Грошова допомога

На цій сторінці ви зможете знайти інформацію про грошову допомогу, яку можуть отримати люди, які прибувають з України. Якщо ви шукаєте розташування центрів, де ви можете оновити свої дані з УВКБ ООН, натисніть тут.


Передача виплати допомоги по догляду у відання Міністерства праці, соціальних справ та сім'ї

З грудня 2022 року Міністерство праці, соціальних справ та сім’ї Словаччини у співпраці з Центральним управлінням праці, соціальних справ та сім’ї надає субсидію на підтримку гуманітарної допомоги біженцям з України з тяжкими формами інвалідності.

Якщо Ви біженець з України, якому надано тимчасове перебування, або надання Вам тимчасового захисту припинено у зв’язку з поданням клопотання про надання притулку або додаткового захисту чи у зв’язку з отриманням тимчасової посвідки на проживання, а також Ви є особою з тяжкою формою інвалідності, відвідайте Управління праці, соціальних справ та сім’ї за місцем Вашого проживання.

Після подачі заяви співробітники Управління праці, соціальних справ і сім’ї оцінять, чи відповідає ступінь тяжкої інвалідності вимогам для виплати субсидії на підтримку гуманітарної допомоги особам з тяжкою формою інвалідності, які перебувають під особливим захистом.

Дорослі та діти, яким МОМ або ЮНІСЕФ надавали підтримку як особам з тяжкими формами інвалідності та особам з особливими потребами до листопада, повторно оцінюватися не будуть. На підставі раніше проведеної ЮНІСЕФ або МОМ оцінки та визначення ступеня серйозної інвалідності Управління праці, соціальних справ і сім’ї видає повідомлення про затвердження або відхилення субсидії.

Припустимо, що ступінь тяжкості інвалідності становить не менше 40%. У цьому випадку Вам буде надана субсидія на підтримку гуманітарної допомоги біженцям з України з тяжкими формами інвалідності на банківський рахунок або поштовим переказом.

Дорослі та діти, які були оцінені ЮНІСЕФ або МОМ як такі, що мають право на допомогу, але не отримали одну або кілька виплат за період з червня по листопад, отримають усі виплати одноразовим платежем (за всі попередні місяці) у грудні 2022 року. Якщо Ви підпадаєте під цю категорію, Вам, тим не менш, рекомендується зареєструватися в Управлінні праці, щоб продовжувати отримувати виплати від Управління праці, соціальних справ і сім’ї.

Управління праці, соціальних справ та сім’ї не несе відповідальності за виплати до грудня 2022 р. ЮНІСЕФ безпосередньо зв’яжеться для проведення оцінки з особами, внесеними МОМ до списків для оцінки, але якi не пройшли оцінку в попередній період. Ті, що будуть визнанi правомочними, отримають від ЮНІСЕФ виплати одноразовим платежем заднім числом.

Подальші інструкції з реєстрації в Управлінні праці, соціальних справ і сім’ї будуть надані при безпосередньому спілкуванні під час оцінки відповідності вимогам.

Більш детальну інформацію дивіться тут

FAQ Transition of Carer’s Grant to MoLSAF_UKR

27110A_leták UA – ds_ANK new UKR

27110A_Otázky_dotácia UA ds_ANK new_UKR


УВКБ ООН та ЮНІСЕФ продовжує можливість для вразливих категорій біженців з України зареєструватися для отримання одноразової грошової допомоги на зимові потреби (Січень)

З метою підтримки вразливих українських сімей, окремих осіб, осіб без громадянства та громадян третіх країн, які постраждали внаслідок війни в Україні, які не були зареєстровані для одноразової грошової допомоги на зимові потреби у листопаді 2022 року, УВКБ ООН та ЮНІСЕФ у винятковому порядку продовжить реєстрацію на отримання одноразової екстреної грошової допомоги на зимові потреби до 20 січня 2023 року.

Це буде одноразова виплата у розмірі 150 євро на особу, максимум 400 євро на сім’ю. Виплата буде здійснена через Ваш словацький банківський рахунок або Western Union у січні 2023 року.

Біженці [odidenec], які не зареєструвалися в УВКБ ООН або не верифікували свої дані в базі даних УВКБ ООН, можуть звернутися до пунктів реєстрації УВКБ ООН з 29 листопада 2022 року по 20 січня 2023 року, якщо вони відповідають певним критеріям. Будь ласка, уважно ознайомтеся з наведеними нижче критеріями, які повинні бути виконані в сукупності, перш ніж звертатися до УВКБ ООН для реєстрації:

• Громадяни України, особи без громадянства або громадяни третіх країн, які втекли з України та в’їхали до Словаччини 24 лютого 2022 року або пізніше (принаймні один член сім’ї повинен був втекти на цю дату або пізніше);
ТА
• які мають статус тимчасового захисту [odidenec] або подали заяву про надання притулку в Словаччині;
ТА
• які ще не зареєструвалися в УВКБ ООН для отримання одноразової грошової допомоги на зимові потреби або не верифікували свої дані в базі даних УВКБ ООН.

На додаток до вищезазначеного, заявник, який має право на отримання допомоги, повинен належати принаймні до ОДНІЄЇ з наступних категорій:

• Самотні батьки або опікун з однією чи кількома дітьми;
АБО
• Літня людина (60+);
АБО
• Особа з підтвердженими особливими потребами (наприклад, особа з посвідченням інвалідності; особа з медичним висновком, що підтверджує серйозний стан здоров’я; самотня жінка, яка перебуває в групі ризику, наприклад, самотня вагітна жінка). Специфічні потреби будуть розглядатися на індивідуальній основі.

Будь ласка, візьміть з собою: (i) документ про тимчасовий захист [odídenec]; (ii) паспорт; (iii) словацький номер телефону; (iv) український ідентифікаційний/податковий номер; (v) свідоцтва про народження дітей; (vi) номер словацького банківського рахунку (IBAN) (якщо він у вас є).

Зверніть увагу, що діти повинні бути присутніми при реєстрації. 

Примітка: Сім’ї, які зареєстровані в Червоному Хресті, не можуть реєструватися в УВКБ ООН.

Додаткова офіційна інформація буде розміщуватися на цьому телеграм-каналі. Будь ласка, поширюйте її далі.

У разі виникнення сумнівів, будь ласка, зверніться до одного з пунктів реєстрації. Локації можна знайти тут.

Більш детальну інформацію про підтримку УВКБ ООН та ЮНІСЕФ  українських сімей одноразовою допомогою на зимові потреби можна знайти за цим посиланням: UNHCR_UNICEF Winterization Support January_UKR


УВКБ ООН та ЮНІСЕФ підтримають українські родини одноразовою допомогою на зимові потреби

Щоб підтримати українські сім’ї, осіб без громадянства та громадян третіх країн, які постраждали від війни в Україні, УВКБ ООН та ЮНІСЕФ у співпраці з урядом Словаччини нададуть одноразовий
екстрений грошовий переказ на зимові потреби, щоб покрити витрати на ковдри, зимовий одяг та взуття, харчування, комунальні послуги тощо.

Кожен зареєстрований біженець, чиї актуальні дані є в базі даних УВКБ ООН, автоматично отримає зимову грошову допомогу, і йому не потрібно буде звертатися до місць реєстрації.

Це буде одноразова виплата в розмірі 150 євро на людину, максимум 400 євро на сім’ю.

Вам необхідно звернутися в один із наших пунктів реєстрації до 11 листоада 2022 року лише якщо:

• Ви отримували допомогу від УВКБ ООН та ЮНІСЕФ у Словаччині, але ніколи не приходили на жоден із пунктів реєстрації
• Ваші персональні дані, платіжні реквізити (банківський номер IBAN) або номер телефону неактуальні. У разі сумнівів зверніться, будь ласка, на один із пунктів реєстрації.

Новоприбулі біженці [odidenec] також можуть зареєструватися в УВКБ ООН до 11 листопада 2022 року, якщо вони відповідають таким критеріям:

• громадяни України, особи без громадянства або громадяни третіх країн, які покинули Україну та в’їхали до Словаччини 24 лютого 2022 року або після цієї дати (принаймні один із найближчих членів сім’ї повинен був виїхати в цей день або після цієї дати) і
• які мають статус тимчасового захисту [odidenec] або звернулися за притулком у Словаччину.

Зверніть увагу, що діти повинні бути присутніми при реєстрації. 

Примітка: Сім’ї, які зареєстровані в Червоному Хресті, не можуть реєструватися в УВКБ ООН.

Додаткова офіційна інформація буде розміщуватися на цьому телеграм-каналі. Будь ласка, поширюйте її далі.

У разі виникнення сумнівів, будь ласка, зверніться до одного з пунктів реєстрації. Локації можна знайти тут.

Більш детальну інформацію про підтримку УВКБ ООН  українських сімей одноразовою допомогою на зимові потреби можна знайти за цим посиланням: UNHCR_UNICEF Winterization Support_UKR_


Оновлена інформація щодо державної фінансової допомоги для українських біженців у Словаччині

13 вересня 2022 року Словацьке Центральне Управління з питань Праці , Соціальних справ та Сім’ї опублікувало офіційний прес-реліз, в якому роз’яснюються деякі ключові аспекти надання фінансової допомоги українським біженцям [odidenec]. Зважаючи на те, що прес-реліз доступний лише словацькою мовою, УВКБ ООН раді надати вам неофіційний переклад витягів з прес-релізу українською/російською/англійською мовою.

“(…) Для тих [одіденець], які потребують і відповідають зазначеним критеріям, фінансова допомога у вигляді допомоги у разі матеріальної потреби знову виплачуватиметься державою, а саме Управлінням Праці, Соціальних справ та Сім’ї [urad prace] станом на жовтень (відповідно до постанови уряду № 294/2022).

Управління Праці, Соціальних справ і Сім’ї [urad prace] будуть працювати з трьома категоріями бенефіціарів:

  • Біженці [odidenec], які вже отримували матеріальну допомогу від Управління Праці, Соціальних справ та Сім’ї , повинні відвідати Управління праці [ urad prace ] за місцем проживання у вересні і не пізніше 7 жовтня 2022 року.
  • Біженці [odidenec], які отримували фінансову допомогу виключно від УВКБ ООН, повинні відвідати Управління праці [urad prace] за місцем проживання до 30 вересня 2022 року.
  • Біженці [odidenec], які не отримували фінансову допомогу від УВКБ ООН, і які бажають подати заяву на отримання допомоги у матеріальній нужді та яким було надано тимчасовий притулок у вересні 2022 року, повинні відвідати Управління праці [urad prace ] за місцем проживання в найкоротші терміни.

(…)

“Важлива інформація:

  1. Найближчими днями біженці [odidenec] з України отримають SMS-повідомлення словацькою та англійською мовами від Головного Управління праці, Соціальних справ та Сім’ї з рекомендованою датою відвідування Управління праці [urad prace] за місцем проживання . У разі, якщо вони не можуть відвідати Управління праці у зазначений день, це можна зробити до кінця вересня (біженці, яким Управління праці вже сплачувало допомогу у зв’язку з матеріальною потребою, можуть його відвідати до 7 жовтня 2022 р.).
  2. У разі, якщо біженці [одиденець] з України не отримали SMS-повідомлення (наприклад, через відсутність даних або зміну номера телефону) та зацікавлені в отриманні допомоги у зв’язку з матеріальною потребою, вони можуть звернутися до відповідного Управління праці [урад prace] у будь-який час до 30 вересня (біженці, які вже отримали матеріальну допомогу від Управління праці, можуть відвідати його до 7 жовтня 2022 р.).
  3. Достатньо, якщо заявник на отримання допомоги у зв’язку з матеріальною потребою відвідає Управління праці без інших членів сім’ї.
  4. У Братиславі всі біженці [odidenec] з України прийматимуться у приміщенні Центру допомоги на Боттова 7.
  5. Біженці [ odidenec], які не відвідають Управління праці [urad prace], які знайшли роботу або не відповідають іншим умовам для отримання допомоги, не матимуть права на допомогу».

(…)

Біженці [odidenec] з України мають право на допомогу в матеріальній нужді в тому ж обсязі та на тих же умовах, що й громадяни Словацької Республіки. Клопотання про право на допомогу в матеріальній нужді подається біженцем [odidenec] до Управління праці [urad prace] відповідно до територіальної юрисдикції, де він/вона проживає. Щодо членів родини, то враховуватимуться лише особи, які перебувають на території Словацької Республіки. Діти біженців з України можуть продовжувати отримувати субсидії на шкільне приладдя та харчування на тих самих умовах, що й діти громадян Словаччини. (…)”

Повний прес-реліз словацькою мовою доступний за цим посиланням:

https://www.upsvr.gov.sk/media/medialne-spravy/stat-usetril-vdaka-medzinarodnym-organizaciam-pri-pomoci-odidencom-zukrajiny-viac-ako-11-milionov-eur.html?lang= sk&page_id =1212101


Часті питання - FAQ Передача допомоги на матеріальні потреби Міністерству праці, соціальних питань та сім'ї

УВКБ ООН отримало багато запитань щодо порядку надання грошової допомоги біженцям, яку надають центри зайнятості по всій Словаччині. У співпраці з Міністерством праці УВКБ ООН разом з ЮНІСЕФ, МOM та Червоним Хрестом розробило відповіді на поширені запитання про схему грошової допомоги Уряду Словаччини. Ми в УВКБ ООН сподіваємося, що вони допоможуть Вам відповісти на багато Ваших запитань.

Для отримання додаткової інформації про Часті питання – FAQ Передача допомоги на матеріальні потреби Міністерству праці, соціальних питань та сім’ї, ви можете знайти більше деталей на цьому плакаті: FAQ Transition of Material Needs Assistance to MoLSAF_UKR


Повернення до навчання - UNICEF підтримує українських дітей шляхом допомоги на розвиток та освіту дитини

В рамках допомоги повернення до навчання українських дітей у Словаччині, UNICEF у співпраці з UNHCR підтримує уряд Словацької Республіки у наданні екстрених грошових переказів, спрямованих на полегшення доступу до навчання та догляду за дітьми віком від 0 до 17 років.

Ця допомога буде надана UNICEF сім’ям українських біженців, які зареєстрували свою дитину, або дітей за допомогою UNHCR, тому додаткова реєстрація не потрібна.

Ця грошова допомога призначена батькам для покриття витрат, пов’язаних зі школою: основного шкільного приладдя, шкільного харчування та/або транспортних витрат.

Для сімей з маленькими дітьми грошова допомога спрямована на покриття витрат, пов’язаних з доглядом за дитиною.

Це буде одноразова виплата в розмірі 120 євро для дітей віком 0-17 років.

Сума в 120 євро була розрахована на основі розміру допомоги на дитину – Prídavok na dieťa, наданого урядом.

У разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтеся на гарячої лінії UNHCR, UNICEF:

Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінок зі словацького номера телефону)

Платний стаціонарний зв’язок: +421 2 22 11 56 50 (дзвінок не зі словацького номера телефону)

З понеділка по п’ятницю (робочі дні), з 8:00 до 20:00.


Що таке програма грошової допомоги у Словаччині?

УВКБ ООН, ЮНІСЕФ та Червоний Хрест підтримали Міністерство праці, соціальних справ та сім’ї у наданні короткострокової надзвичайної грошової допомоги з травня по вересень для задоволення матеріальних потреб людей, які були змушені покинути Україну через конфлікт. Це була обмежена допомога, спрямована на задоволення початкових потреб людей і перехідний період до їхнього перебування в Словаччині.

Ця програма була відокремлена від програми соціального захисту Уряду Словаччини і фінансувалася Організацією Об’єднаних Націй та Червоним Хрестом.

Грошову допомогу надавали різні організації, але всі вони виділяли однакову суму.

Для отримання додаткової інформації: UNHCR Cash Assistance_UKR

Для отримання додаткової інформації про програму міжвідомчої грошової допомоги ви можете знайти детальнішу інформацію на цьому плакаті: українською

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ, ЩО ДАНА ПРОГРАМА ЗАВЕРШЕНА!


Де я можу отримати цю грошову допомогу?

Сім’ї, які бажають отримати інформацію або зареєструватися для отримання фінансової допомоги від Уряду, можуть звернутися до Центрів зайнятості [urad prace], розташованих поруч з місцем проживання, для реєстрації в Міністерстві праці, соціальних справ і сім’ї. Адреси можна знайти тут: https://www.upsvr.gov.sk/media/medialne-spravy/stat-usetril-vdaka-medzinarodnym-organizaciam-pri-pomoci-odidencom-zukrajiny-viac-ako-11-milionov-eur.html?lang=sk&page_id=1212101

Крім того, вони можуть звернутися до Реєстраційних центрів УВКБ ООН у наступних 5 містах: Братислава, Нітра, Зіліна, Міхаловіце та Кошице: Братислава, Нітра, Жиліна, Міхаловце та Кошице, з метою розгляду будь-яких скарг щодо виплат, здійснених УВКБ ООН та ЮНІСЕФ.

Будь ласка, знайдіть адреси Реєстраційних центрів УВКБ ООН у цих містах: тут


Хто має право на отримання екстреної грошової допомоги, наданої гуманітарними організаціями в рамках програми Міністерству праці, соціальних питань та сім'ї (MoLSAF)?

Щодо критеріїв прийнятності УВКБ ООН/ЮНІСЕФ:

Усі особи, які мають документ тимчасового захисту , які прибули з 24 лютого 2022 року.


Який обсяг грошової допомоги було надано в рамках Надзвичайної грошової допомоги УВКБ ООН?

Надана сума розраховується виходячи з кількості членів сім’ї та їх віку відповідно до наведеної нижче таблиці в межах максимальної суми 380 євро на місяць, встановленої урядом Словаччини.

надзвичайних ситуаціях, навіть якщо вони отримували її від різних організацій.

Сім’ї, в яких один з членів мав важку форму інвалідності, мали можливість отримати додаткову грошову допомогу на основі оцінки стану здоров’я. УВКБ ООН перенаправляло такі сім’ї до ЮНІСЕФ та МОМ, які проводили оцінку і на її основі надавали підтримку до 15 листопада 2022 року.


Коли були проведені виплати УВКБ ООН?

Ми здійснили виплати в Словаччині для сімей, які перебувають на обліку УВКБ ООН.

Грошова допомога була надана в наступні дати: 15 червня, 15 липня, 15 серпня та 15 вересня.

Всі бенефіціари, включені до виплат, отримали SMS-повідомлення в ці дати.

Бенефіціарам, які не мають банківського рахунку, було надіслано SMS з реквізитами для отримання виплати у відділенні Western Union, розташованому в поштовому відділенні (https://otvaraciehodiny.posta.sk/), протягом 15 днів з дня отримання SMS вони можуть забрати свою виплату у будь-якому поштовому відділенні.

У разі виникнення будь-яких скарг, пов’язаних з грошовими виплатами, бенефіціарам було запропоновано негайно звертатися на гарячу лінію УВКБ ООН:

Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінок зі словацького номера)
Неплатний стаціонарний телефон: +421 2 22 11 56 50 (дзвонити з несловацьких номерів)
З понеділка по п’ятницю (робочі дні), з 8:00 до 20:00

Надішліть електронного листа УВКБ ООН на адресу: [email protected]

Будь ласка, зверніть увагу, що достатньо лише одного каналу, і не потрібно робити кілька запитів.


Інформація про осіб, які здійснюють догляд за дорослими особами з інвалідністю

З будь-яких питань, пов’язаних з допомогою на догляд за дорослими з інвалідністю, телефонуйте на інформаційну лінію Міжнародної організації з міграції (МОМ)- офіс у Словаччині.

Інформаційна лінія: 0850 211 478 ( дзвінки зі словацького номера телефону)

Інформацію про CBI із запитаннями та відповідями можна знайти на IOM.sk разом із банерами на слайдері на домашній сторінці. Клацніть посилання нижче, щоб отримати інформацію українською, англійською та словацькою мовами:

українською: https://bit.ly/cbi-ua

англійською: https://bit.ly/cbi-en

словацькою: https://bit.ly/cbi-sk

 

Або надсилайте лист на електронну пошту: [email protected]


Інформація про опікунів дітей з інвалідністю або за станом здоров'я

З будь-яких питань щодо допомоги опікунам дітей з обмеженими можливостями або проблемами зі здоров’ям, будь ласка, перевірте наведену нижче інформацію або зателефонуйте гарячої лінії UNICEF і UNHCR

Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінки зі словацького номера телефону)
Безкоштовний стаціонарний телефон: +421 2 22 11 56 50 (дзвінки з несловацького номера телефону)

З понеділка по п’ятницю (робочі дні), з 8:00 до 20:00

UNICEF_Carer’s Grant_UKR


Якщо ви маєте будь-які питання, коментарі, пропозиції або повідомлення (позитивні або негативні), будь ласка, пишіть нам за адресою [email protected]  Будь ласка, пам’ятайте, що у разі запиту завжди повідомляйте нам своє повне ім’я та Rodne Cislo, щоб ми могли допомогти вам негайно.

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, чому ми збираємо ваші персональні дані для програми та як ми забезпечуємо їх безпеку, прочитайте нашу Примітку про конфіденційність.

Для отримання додаткової інформації про Часті питання – FAQ Передача допомоги на матеріальні потреби Міністерству праці, соціальних питань та сім’ї, ви можете знайти більше деталей на цьому плакаті: FAQ Transition of Material Needs Assistance to MoLSAF_UKR

Додаткову інформацію про програму міжвідомчої грошової допомоги можна знайти на цьому плакаті.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, ЩО ЦЯ ПРОГРАМА ЗАВЕРШЕНА!

Для отримання додаткової інформації про UNHCR програму грошової допомоги ви можете знайти детальнішу інформацію на цьому плакаті: UNHCR Cash Assistance_UKR

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, ЩО ЦЯ ПРОГРАМА ЗАВЕРШЕНА!

Для отримання додаткової інформації про програму міжвідомчої грошової допомоги ви можете знайти детальнішу інформацію на цьому плакаті англійською мовою українською та словацькою мовами.

Супутня інформація 

<< Назад на домашню сторінку «Словаччина» 
>> Виберіть іншу країну на сторінці «Допомога»