Допомога у сфері захисту дітей

У Словаччині ведення справ та подальший супровід дітей, які зіткнулися з питаннями захисту, належить до обов’язків та повноважень Управлінь праці, соціальних справ та сім’ї (“Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny”), що підпорядковуються Головному управлінню праці, соціальних справ та сім’ї (“Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny”). 

  1. Якщо у Вас є підозра, що дитина стикається з насильством, відсутністю піклування, експлуатацією або жорстоким поводженням, що загрожує її життю та здоров’ю, зверніться до Управління праці, соціальних справ та сім’ї, щоб вони проконтролювали ситуацію та перевірили дитину.
  2. Якщо Ви доглядаєте за дитиною, яка не є Вашою біологічною дитиною (може бути родичем або ні), Вам потрібно звернутися до Управління праці, соціальних справ та сім’ї, яке проконсультує Вас і простежить за тим, чи потрібно оформити документ про законну опікунство над дитиною від словацької влади.
  3. Якщо Ви маєте або знаєте дитину, якій загрожує безпосередній ризик насильства, відсутність піклування, експлуатації або жорстокого поводження, а також загроза життю та здоров’ю дитини, слід звернутися до поліції (тел.: 158), яка прослідкує за ситуацією у відповідному Управлінні праці, соціальних справ та сім’ї.
  4. Якщо Ви знаєте дитину, про яку ніхто не піклується і не доглядає, Вам необхідно повідомити про це поліцію (тел.: 158), яка зв’яжеться з представником Управління праці, соціальних справ і сім’ї для подальших дій.

Нижче наведено перелік Управлінь праці, соціальних справ та сім’ї  (Департаментів соціально-правового захисту дітей та соціального піклування):