Ласкаво просимо

UNHCR Slovakia - Допомога біженцям та шукачам притулку

Ласкаво просимо на веб-сайт “Help”, яким керує УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців. Тут біженці та шукачі притулку можуть знайти інформацію про свої права, обов’язки та послуги, доступні їм у Словаччині.

На цьому вебсайті ви зможете знайти інформацію щодо таких питань: 

➡️ Прибуття з України
➡️ Поради щодо безпеки
➡️ Інформація для дітей
➡️ Грошова допомога
➡️ Освіта
➡️ Допомога та послуги в Словаччині
➡️ Притулок у Словаччині
➡️ Проживання в Словаччині
➡️ Переміщення
➡️ Повідомлення про неправомірні дії
➡️ Про УВКБ ООН
➡️ Контакти УВКБ ООН
➡️ Корисні посилання

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

24 Травня 2023: Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило про продовження до 31.12.2023 року державних програм субсидіювання житла для осіб та сімей зі статусом тимчасового захисту [odidenec] у Словаччині, що надаються приватними та комерційними власниками житла. Будь ласка, поділіться цією інформацією у своїх громадах.

6 Квітня 2023: УВКБ ООН у Словаччині спільно з Лігою за людські права завершили розробку переліку доступної допомоги та безкоштовних послуг багаточисельних організацій, які надають підтримку біженцям у Словаччині. Ви можете знайти всю необхідну інформацію, включаючи місця розташування та контактні дані, за цим посиланням: https://help.unhcr.org/slovakia/uk/services/ українською, російською та англійською мовами. Будь ласка, поділіться цим посиланням у своїх спільнотах та розмістіть його у своїх соціальних мережах.

21 Лютого 2023: українська влада відкрила мобільний пункт “паспортного сервісу” в Братиславі. Мобільні мікроавтобуси розташовані за адресою: Mlynské nivy 5A, 821 09 Bratislava (-1 поверх, автовокзал Nivy). Обслуговування громадян України здійснюється з понеділка по суботу, з 9:00 до 18:00, в порядку електронної та “живої” черги. Реєстрація в електронній черзі доступна за цим посиланням.

3 Лютого 2023: Як повідомило Міністерство внутрішніх справ Словаччини на своєму сайті, термін дії статусу тимчасового захисту [odidenec] в Словаччині продовжено до 4 березня 2024 року. Оновити свій документ про тимчасовий захист [odidenec] можна на порталі Міністерства внутрішніх справ .

17 Січня 2023: З грудня 2022 року Міністерство праці, соціальних справ та сім’ї Словаччини у співпраці з Центральним управлінням праці, соціальних справ та сім’ї надає субсидію на підтримку гуманітарної допомоги біженцям з України з тяжкими формами інвалідності. Субсидія призначена: для дорослих і дітей з тяжкими формами інвалідності, які залишили Україну у зв’язку зі збройним конфліктом і перебувають на території Словаччини, в той час як Словаччина надає цим особам: тимчасовий захист або надання їм тимчасового захисту припинено у зв’язку з поданням клопотання про надання притулку або додаткового захисту чи у зв’язку з отриманням тимчасової посвідки на проживання. Більш детальна інформація за посиланнями: Поширені запитання, Субсидія на підтримку гуманітарної допомоги біженцям з України з тяжкими формами інвалідності


>>> Виберіть іншу країну на сторінці «Допомога»