Що потрібно знати перед приїздом до Словаччини з України!

У мене немає паспорта чи посвідчення особи, я можу в’їхати до Словаччини?

Так, ви можете в’їхати до Словаччини, навіть якщо у вас немає паспорта чи візи. Рекомендується мати при собі інші документи, що посвідчують особу (наприклад, внутрішній ID паспорт, посвідчення водія, посвідку на проживання в Україні, свідоцтва про народження дітей тощо), навіть якщо термін їх дії закінчився.

Що буде, якщо я в’їду до Словаччини без дійсних документів?

Одразу після перетину кордону ви можете звернутися за отриманням Тимчасового Захисту або прихистку. Коли ви прибудете, представники органів влади направлять вас туди, де ви зможете це зробити.

Зі мною моя дитина. Які документи їй потрібні?

Рекомендується мати принаймні свідоцтво про народження дитини (навіть якщо дитина вже отримала внутрішній паспорт України).

Де я можу перетнути кордон до Словаччини?

Наразі працюють 4 пункти пропуску через державний кордон:

    • Убля – відкритий 24/7 для пішоходів, велосипедистів та автомобілів/автобусів
    • Вельке Слеменцелише для пішоходів/велосипедистів, працює з 8 ранку до 8 вечора (за словацьким часом), перетинанти кордон можуть лише громадяни України та ЄС  
    • Вишнє Нємецькевідкритий 24/7 лише для автомобілів/автобусів, піший перетин кордону неможливий
    • Чієрна-над-Тісоувідкритий 24/7 тільки для поїздів, піший перетин кордону неможливий.  

Детальнішу інформацію можна знайти на сайті https://www.ukraineslovakia.sk

  • Дізнатися про ситуацію на кожному пункті пропуску можна тут. На сайті наведено інформацію про черги та опубліковано відгуки людей, які перетнули кордон.
  • У пункті пропуску через державний кордон ви можете отримати квиток “Словацька допомога” (“Slovak help“), за умови, якщо ви не перетинали кордон зі Словаччиною протягом останніх 30 днів. Квиток дозволяє безкоштовно користуватися приміськими автобусами та поїздами (не міським транспортом).  Ви можете скористатися ним у день перетину кордону та протягом наступних 4 днів. 

Я не громадянин України. Чи можу я в’їхати до Словаччини?

Так, кожен, хто вимушено залишає Україну, може в’їхати до Словаччини. Якщо ви не громадянин України або іншої країни ЄС, зателефонуйте на довідкову лінію уряду України: +380 934 185 684. Детальну інформацію шукайте на сайті ukraineslovakia.sk.


<< Назад на домашню сторінку «Словаччина» 
>> Виберіть іншу країну на сторінці «Допомога»