Екстрена грошова допомога для людей, що вимушено виїжджають з України

На цій сторінці ви зможете знайти інформацію про грошову допомогу для осіб, які прибувають з України. Якщо ви шукаєте місця розташування центрів, де ви можете зареєструватися на цю допомогу в УВКБ ООН, натисніть тут.


Що таке програма грошової допомоги у Словаччині?

УВКБ ООН, ЮНІСЕФ та Червоний Хрест підтримують Міністерство праці, соціальних справ та сім’ї (MoLSAF) у наданні короткострокової невідкладної грошової допомоги для матеріальних потреб людям, які були змушені втекти з України через конфлікт. Це обмежена допомога людям для першої необхідності та пристосування до перебування в Словаччині.

Ця програма здійснюється окремо від програми соціального захисту словацького уряду та фінансується Організацією Об’єднаних Націй та Червоним Хрестом.

Різні агентства надають грошову допомогу, і всі вони видають ту саму суму. Якщо ви записані на отримання допомоги або отримуєте допомогу від однієї організації, ви не зможете записатися та отримувати грошову допомогу від іншої організації.


Де я можу отримати цю грошову допомогу?

Агентства, що надають цю допомогу, реєструють сім’ї разом із Міністерством праці у пунктах реєстрації в наступних містах: Міхалівці, Нітра, Жиліна, Братислава.

Адреси місць реєстрації в зазначених містах знайти тут.

Інформацію про те, де Словацький Червоний Хрест реєструє вразливі сім’ї, можна знайти на сайті: https://redcross.sk/ukraine-info-ua/


Хто має право на отримання екстреної грошової допомоги, наданої гуманітарними організаціями в рамках програми Міністерству праці, соціальних питань та сім'ї (MoLSAF)?

 • Особи, які мають тимчасовий захист/у пошуках притулку, які прибули після 24 лютого 2022 року і потребують підтримки. Навіть один член сім’ї, який виїхав з України 24 лютого або після цієї дати, має право на участь.

Який розмір грошової допомоги в рамках цієї програми?

Якщо ви маєте право на участь, ви отримаєте виплату в євро. Ця сума буде розрахована на основі кількості членів у вашій родині та їхнього віку відповідно до таблиці нижче до максимальної суми 380 євро на місяць, встановленої урядом Словаччини.

Встановлена сума для кожного члена сім’ї була погоджена з MoLSAF і буде однаковою для всіх людей, які беруть участь у короткостроковій програмі екстреної грошової допомоги, навіть якщо вони отримують її від різних організацій. Якщо ви отримуєте іншу суму, ніж інша сім’я, яка бере участь у тій самій програмі, це тільки тому, що кількість членів родини відрізняється.

UNHCR надасть UNICEF та IОМ дані про людей з обмеженими можливостями для оцінки з метою визначення потенційної додаткової підтримки UNICEF та IОМ.


Як мені зареєструватись?

 • Якщо ви вже зареєструвались через Міністерство праці, Соціальної Допомоги та Родини, ви не повинні реєструватися з UNHCR, тому що ваші дані будуть передані до UNHCR. Будь ласка, переконайтеся, що ви зареєстровані в Мінестерстві на свій, поточний, номер телефону. Без цього UNHCR зможуть з вами зв’язатись та виплатити кошти. Якщо вам потрібно оновити свої дані, будь ласка відвідайте найближчий офіс Міністерства.
 • Якщо ви не зареєстровані через Міністерство праці, Соціальної Допомоги та Родини на соціальну виплату, ви повинні записатись на реєстрацію з UNHCR в найближчий Реєстраціонний Центр (Міхайловце, Нітра, Жиліна, Братислава), вибравши “Записатись на прийом” у верхній частині сайту. Ви отримаєте SMS-повідомлення, яке підтверджує вашу дату та місце запису. Будь ласка, зауважте що через велику кількість людей, доставка цього повідомлення буде тривати довше.
 • Якщо ви ще не подали заявку на тимчасовий захист, ви можете відвідати веб-сайт Словацького Червоного Хреста, щоб отримати інформацію про те, як записатися на допомогу.

Що я маю принести на прийом до УВКБ ООН?

 • Ви повинні взяти з собою ваш паспорт, ID або інший документ, який підтверджує вашу особистіть. (наприклад, закордонний паспорт/паспорт у вигляді книжки/ID-картку/свідоцтво про народження)
 • Словацький номер/Rodne Cislo, виданий при наданні тимчасового захисту (ви можете знайти цей номер у свідоцтві про тимчасовий захист)
 • Словацький номер телефону. Кожна сім’я повинна мати власний номер телефону, не поширюйте його будь-кому. (якщо ви не маєте словацьку SIM-карту, ви можете її отримати безкоштовно в Реєстраційних центрах в Міхайловце, Нітра та Боттавї (Братислава))
 • Номер словацького банківського рахунку/IBAN та банківський договір (якщо є)
 • Будь ласка, приведіть усіх членів сім’ї на прийом для реєстрації.

Номер банківського рахунку/банківської картки дасть можливість отримати готівку. Якщо у вас його немає, вам буде надано інший варіант отримання готівки.


Що робити, якщо я не можу записатися на прийом онлайн?

Якщо ви не можете самостійно записатися на прийом онлайн, будь ласка, зверніться до будь-якого сусіднього місця, де знаходяться співробітники УВКБ ООН та ЮНІСЕФ, до центру “Боттава” в Братиславі або до центру розміщення “Габчикове”, щоб отримати допомогу для запису онлайн. Адреси цих та інших місць ви можете дізнатися тут. Ви також можете написати нам за адресою: [email protected]


Як я можу отримати кошти?

 • Банківський переказ на ваш рахунок у словацькому банку, якщо він у вас є; або
 • Готівка надається в будь-якому відділенні MoneyGram у Словаччині (Розташування відділень MoneyGram можна знайти тут)
 • Ви отримаєте SMS на свій мобільний телефон із підтвердженням способу отримання готівки та інструкціями щодо отримання в MoneyGram, якщо у вас немає можливості отримати банківський переказ.

Якщо ви маєте будь-які питання, коментарі, пропозиції або повідомлення (позитивні або негативні), будь ласка, пишіть нам за адресою [email protected]

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, чому ми збираємо ваші персональні дані для програми та як ми забезпечуємо їх безпеку, прочитайте нашу Примітку про конфіденційність.

Супутня інформація 

<< Назад на домашню сторінку «Словаччина» 
>> Виберіть іншу країну на сторінці «Допомога»