واکسیناسیون COVID-19

چگونه می توانم از واجد شرایط بودن برای دریافت واکسن COVID-19 آگاهی پیدا کنم؟

جهت بررسی واجد شرایط بودن برای دریافت واکسن، باید وارد e-nabiz شوید. اگر تا به حال از e-nabiz استفاده نکرده اید، ابتدا باید وارد e-devlet شوید.

شما همچنین می توانید پیام “سال تولد شماره کیملیک ASI” ( برای مثال ASI 99622276082 1988) را به شماره 2023 ارسال کنید. بلافاصله پس از ارسال پیامتان، پیامی دریافت خواهید کرد که نشان می دهد در گروه اولویت بندی شده برای واکسن هستید یا خیر.

اگر واجد شرایط شناخته شده باشید، باید بتوانید از طریق MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi – سیستم مرکزی دریافت وقت ملاقات پزشک) با استفاده از اطلاعات ورود e-devlet خود وقت بگیرید. شما همچنین می توانید از طریق تماس با ALO 182 (MHRS) وقت ملاقات بگیرید. در صورت عدم کارکرد سیستم قرار ملاقات، باید به اداره بهداشت ناحیه / استان مراجعه کرده و از آنها درخواست پشتیبانی کنید.

در حال حاضر چه گروههایی در اولویت دریافت واکسن COVID-19 قرار دارند؟

با توجه به https://covid19asi.saglik.gov.tr/TR-77707/asi-uygulanacak-grup-siralamasi.html ، در حال حاضر واکسیناسیون به فاز سوم رسیده است ؛ این بدان معناست که در حال حاضر افراد بالای ۱۸ سال واجد شرایط برای دریافت واکسن هستند.

کجا می توانم واکسن بزنم؟

پس از تأیید صلاحیت خود و دریافت وقت ملاقات، اطلاعات کاملی از جمله اینکه کجا و چه زمانی باید برای دریافت واکسن بروید، دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر با ALO 182 (MHRS) تماس بگیرید.

لطفاً توجه داشته باشید که اگر شرایط خاصی دارید که شما را خانه نشین کرده است، می توانید با اداره بهداشت منطقه تماس گرفته و وضعیت خود را به آنها اطلاع دهید. پس از این تماس، ممکن است تیم های واکسیناسیون به خانه شما مراجعه کرده و واکسیناسیون را در خانه انجام دهند.

چند بار واکسینه خواهم شد؟

واکسنهای Covid 19 که در ترکیه استفاده می شود، در مجموع در دو دوز تجویز می شود و بین هر دوز چهار تا شش هفته (بسته به نوع واکسن انتخابی) فاصله وجود دارد. هنگامی که اولین دوز واکسن خود را دریافت کردید، پیامکی دریافت خواهید کرد که جزئیات دوز دومتان را به شما اطلاع می دهد.

آیا لازم است مدارک خاصی برای واکسیناسیون داشته باشم؟

شما باید کارت شناسایی معتبر ترکی (کیملیک) و شماره وقت ملاقات MHRS خود را ارائه دهید. اگر کارت شناسایی ترکی ندارید، لطفاً با مرکز تماس وزارت بهداشت (ALO 184) تماس بگیرید.

آیا باید هزینه ای برای واکسیناسیون پرداخت کنم؟

اگر در ترکیه ثبت نام کرده باشید و به طور قانونی در ترکیه اقامت داشته باشید، می توانید واکسن را به صورت رایگان از طریق وزارت بهداشت دریافت کنید.

آیا واکسن COVID-19 بی خطر است؟

جهت حصول اطمینان از ایمنی کلیه واکسن های COVID-19، اقدامات محافظتی جدی اعمال شده است. واکسن های COVID-19 قبل از کسب اعتبار از سازمان جهانی بهداشت و آژانس های نظارتی ملی، در آزمایشات بالینی تحت آزمایش دقیق قرار می گیرند تا ثابت شود که از نظر ایمنی و اثربخشی معیارهای مورد توافق بین المللی را دارند. مانند تمام واکسن های دیگر، سازمان جهانی بهداشت و مقامات نظارتی به طور مداوم بر استفاده از واکسن های COVID-19 نظارت می کنند تا ایمنی آنها را برای همه کسانی که واکسن را دریافت می کنند، تأیید کنند.

آیا واکسن COVID-19 عوارض جانبی دارد؟

واکسن های COVID-19 می توانند مانند هر واکسن دیگری عوارض جانبی خفیفی مانند تب خفیف، درد و یا قرمزی در محل تزریق داشته باشند. اکثر واکنش ها به واکسن خفیف است و طی چند روز به خودی خود از بین می رود. وجود عوارض جانبی جدی یا طولانی مدت واکسن ها محتمل، اما بسیار نادر می باشد. برای اطلاعات بیشتر به https://www.who.int/news-room/q-a-detail/coronavirus-disease-(covid-19)-vaccines-safety مراجعه کنید.

از کجا می توانم اطلاعات بیشتر کسب کنم؟

وزارت بهداشت از طریق یک وب سایت اختصاصی (https://sbsgm.saglik.gov.tr/TR,78255/covid-19-asisi-nasil-uygulaniyor.html) اطلاعات جامعی را به زبان ترکی ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات می توانید از طریق ALO 184 با وزارت بهداشت نیز تماس بگیرید. با این حال، در حال حاضر این خط فقط در زبان های ترکی و انگلیسی پاسخگو می باشد. شما همچنین می توانید از طریق شماره (4444868) با خط مشاوره UNHCR که از به زبان های (عربی، فارسی، ترکی، انگلیسی و …) خدمات ارائه می دهد، تماس بگیرید.
برای اطلاعات بیشتر، لطفا به بروشور موجود در ادامه این مطلب مراجعه نمایید:

https://covid19asi.saglik.gov.tr/EN-81749/for-public.html
https://covid19asi.saglik.gov.tr/EN-81750/for-public.html

اگر بازخورد، شکایت یا نگرانی ای داشتم، باید با چه کسی صحبت کنم؟

در مورد هر گونه بازخورد، شکایت یا سولات دیگر، می توانید با مرکز تماس وزارت بهداشت (ALO 184) تماس بگیرید. با این حال، در حال حاضر این خط فقط در زبان های ترکی و انگلیسی پاسخگو می باشد. شما همچنین می توانید از طریق شماره ( 4444868) با خط مشاوره UNHCR که از طریق زبان های (عربی، فارسی، ترکی، انگلیسی و …) خدمات ارائه می دهد، تماس بگیرید.

آیا پس از دریافت واکسن کاملاً ایمن خواهم بود؟

با این که در حالت عادی واکسن در مقابل مریض شدن از شما محافظت می کند، اما باز هم توصیه می شود که اقدامات محافظتی مانند ماسک زدن، فاصله گیری اجتماعی و شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دستانتان را رعایت کنید.