Які існують форми Гендерно зумовленого насильства (ГЗН)?
Гендерно зумовлене насильство (ГЗН) є серйозним порушенням прав людини та проблемою, що загрожує життю та здоров’ю. За оцінками, кожна третя жінка протягом життя зазнає сексуального або фізичного насильства. Гендерно зумовлене насильство може включати сексуальну, фізичну, психічну та економічну шкоду, заподіяну публічно або приватно. Воно також включає погрози насильством, примус та маніпуляції. Воно може набувати різних форм, таких як насильство з боку інтимного партнера, сексуальне насильство, дитячі шлюби, каліцтво жіночих статевих органів і так звані “злочини честі”. Наслідки Гендерно зумовленого насильства є руйнівними і можуть мати наслідки для постраждалих протягом усього життя. Це може призвести навіть до смерті.
ЯКЩО ВИ ЗАЗНАЛИ НАСИЛЬСТВА в сексуальній, фізичній або психологічній формі, сексуальній експлуатації або домаганням, або відчуваєте страх перед таким насильством, це не ваша вина, І ВИ НЕ САМІ.
Де знайти допомогу?
Екстрені служби – безкоштовні номери телефонів 24/7 (сл):
Безкоштовну психологічну підтримку по телефону українською та російською мовами надають Ліга психічного здоров’я (24/7) на безкоштовній телефонній ліні 📞0800 222 450.
Консультант може направити Вас до інших послуг, доступних за місцем Вашого перебування.
Індивідуальна невідкладна кризисна інтервенція,(консультація) від психологів Blue Angels для екстреного кризового втручання на місці (cл/укр/aнгл): 📞 0944 171 272
Для отримання медичної консультації для українських біженців звертайтеся до Equita (укр/сл/англ): 📞+421 948 339 647, ✉[email protected]
Національна Лінія Допомоги для жінок, які зазнали насильства, за безкоштовним номером 24 години на добу (cл/англ): 📞0800 212 212.
Тут ви знайдете більше інформації для жертв домашнього насильства (сл): 🌐zastavmenasilie.gov.sk/adresar/
Інформація про права жертв злочинів у Словаччині (сл): 🌐pomocpreobete.gov.sk
Національна лінія допомоги для дітей, які опинилися в у небезпеці, забезпечується Центральним управлінням праці, соціальних справ та сім’ї (сл): 📞 0800 191 222, online 🌐viacakonick.gov.sk/
Безкоштовну гарячу лінію для постраждалих від торгівлі людьми забезпечує Карітас (сл): 📞0800 800 818.
Правову допомогу у випадках дискримінації, в тому числі сексуальних домагань, надає Словацький Національний Центр з Прав Людини (сл/англ/укр): 📞+421220850121 (SK/EN/UA): ✉ [email protected]
А як щодо насильства з боку гуманітарних працівників?
До недопустимої сексуальної поведінки працівників, які надають допомогу, відносяться дії, вчинені співробітниками та волонтерами Організації Об’єднаних Націй, їхніх партнерських організацій, неурядових організацій, проти населення, якому вони покликані надавати свою допомогу. Ці дії можуть відбутисяся, коли наділені владою або довірою особи використовують вразливість постраждалих спільнот у сексуальних цілях.
Працівники гуманітарних організацій можуть бути притягнені до дисциплінарної відповідальності – навіть звільнені – за неприйнятну сексуальну поведінку. Вони повинні дотримуватись наступних правил:
- Працівникам гуманітарних організацій заборонено мати сексуальні відносини з особами, які не досягли 18 років, навіть якщо це легально у країні перебування. Посилання на незнання реального віку особи не є належним виправданням.
- Працівникам гуманітарних організацій заборонено платити за секс грошима, працевлаштуванням, товарами чи послугами, включаючи товари та послуги, призначені для підтримки особам, які потребують допомоги. Вони не повинні обіцяти нічого, що змушує інших людей прийняти будь-яку поведінку, яка їх принижує або експлуатує. Цей перелік включає в себе оплату чи пропозицію грошей за секс із повією.
- Працівники гуманітарних організацій мають вплив на те, хто отримує товари та послуги. Це ставить їх у владне становище по відношенню до людей, які потребують допомоги. З цієї причини гуманітарні організації наполегливо рекомендують співробітникам не вступати в сексуальні стосунки з будь-ким, хто постраждав від надзвичайної гуманітарної ситуації. Такі стосунки роблять гуманітарну діяльність менш чесною і достовірною.
- Якщо працівник гуманітарної організації стурбований або підозрює, що хтось у цій чи іншій організації може порушувати правила сексуальної поведінки для працівників гуманітарних організацій, він повинен повідомити про це, дотримуючись процедур, встановлених його організацією.
- Працівники гуманітарної організації повинні створювати та підтримувати робоче середовище, яке запобігає проявам неприйнятної сексуальної поведінки та заохочує персонал поводитися відповідно до кодексів поведінки. Усі керівники несуть відповідальність за підтримку та розвиток систем, які сприяють такому середовищу.
Для отримання додаткової інформаціі щодо шляхів повідомлення про сексуальну експлуатацію та насильство, просимо Вас перейти за лінком: Повідомлення про неправомірні діїї