www.bluedothub.org/country-hubs/slovakia/ Блакитні точки – це центри підтримки, які об’єднують найважливіші послуги щодо захисту, а також надійну багатомовну та мультиформатну інформацію для осіб, які тікають від війни в Україні, та інших осіб, яким УВКБ ООН надає послуги. На цьому веб-сайті, який підтримується спільно УВКБ ООН та ЮНІСЕФ, ви можете знайти місцезнаходження “Блакитних точок” у Словаччині, знайти інформацію та організації, що працюють у Словаччині, а також зрозуміти, як Ви можете залишитися в безпеці.
ua.gov.sk Офіційний веб-сайт органів державної влади Словацької Республіки надає інформацію для українців, які втікають від війни та прибувають до Словаччини. Веб-сайт підтримується Департаментом міграції МВС Словацької Республіки і пропонує детальну інформацію про перетин кордону, перебування в Словаччині, перетин кордону з іншою країною ЄС та іншу актуальну інформацію.
www.ukraineslovakia.sk Цей веб-сайт, який підтримується двома відомими словацькими неурядовими організаціями, Лігою за людські права та Mareena, надає інформацію з низки тем, пов’язаних, зокрема, з інтеграцією українських біженців у словацьке суспільство, зокрема, про легальне проживання в Словаччині, транспорт, тимчасовий захист, житло, гроші та банківські послуги, мобільний зв’язок, освіту, працевлаштування, державні пільги, охорону здоров’я, підтримку психічного здоров’я, правову допомогу, культуру та інші послуги.
www.helpukraine.sk “Хто допоможе Україні” – це онлайн-платформа, яка надає різні форми допомоги громадянам України, які змушені покинути свої домівки через збройний конфлікт і приїхати до Словаччини. На поточному етапі платформа фокусується на допомозі в забезпеченні житлом у Словаччині, психологічній, соціальній та фінансовій підтримці.
www.icrc.org/en/document/central-tracing-agency-missing-persons-ukraine Центральне агентство з розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) у зв’язку з міжнародним збройним конфліктом між Російською Федерацією та Україною (Центральне агентство з розшуку) допомагає знайти зниклих безвісти як військових, так і цивільних осіб, а також полегшує страждання їхніх родин.
https://vop.gov.sk/en/help-to-ukraine/ На офіційному веб-сайті Державного захисника прав Словаччини можна знайти інформацію про сферу повноважень Державного захисника прав щодо іноземців, які шукають допомоги та захисту у зв’язку з війною в Україні. Державний захисник прав (омбудсмен) є незалежним органом Словацької Республіки. Місія цієї інституції полягає у захисті основних прав і свобод у випадках можливого порушення з боку адміністративних органів держави або органів державної влади, таких як поліція, міграційна служба, міністерства, управління праці, соціальних справ і сім’ї або муніципалітети.