Повідомлення про шахрайство та корупцію

Вся гуманітарна допомога надається безкоштовно. Плата за допомогу не дасть вам права на допомогу. Пам’ятайте, що будь-які послуги УВКБ ООН, які пропонуються вам в обмін на гроші, є шахрайством.

Що представляє собою неправомірна поведінка?

Організація Об’єднаних Націй визначає неправомірну поведінку як «будь-яке недотримання співробітником своїх зобов’язань відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй, Положень про персонал та Правил про персонал чи інших адміністративних норм, або недотримання стандартів поведінки, які очікуються від держслужбовців міжнародної організації».

Шахрайство, корупція та сексуальна експлуатація та насильство вважаються неправомірною поведінкою як з боку персоналу УВКБ ООН, так і з боку співробітників партнерських організацій.

Будьте уважні до шахрайства

  • Не довіряйте особам і організаціям, що просить вас платити за послуги УВКБ ООН або його партнерів.
  • Попросіть показати офіційні посвідчення особи людей, які стверджують, що є постачальниками послуг, перш ніж надавати особисту інформацію та документи, що посвідчують особу
  • Уникайте тих, хто пропонує вам переселення, фінансову чи іншу допомогу, підроблені документи чи підроблені заяви в обмін на гроші чи інші послуги. Ці пропозиції можуть бути зроблені вам особисто або через соціальні мережі (в тому числі Facebook, YouTube, WhatsApp, Viber, Telegram чи будь-який інший додаток).
  • Ті, хто прагне скористатися вашою ситуацією, можуть показати вам фальшиві документи, щоб переконати вас, що вони пов’язані з УВКБ ООН чи іншими організаціями.

Для отримання достовірної інформації про роботу та послуги УВКБ ООН: відвідайте офіційні веб‑сайти УВКБ ООН (закінчується на unhcr.org).

Повідомте про підозру в шахрайстві та неправомірній поведінці

Якщо ви знаєте про можливий випадок неправомірної поведінки, пов’язаної з УВКБ ООН, або маєте занепокоєння чи підозру, ви можете повідомити безпосередньо:

УВКБ ООН в Польщі:

Ел. пошта: polw[email protected]
Консультаційна лінія: 800 012 948

Офіс генерального інспектора УВКБ ООН (МПО) у штаб-квартирі УВКБ ООН:

Ел. пошта: [email protected]
Конфіденційний факс: +41 22 739 7380

Поштова адреса: УВКБ ООН, 94 Rue de Montbrillant, 1202 Женева, Швейцарія

Ваше звернення буде оброблятися з уважністю та в умовах суворої конфіденційності.

Для отримання додаткової інформації: https://www.unhcr.org/inspector-generals-office.html