Екстрена грошова допомога для людей, що вимушено виїжджають з України

На цій сторінці ви зможете знайти інформацію про грошову допомогу для осіб, які прибувають з України. Якщо ви шукаєте місця розташування центрів, де ви можете зареєструватися на цю допомогу в УВКБ ООН, натисніть тут.

!!УВАГА: Виявлено шахрайські дзвінки!!

Якщо невідомий абонент випитує у Вас реквізити платіжної картки та/або дані інтернет-банкінгу, або логін та пароль, за жодних обставин не повідомляйте їх.

Будь ласка, не зволікайте і повідомте про це в поліцію (Телефонний номер:158).

УВКБ ООН ніколи не вимагатиме оплати в будь-якій формі та не запитуватиме реквізити банківських рахунків.

Всі послуги УВКБ ООН є безкоштовними.

Якщо ви не отримали вашої допомоги або маєте запитання, будь ласка, зв’яжіться з нами гарячої лінії UNHCR:
Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінки зі словацького номера телефону)
Безкоштовний стаціонарний телефон: +421 2 22 11 56 50 (дзвінки з несловацького номера телефону)
З понеділка по п’ятницю (робочі дні), з 8:00 до 20:00


Оновлена інформація щодо державної фінансової допомоги для українських біженців у Словаччині

13 вересня 2022 року Словацьке Центральне Управління з питань Праці , Соціальних справ та Сім’ї опублікувало офіційний прес-реліз, в якому роз’яснюються деякі ключові аспекти надання фінансової допомоги українським біженцям [odidenec]. Зважаючи на те, що прес-реліз доступний лише словацькою мовою, УВКБ ООН раді надати вам неофіційний переклад витягів з прес-релізу українською/російською/англійською мовою.

“(…) Для тих [одіденець], які потребують і відповідають зазначеним критеріям, фінансова допомога у вигляді допомоги у разі матеріальної потреби знову виплачуватиметься державою, а саме Управлінням Праці, Соціальних справ та Сім’ї [urad prace] станом на жовтень (відповідно до постанови уряду № 294/2022).

Управління Праці, Соціальних справ і Сім’ї [urad prace] будуть працювати з трьома категоріями бенефіціарів:

 • Біженці [odidenec], які вже отримували матеріальну допомогу від Управління Праці, Соціальних справ та Сім’ї , повинні відвідати Управління праці [ urad prace ] за місцем проживання у вересні і не пізніше 7 жовтня 2022 року.
 • Біженці [odidenec], які отримували фінансову допомогу виключно від УВКБ ООН, повинні відвідати Управління праці [urad prace] за місцем проживання до 30 вересня 2022 року.
 • Біженці [odidenec], які не отримували фінансову допомогу від УВКБ ООН, і які бажають подати заяву на отримання допомоги у матеріальній нужді та яким було надано тимчасовий притулок у вересні 2022 року, повинні відвідати Управління праці [urad prace ] за місцем проживання в найкоротші терміни.

(…)

“Важлива інформація:

 1. Найближчими днями біженці [odidenec] з України отримають SMS-повідомлення словацькою та англійською мовами від Головного Управління праці, Соціальних справ та Сім’ї з рекомендованою датою відвідування Управління праці [urad prace] за місцем проживання . У разі, якщо вони не можуть відвідати Управління праці у зазначений день, це можна зробити до кінця вересня (біженці, яким Управління праці вже сплачувало допомогу у зв’язку з матеріальною потребою, можуть його відвідати до 7 жовтня 2022 р.).
 2. У разі, якщо біженці [одиденець] з України не отримали SMS-повідомлення (наприклад, через відсутність даних або зміну номера телефону) та зацікавлені в отриманні допомоги у зв’язку з матеріальною потребою, вони можуть звернутися до відповідного Управління праці [урад prace] у будь-який час до 30 вересня (біженці, які вже отримали матеріальну допомогу від Управління праці, можуть відвідати його до 7 жовтня 2022 р.).
 3. Достатньо, якщо заявник на отримання допомоги у зв’язку з матеріальною потребою відвідає Управління праці без інших членів сім’ї.
 4. У Братиславі всі біженці [odidenec] з України прийматимуться у приміщенні Центру допомоги на Боттова 7.
 5. Біженці [ odidenec], які не відвідають Управління праці [urad prace], які знайшли роботу або не відповідають іншим умовам для отримання допомоги, не матимуть права на допомогу».

(…)

Біженці [odidenec] з України мають право на допомогу в матеріальній нужді в тому ж обсязі та на тих же умовах, що й громадяни Словацької Республіки. Клопотання про право на допомогу в матеріальній нужді подається біженцем [odidenec] до Управління праці [urad prace] відповідно до територіальної юрисдикції, де він/вона проживає. Щодо членів родини, то враховуватимуться лише особи, які перебувають на території Словацької Республіки. Діти біженців з України можуть продовжувати отримувати субсидії на шкільне приладдя та харчування на тих самих умовах, що й діти громадян Словаччини. (…)”

Повний прес-реліз словацькою мовою доступний за цим посиланням:

https://www.upsvr.gov.sk/media/medialne-spravy/stat-usetril-vdaka-medzinarodnym-organizaciam-pri-pomoci-odidencom-zukrajiny-viac-ako-11-milionov-eur.html?lang= sk&page_id =1212101


Перехід грошової допомоги

УВКБ ООН та ЮНІСЕФ хотіли б  повідомити вам про перехід програми грошової допомоги до Міністерства Праці, Соціальних питань та Сім’ї Словаччини («Міністерство Праці»). Міністерство Праці продовжить виплату грошової допомоги шляхом включення біженців, які перебувають під тимчасовим захистом [“odídenec”], до національної соціальної системи на виплату жовтня 2022 року і далі. Додаткову інформацію буде надано Міністерством Праці.

УВКБ ООН реєструватиме нові випадки для отримання грошової допомоги до 15 вересня 2022 року.

УВКБ ООН продовжуватиме бути присутнім у головних реєстраційних центрах (Братислава, Жиліна, Нітра, Кошице та Міхаловце) для надання підтримки людям щодо питань оплати.

УВКБ ООН буде вдячне, якщо ви поділитеся цією інформацією та посиланням на цей Telegram канал (t.me/unhcr_slovakia) у своїх спільнотах.

Щоб отримати додаткову інформацію, будь ласка, зв’яжіться з гарячою лінією УВКБ ООН-ЮНІСЕФ за номером: 0800 22 12 30 (безкоштовно) або +421 2 22 11 56 50.


Що таке програма грошової допомоги у Словаччині?

УВКБ ООН, ЮНІСЕФ та Червоний Хрест підтримують Міністерство праці, соціальних справ та сім’ї (MoLSAF) у наданні короткострокової невідкладної грошової допомоги для матеріальних потреб людям, які були змушені втекти з України через конфлікт. Це обмежена допомога людям для першої необхідності та пристосування до перебування в Словаччині.

Ця програма здійснюється окремо від програми соціального захисту словацького уряду та фінансується Організацією Об’єднаних Націй та Червоним Хрестом.

Різні агентства надають грошову допомогу, і всі вони видають ту саму суму. Якщо ви записані на отримання допомоги або отримуєте допомогу від однієї організації, ви не зможете записатися та отримувати грошову допомогу від іншої організації.

Для отримання додаткової інформації: UNHCR Cash Assistance_UKR

Для отримання додаткової інформації про програму міжвідомчої грошової допомоги ви можете знайти детальнішу інформацію на цьому плакаті: українською


Де я можу отримати цю грошову допомогу?

Агентства, що надають цю допомогу, реєструють сім’ї разом із Міністерством праці у пунктах реєстрації в наступних містах: Міхалівці, Нітра, Жиліна, Братислава.

Адреси місць реєстрації в зазначених містах знайти тут.

Інформацію про те, де Словацький Червоний Хрест реєструє вразливі сім’ї, можна знайти на сайті: https://redcross.sk/ukraine-info-ua/ або поспілкуйтеся з їхнім чат-ботом Telegram тут: https://t.me/slovakrc_bot


Хто має право на отримання екстреної грошової допомоги, наданої гуманітарними організаціями в рамках програми Міністерству праці, соціальних питань та сім'ї (MoLSAF)?

УВКБ ООН/ЮНІСЕФ or UNHCR/UNICEF

Усі особи, які мають документ тимчасового захисту , які прибули з 24 лютого 2022 року.

Словацький Червоний Хрест

Словацький Червоний Хрест надає перевагу грошовій допомозі найуразливішим людям, які були переміщені з України через конфлікт. Вони також повинні відповідати принаймні одному з наступних критеріїв:

 • неповні сім’ї з одним або кількома утриманцями (діти віком від 0 до 17 років або особи віком від 60 років)
 • люди похилого віку (60 років і старше).
 • Родина з однією або кількома особами з групи ризику.
 • Родина з однією або кількома вагітними особами.
 • Жінки, які прибули самостійно або без супроводу.
 • Родина, яка не вміє читати чи писати жодною мовою.
 • Родина з принаймні одним членом, що належить до групи етнічних меншин (наприклад, ромська спільнота)
 • Родина, у якої є хоча би один член , який ідентифікує себе як особу, яка втікає від сексуального та/або гендерного насильства, насильства в сім’ї чи від свого партнера

Який розмір грошової допомоги в рамках цієї програми?

Якщо ви маєте право на участь, ви отримаєте виплату в євро. Ця сума буде розрахована на основі кількості членів у вашій родині та їхнього віку відповідно до таблиці нижче до максимальної суми 380 євро на місяць, встановленої урядом Словаччини.

Встановлена сума для кожного члена сім’ї була погоджена з MoLSAF і буде однаковою для всіх людей, які беруть участь у короткостроковій програмі екстреної грошової допомоги, навіть якщо вони отримують її від різних організацій. Якщо ви отримуєте іншу суму, ніж інша сім’я, яка бере участь у тій самій програмі, це тільки тому, що кількість членів родини відрізняється.

Для сімей, у яких є член з тяжкою інвалідністю, має можлививість отримати додаткову грошову допомогу на основі перевірки. УВКБ ООН та Червоний Хрест передадуть ці сім’ї до ЮНІСЕФ та МОМ, які проведуть перевірку та на основі цього нададуть підтримку.


Як мені зареєструватись?

 • Якщо ви вже зареєструвались через Міністерство праці, Соціальної Допомоги та Родини, ви не повинні реєструватися з UNHCR, тому що ваші дані будуть передані до UNHCR. Будь ласка, переконайтеся, що ви зареєстровані в Мінестерстві на свій, поточний, номер телефону. Без цього UNHCR зможуть з вами зв’язатись та виплатити кошти. Якщо вам потрібно оновити свої дані, будь ласка відвідайте найближчий офіс Міністерства.
 • Якщо ви не зареєстровані через Міністерство праці, Соціальної Допомоги та Родини на соціальну виплату, ви повинні записатись на реєстрацію з UNHCR в найближчий Реєстраціонний Центр (Міхайловце, Нітра, Жиліна, Братислава), вибравши “Записатись на прийом” у верхній частині сайту. Ви отримаєте SMS-повідомлення, яке підтверджує вашу дату та місце запису. Будь ласка, зауважте що через велику кількість людей, доставка цього повідомлення буде тривати довше.
 • Якщо ви ще не подали заявку на тимчасовий захист, ви можете відвідати веб-сайт Словацького Червоного Хреста, щоб отримати інформацію про те, як записатися на допомогу.

Як зареєструвати новонародженого?

Коли у вас народиться дитина, вам потрібно отримати документ про тимчасовий притулок від влади Словаччини. 

Тоді ви можете прийти на реєстрацію найближчого центру реєстрації UNCHR. 

Ви можете знайти адресу центрів реєстрації УВКБ ООН (UNHCR) у Словаччині тут: https://help.unhcr.org/slovakia/uk/cash-assistance/centre-locations/


Що я маю принести на прийом до УВКБ ООН?

 • Ви повинні взяти з собою ваш паспорт, ID або інший документ, який підтверджує вашу особистіть. (наприклад, закордонний паспорт/паспорт у вигляді книжки/ID-картку/свідоцтво про народження)
 • Словацький номер/Rodne Cislo, виданий при наданні тимчасового захисту (ви можете знайти цей номер у свідоцтві про тимчасовий захист)
 • Словацький номер телефону. Кожна сім’я повинна мати власний номер телефону, не поширюйте його будь-кому. (якщо ви не маєте словацьку SIM-карту, ви можете її отримати безкоштовно в Реєстраційних центрах в Міхайловце, Нітра та Боттавї (Братислава))
 • Номер словацького банківського рахунку/IBAN та банківський договір (якщо є)
 • Будь ласка, приведіть усіх членів сім’ї на прийом для реєстрації.
 • Принесіть картку інвалідності з України, якщо вона у вас є.

Номер банківського рахунку/банківської картки дасть можливість отримати готівку. Якщо у вас його немає, вам буде надано інший варіант отримання готівки.


Що робити, якщо я не можу записатися на прийом онлайн?

Якщо ви не можете самостійно записатися на прийом онлайн, будь ласка, зверніться до будь-якого сусіднього місця, де знаходяться співробітники УВКБ ООН та ЮНІСЕФ, до центру “Боттава” в Братиславі або до центру розміщення “Габчикове”, щоб отримати допомогу для запису онлайн. Адреси цих та інших місць ви можете дізнатися тут. Ви також можете написати нам за адресою: [email protected]


Як я можу отримати кошти?

 • Банківський переказ на ваш словацький банківський рахунок, якщо він у вас є.
 • Готівка надається в будь-яких пунктах Western Union у Словаччині, включаючи поштові відділення.
 • Ви отримаєте SMS на свій мобільний телефон із підтвердженням способу отримання готівки та інструкціями щодо отримання, якщо у вас не має змоги отримати банківський переказ.

Якщо я зареєстрований в одній організації, чи можу я скасувати свою заявку та зареєструватися в іншій?

Якщо ви зареєстровані для отримання або отримуєте екстрену грошову допомогу від однієї організації, ви не зможете зареєструватися та отримати екстрену грошову допомогу від іншої організації.

Грошова допомога та період виплат однакові для обох організацій. Після реєстрації в одній організації ви не можете зареєструватись в іншій організації для отримання грошової допомоги. Ви повинні скасувати свою реєстрацію в одній організації


Коли я отримаю платежі?

Ми обробили платіж для сімей в Словаччині, які зареєстровані в UNHCR/UNICEF в Словаччині.

Грошова допомога надаватиметься у такі дати: 15 червня, 15 липня, 15 серпня та 15 вересня.

Усі бенефіціари (особи), включені до виплат, отримають SMS у ці дати.

Бенефіціарам (особам) без банківського рахунку протягом 15 днів із дня отримання SMS буде надіслано SMS із реквізитами для отримання платежу в Western Union, розташованому в поштовому відділенні (https://otvaraciehodiny.posta.sk/). Кошти можна отримати в будь-якому поштовому відділенні.

Якщо ви не отримали свій платіж або SMS з деталями для отримання вашої допомоги, до 20 числа кожного місяця негайно зв’яжіться з гарячою лінією UNHCR:

 • Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінки зі словацького номера телефону)
 • Безкоштовний стаціонарний телефон: +421 2 22 11 56 50 (дзвінки з несловацького номера телефону)

З понеділка по п’ятницю (робочі дні), з 8:00 до 20:00

 • Надішліть електронний лист UNHC на адресу [email protected]

Ви також можете відвідати будь-яке з Міністерств праці, соціальних питань та сім’ ї в Словаччині. Перегляньте адреси: https://www.upsvr.gov.sk/urady-kontakty.html?page_id=287 ; або один із центрів реєстрації UNHCR: https://help.unhcr.org/slovakia/cash-assistance/centre-locations/


Я не отримав щомісячний платіж у своєму IBAN

 • Перевірте свій обліковий запис ще раз. Перерахування платежів на ваш банківський рахунок може зайняти кілька днів.
 • Будь ласка, зв’яжіться зі своїм банком і отримайте детальну виписку про операції.
 • Будь ласка, поділіться цим з УВКБ ООН/UNHCR за адресою [email protected], щоб ми могли продовжити подальше розслідування.
 • Невдовзі ми повідомимо вам про вашу справу.

Інформація про осіб, які здійснюють догляд за дорослими особами з інвалідністю

З будь-яких питань, пов’язаних з допомогою на догляд за дорослими з інвалідністю, телефонуйте на інформаційну лінію Міжнародної організації з міграції (МОМ)- офіс у Словаччині.

Безкоштовна лінія ( дзвінки зі словацького номера телефону):

0800 500 088 (понеділок, четвер, п’ятниця з 09:00 до 17:00)

0800 500 099 (вівторок та середа з 09:00 до 14:00)

 

Інформацію про CBI із запитаннями та відповідями можна знайти на IOM.sk разом із банерами на слайдері на домашній сторінці. Клацніть посилання нижче, щоб отримати інформацію українською, англійською та словацькою мовами:

українською: https://bit.ly/cbi-ua

англійською: https://bit.ly/cbi-en

словацькою: https://bit.ly/cbi-sk

 

Або надсилайте лист на електронну пошту: [email protected]


Інформація про опікунів дітей з інвалідністю або за станом здоров'я

З будь-яких питань щодо допомоги опікунам дітей з обмеженими можливостями або проблемами зі здоров’ям, будь ласка, перевірте наведену нижче інформацію або зателефонуйте гарячої лінії UNICEF і UNHCR

Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінки зі словацького номера телефону)
Безкоштовний стаціонарний телефон: +421 2 22 11 56 50 (дзвінки з несловацького номера телефону)

З понеділка по п’ятницю (робочі дні), з 8:00 до 20:00

UNICEF_Carer’s Grant_UKR


Розширення екстреної грошової допомоги особам, які втікають з України

Повідомляємо, що програму тимчасової грошової допомоги для матеріальних потреб на підтримку Уряду Словаччини продовжено до 15 вересня 2022 року, включаючи грант на догляд за сім’ями з дитиною або дорослим із особливими потребами (важка інвалідність або медичні потреби).

Таким чином, UNHCR i UNICEF продовжуватимуть надавати грошову допомогу на матеріальні потреби у вересні; ЮНІСЕФ і МОМ продовжуватимуть надавати гранти для дітей/дорослих з особливими потребами у вересні.

Розширення програми було погоджено, щоб дати більше часу для переходу між гуманітарною допомогою та включенням біженців до національної системи соціального захисту. За підтримки ООН, щоб забезпечити безперервну підтримку вразливих українських сімей, Міністерство праці, соціальних питань та сім’ї працює над планом переходу.

Реєстраційна діяльність УВКБ ООН триватиме в Братиславі, Жиліні, Нітрі, Кошице та Міхаловце. Крім того, набираються додаткові мобільні групи, які здійснюватимуть візити до 15 вересня. Мобільні бригади будуть зосереджені на сім’ях, які проживають віддалено від пунктів реєстрації, або сім’ях з обмеженою мобільністю.

Сім’ї, які ще не оновили свої дані в УВКБ ООН або хотіли б зареєструватися для участі в грошовій програмі, просять записатися на прийом, заповнивши онлайн-форму https://help.unhcr.org/slovakia/cash-assistance/ або зателефонувавши на гарячу лінію до 31 серпня 2022 року.

Якщо вони не отримали їхньої допомоги або мають будь-які запитання, їм радимо зв’язатися з УВКБ ООН та Гарячою лінією ЮНІСЕФ:

Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінок зі словацького тел. номера)

Небезкоштовний стаціонарний телефон: +421 2 22 11 56 50 (дзвінок з несловацького телефонного номера)

Понеділок – п’ятниця (робочі дні), з 8:00 до 20:00


Якщо ви маєте будь-які питання, коментарі, пропозиції або повідомлення (позитивні або негативні), будь ласка, пишіть нам за адресою [email protected]  Будь ласка, пам’ятайте, що у разі запиту завжди повідомляйте нам своє повне ім’я та Rodne Cislo, щоб ми могли допомогти вам негайно.

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, чому ми збираємо ваші персональні дані для програми та як ми забезпечуємо їх безпеку, прочитайте нашу Примітку про конфіденційність.

Додаткову інформацію про програму міжвідомчої грошової допомоги можна знайти на цьому плакаті.

Для отримання додаткової інформації про UNHCR програму грошової допомоги ви можете знайти детальнішу інформацію на цьому плакаті: UNHCR Cash Assistance_UKR

Для отримання додаткової інформації про програму міжвідомчої грошової допомоги ви можете знайти детальнішу інформацію на цьому плакаті англійською мовою українською та словацькою мовами.

Супутня інформація 

<< Назад на домашню сторінку «Словаччина» 
>> Виберіть іншу країну на сторінці «Допомога»