz, lütfen BMMYK’nın Geri Bildirim ve Şikayet Formunu doldurun.


İlgili bilgiler

<< Slovakya ana sayfasına geri dönün
>> Yardım sayfamızdan başka bir ülke seçin