Ласкаво просимо

UNHCR Slovakia -

УВКБ ООН Словаччина – Допомога біженцям та шукачам притулку 

Ласкаво просимо на веб-сайт “Help”, яким керує УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців. Тут біженці та шукачі притулку можуть знайти інформацію про свої права, обов’язки та послуги, доступні їм у Словаччині.

На цьому вебсайті ви зможете знайти інформацію щодо таких питань: 

Прибуття з України

Поради щодо безпеки

Інформація для дітей

Грошова допомога

Освіта

Допомога та послуги в Словаччині

Притулок у Словаччині

Проживання в Словаччині

Переміщення

Повідомлення про неправомірні дії

Про УВКБ ООН

Контакти УВКБ ООН

Корисні посилання

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

3 Лютого 2023: Як повідомило Міністерство внутрішніх справ Словаччини на своєму сайті, термін дії статусу тимчасового захисту [odidenec] в Словаччині продовжено до 4 березня 2024 року. Оновити свій документ про тимчасовий захист [odidenec] можна на порталі Міністерства внутрішніх справ .

17 Січня 2023: З грудня 2022 року Міністерство праці, соціальних справ та сім’ї Словаччини у співпраці з Центральним управлінням праці, соціальних справ та сім’ї надає субсидію на підтримку гуманітарної допомоги біженцям з України з тяжкими формами інвалідності. Субсидія призначена: для дорослих і дітей з тяжкими формами інвалідності, які залишили Україну у зв’язку зі збройним конфліктом і перебувають на території Словаччини, в той час як Словаччина надає цим особам: тимчасовий захист або надання їм тимчасового захисту припинено у зв’язку з поданням клопотання про надання притулку або додаткового захисту чи у зв’язку з отриманням тимчасової посвідки на проживання. Більш детальна інформація за посиланнями: Поширені запитання, Субсидія на підтримку гуманітарної допомоги біженцям з України з тяжкими формами інвалідності

22 Грудня 2022: Оголошення для власників статусу тимчасового захисту. Біженці [odídenci] можуть перевірити дійсність та тривалість свого статусу тимчасового захисту в Словаччині в режимі онлайн на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки. Це стосується і тих осіб, термін дії документів про тимчасовий захист яких закінчується 31 грудня 2022 року. Власникам статусу тимчасового захисту в Словаччині автоматично продовжується термін його дії до 4 березня 2023 року, а отже, їм не потрібно відвідувати Департамент поліції у справах іноземців. Натомість, новий документ з продовженим терміном дії можна завантажити безпосередньо з сайту Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки.

29 Листопада 2022: УВКБ ООН продовжує можливість для вразливих категорій біженців з України зареєструватися для отримання одноразової грошової допомоги на зимові потреби: натисніть тут.

11 Листопада 2022: УВКБ ООН та ЮНІСЕФ у Словаччині запустили Цифрову «Блакитну точку»:  Slovakia – Blue Dot Hub

10 Листопада 2022: Реєстрація на отримання одноразової грошової допомоги на зимові потреби продовжена до 18 листопада (для новоприбулих) та до 23 листопада (для тих, хто вже є в базі даних УВКБ ООН, але потребує оновлення інформації). Будь ласка, візьміть з собою: (i) документ про тимчасовий захист [odídenec]; (ii) паспорт; (iii) словацький номер телефону; (iv) український ідентифікаційний/податковий номер; (v) свідоцтва про народження дітей; (vi) номер словацького банківського рахунку (IBAN) (якщо він у вас є). Зверніть увагу, що діти повинні бути присутніми при реєстрації. Однак, якщо Вам необхідно оновити лише номер(и) телефону або номер банківського рахунку, немає необхідності приїжджати всією сім’єю. Достатньо глави сім’ї. 

29 Вересня 2022: УВАГА – Виявлено шахрайські дзвінки! Якщо невідомий абонент випитує у Вас реквізити платіжної картки та/або дані інтернет-банкінгу, або логін та пароль, за жодних обставин не повідомляйте їх. Будь ласка, не зволікайте і повідомте про це в поліцію (Телефонний номер:158). УВКБ ООН ніколи не вимагатиме оплати в будь-якій формі та не запитуватиме реквізити банківських рахунків. Всі послуги УВКБ ООН є безкоштовними.

11 Серпня 2022: УВКБ ООН у Словаччині запустило свій офіційний TELEGRAM канал: t.me/unhcr_slovakia


>>> Виберіть іншу країну на сторінці «Допомога»