Ласкаво просимо на веб-сайт “Help”, яким керує УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців. Тут біженці та шукачі притулку можуть знайти інформацію про свої права, обов’язки та послуги, доступні їм у Словаччині.
На цьому вебсайті ви зможете знайти інформацію щодо таких питань:
Про УВКБ ООН
Притулок у Словаччині
Прибуття з України
Державна соціальна допомога
Допомога та послуги
Грошова допомога УВКБ ООН
Житло
Освіта
Інформація для дітей
Україна – це Дім
Поради щодо безпеки
Безпека в онлайн-просторі – путівник із захисту в інтернеті
Переміщення
Повідомлення про неправомірні дії
Відгуки та скарги
Контакти УВКБ ООН
АКТУАЛЬНІ НОВИНИ
27 березня 2025 р.: Місто Братислава оголосило про відкриття Центр для людей з іноземним походженням – LOOM. LOOM надаватиме послуги підтримки біженцям/біженкам та іншим особам іноземного походження в Братиславі, а також просуватиме інклюзивні підходи та сприятиме інтеграції іноземних спільнот у життя міста. У LOOM ви знайдете: Інформацію;
Соціальне консультування – Братиславська архієпархіальна благодійна організація;
Психологічне консультування – iPčko;
Юридичне консультування – Ліга за людські права;
Консультування з питань працевлаштування– Mareena;
Громадські заходи. З вівторка, 1 квітня 2025 року, LOOM у Братиславі працюватиме за новою адресою: Česká 267/2, 831 03 Bratislava
Години прийому: Понеділок – П’ятниця, 9:00 – 16:00. Вам потрібно буде записатися на консультацію за допомогою:
Гаряча лінія: +421 903 497 189
Електронна пошта: LOOM@bratislava.sk
З 1 квітня також особисто в центрі
26 лютого 2025 р.: Термін дії тимчасового захисту (“odídenec” / “dočasné útočisko”) в Словаччині було продовжено до 4 березня 2026 року. Оновлений документ про тимчасовий захист (у паперовому форматі) з новим терміном дії ви зможете завантажити з веб-порталу Міністерства внутрішніх справ. Якщо Європейський Союз продовжить термін дії тимчасового захисту в майбутньому, він буде автоматично продовжений і в Словаччині. Будь ласка, поділіться цією інформацією у своїх спільнотах.
31 січня 2025 р.: 30 жовтня 2024 року Національна рада Словацької Республіки схвалила важливі законодавчі зміни. В результаті, починаючи з 2025/2026 навчального року, всі діти-біженці, віком від 5 до 16 років, у тому числі діти зі статусом тимчасового захисту (ТЗ) («odídenec» / «dočasné útočisko») в Словаччині, повинні будуть відвідувати: дитячі садки в Словаччині (діти, яким виповниться 5 років до 31 серпня), початкові школи в Словаччині (діти, яким виповниться 6 років до 31 серпня), та середні школи в Словаччині. Більше інформації можна знайти на цих веб-сайтах: Міністерство освіти , Національний інститут освіти та молоді. Будь ласка, поділіться цією інформацією у своїх спільнотах.
28 січня 2025 р.: УВКБ ООН у Словаччині запрошує організації, очолювані біженцями та громадські організації подати заявки на отримання грантів для посилення їхньої спроможності надавати підтримку біженцям у Словаччині. Для отримання детальної інформації про грант, будь ласка, ознайомтеся з Конкурсом заявок про висловлення зацікавленості щодо партнерства за грантовою угодою з організаціями, очолюваними біженцями та громадськими організаціями. Хто може подати заявку? Організації, очолювані біженцями, в тому числі ті, що очолюються особами, які отримали тимчасовий захист («odídenec»).
Громадські організації, які працюють з біженцями, у тому числі з місцевих громад. Як подати заявку?
Якщо ви зареєстровані на Порталі партнерів ООН (UN Partner Portal), подайте свою проектну пропозицію через портал.
Якщо ви не зареєстровані на Порталі партнерів ООН, подайте свою проектну пропозицію, використовуючи Концептуальний документ до грантової угоди, надіславши його на електронну адресу svkbrgrantagr@unhcr.org. Кінцевий термін подачі заявок: 7 лютого 2025. Хоча документи повинні бути подані англійською мовою, ви можете скористатися простими інструментами автоматичного перекладу з мови, якій ви надаєте перевагу, на англійську. У вас виникли запитання? Ви можете надіслати їх електронною поштою на адресу svkbrgrantagr@unhcr.org до 4 лютого 2025. Будь ласка, поділіться цією інформацією у своїх спільнотах та з відповідними організаціями.
3 грудня 2024 р.: Національна рада Словацької Республіки схвалила зміну до системи державних субсидій на житло для осіб зі статусом тимчасового захисту [odídenec / dočasné útočisko] в Словаччині. Ці зміни набудуть чинності з 1 березня 2025 року. Субсидія надаватиметься Міністерством внутрішніх справ Словацької Республіки власникам житла, які надають безкоштовне житло особам зі статусом тимчасового захисту: 1. впродовж перших 60 днів (раніше 120 днів) з моменту отримання вперше тимчасового захисту в Словаччині, та 2. довше ніж 60 днів, тільки якщо особа зі статусом тимчасового захисту вважається вразливою особою. Якщо особа отримає статус тимчасового захисту до 1 березня 2025 року, субсидія все ще покриватиме перші 120 днів. Всі інші умови залишаються незмінними.
25 вересня 2024 р.: Центр допомоги за адресою Боттова 7 у Братиславі, включаючи реєстраційний центр УВКБ ООН, продовжуватиме надавати консультації та інші послуги до четверга 26 вересня 2024 року. Після цієї дати послуги за цією адресою більше не надаватимуться. Починаючи з понеділка, 7 жовтня 2024 року, Центр допомоги у Братиславі працюватиме за новою адресою: Primaciálny palác, Primaciálne námestie 2, БратиславаКімната № 19
Графік роботи: Понеділок – п’ятниця, 8:00 – 16:00
22 серпня 2024 р.: Центр допомоги у Братиславі продовжить працювати за тією ж адресою, Боттова 7, протягом останнього тижня серпня і впродовж вересня 2024 року. Отримуйте актуальну інформацію через офіційний телеграм-канал УВКБ ООН у Словаччині (@UNHCR_Slovakia).
6 серпня 2024 р.: Міністерство внутрішніх справ Словаччини повідомило, про необхідність завчасного резервування часу для прийому в поліції у справах іноземців (“Cudzinecká polícia”) з питання реєстрації тимчасового захисту. Будь ласка, скористайтеся цією системою резервування (“rezervačný systém”) для запису на прийом перед відвідуванням відділення поліції у справах іноземців. Ви можете подати заяву для отримання тимчасового захисту до відділень поліції у справах іноземців (“Cudzinecká polícia”) у таких містах Словаччини: Bratislava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Rimavská Sobota, Dunajská Streda, Trnava, Nové Zámky, Trenčín, Ružomberok, Prešov, Košice, та Michalovce. (Розташування відділів поліції у справах іноземців). Заяви для отримання тимчасового захисту будуть розглядатися вівторок та четвер, 7:30 – 13:30. Якщо Вам потрібна допомога або додаткова інформація, зверніться до найближчої Блакитної точки. З 2 серпня 2024 року поліція у справах іноземців не надаватиме свої послуги в Центрі допомоги за адресою Боттова 7, Братислава. Щоб подати заяву на тимчасовий захист у Братиславі, будь ласка, відвідайте відділення поліції у справах іноземців за адресою Regrútska 4.
26 липня 2024 р.: Відкрито прийом заявок на стипендіальну програму DAFI від УВКБ ООН на 2024/2025 навчальний рік – Заявки на 2024/2025 навчальний рік відкриті для студентів-біженців, включаючи студентів, яким надано тимчасовий захист у Словаччині. Заявки повинні бути подані англійською мовою через онлайн-портал DAFI не пізніше 31 серпня 2024 року:
https://unhcr-dafi-tertiary.scholarshipsplatform.com/
Детальну інформацію про критерії відповідності та процес відбору можна знайти
тут.
11 липня 2024 р.: Як було оголошено 13 червня 2024 року, Національна рада Словацької Республіки затвердила нову систему субсидій на житло для осіб зі статусом тимчасового захисту [odídenec / dočasné útočisko] у Словаччині. Ця нова система почала діяти з 1 липня 2024 року. Офіційну інформацію та документи, необхідні для оформлення державних субсидій на забезпечення житлом осіб, які отримали тимчасовий захист [odídenec] доступні тут. Огляд та практичні поради щодо цих субсидій можна знайти на сайті допомоги УВКБ ООН.
28 лютого 2024 р.: Як повідомило Міністерство внутрішніх справ Словаччини на своєму сайті, термін дії статусу тимчасового захисту [odidenec] в Словаччині продовжено до 4 березня 2025 року. Оновити свій документ про тимчасовий захист [odidenec] можна на порталі Міністерства внутрішніх справ тут. Ви також можете знайти інформацію про те, як вперше подати заяву про надання тимчасового захисту [odídenec] на Порталі Міністерства внутрішніх справ тут .
ВАЖЛИВО: Якщо Ви шукаєте більше інформації про надання притулку в Словаччині, будь ласка, натисніть тут. Інформація про міжнародний захист у Словаччині доступна для завантаження такими мовами: арабською, англійською, перською, французькою, курдською, пушту, російською, словацькою, суахілі, турецькою, українською, урду та в’єтнамською.