گزارش کلاهبرداری توسط کارمندانی که عضو کمیساریای عالی سازمان ملل متحد نیستند/ جزء شرکای کمیساریای عالی سازمان ملل متحد هستند

لطفا توجه داشته باشید که کلیه خدماتی که توسط کمیساریای عالی سازمان ملل متحد ارائه می گردند، بصورت رایگان می باشند.

کلاهبرداری چیست؟

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان UNHCR، هر عمل یا حذف و ترک عملی را که آگاهانه یا عمدی صورت می گیرد و باعث فریب دادن یا تلاش برای فریب دادن شخص سوم (ثالث)، به منظور کسب منفعت می شود، کلاهبرداری تعریف میکند.

تمامی خدمات و فعالیتهای کمیساریای عالی سازمان ملل متحد رایگان می باشند! تحت هیچ شرایطی از شما برای ارائه خدمات کمیساریای عالی سازمان ملل متحد UNHCR و یا شرکای آن، خواسته نمی شود تا هزینه پرداخت کنید. هر کسی که به شما می گوید در صورت پرداخت هزینه، می تواند به شما در پروسۀ ثبت نام، جابجایی (انتقال) و سایر خدمات کمک کند، باور نکنید. چنین پیشنهاداتی ممکن است به صورت حضوری یا از طریق رسانه های اجتماعی مانند: فیسبوک، واتساپ، وایبر، تلگرام و غیره به شما ارائه شوند.

اگر در ازای خدمات کمیساریای عالی سازمان ملل متحد از شما درخواست پول یا هر نوع لطف دیگری شد، لطفا فورا آن را به کمیساریای عالی سازمان ملل متحد UNHCR و یا نزدیکترین ایستگاه پلیس، گزارش دهید.

چگونه می توانم کلاهبرداری انجام شده توسط کارکنانی که عضو کمیساریای عالی سازمان ملل متحد نیستند / شرکای کمیساریای عالی سازمان ملل متحد هستند را گزارش بدهم؟

  • (در صورت وجود) با یکی از کارمندان عضو کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان واقع در محل خودتان، صحبت کنید.
  • در صورت دسترسی به پلیس گزارش دهید.
  • آن را با کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگانِ UNHCR یونان، توسط:  [email protected] در میان بگذارید

.برای کسب اطلاعات معتبر در مورد خدمات و کارهای کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به وبسایت رسمی UNHCR در یونان  official HELP websiteمراجعه کنید.