Повідомити про шахрайство або корупцію

Вся гуманітарна допомога надається безкоштовно. Плата за допомогу не надасть Вам права на допомогу. Пам’ятайте, що будь-які послуги УВКБ ООН, які пропонуються Вам в обмін на гроші, є шахрайством.

Що являє собою неправомірна поведінка?

Організація Об’єднаних Націй визначає неправомірну поведінку як «будь-яке недотримання співробітником своїх зобов’язань відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй, Положень про персонал та Правил про персонал чи інших адміністративних норм, або недотримання стандартів поведінки, які очікуються від держслужбовців міжнародної організації».

Шахрайство, корупція та сексуальна експлуатація та насильство вважаються неправомірною поведінкою як з боку персоналу УВКБ ООН, так і з боку співробітників партнерських організацій.

Будьте уважні до шахрайства

  • Не довіряйте особам і організаціям, які вимагають оплату за послуги УВКБ ООН або його партнерів.
  • Попросіть показати офіційні посвідчення осіб, котрі стверджують, що надають послуги, перед тим, як надавати свою особисту інформацію та документи, що посвідчують особу.
  • Уникайте тих, хто пропонує вам переселення, фінансову чи іншу допомогу, підроблені документи чи підроблені заяви в обмін на гроші чи інші послуги. Ці послуги можуть бути запропоновані Вам особисто або через соціальні мережі (в тому числі Facebook, YouTube, WhatsApp, Viber, Telegram чи будь-який інший додаток).
  • Ті, хто прагне скористатися Вашою ситуацією, можуть показати Вам фальшиві документи, щоб переконати Вас у своїй приналежності до чи зв’язках з УВКБ ООН чи іншими організаціями.

Для отримання достовірної інформації про роботу та послуги УВКБ ООН: відвідайте офіційні веб‑сайти УВКБ ООН (закінчується на unhcr.org).

Повідомте про підозру в шахрайстві та неправомірній поведінці

Якщо Вам стало відомо про можливий випадок неправомірної поведінки, пов’язаної з УВКБ ООН, або маєте занепокоєння чи підозру, Ви можете повідомити безпосередньо:

УВКБ ООН в Польщі:

Ел. пошта: [email protected]
Консультаційна лінія: 800 012 948

Офіс генерального інспектора УВКБ ООН (МПО) у штаб-квартирі УВКБ ООН:

Ел. пошта: [email protected]
Конфіденційний факс: +41 22 739 7380

Поштова адреса: УВКБ ООН, 94 Rue de Montbrillant, 1202 Женева, Швейцарія

Ваше звернення буде оброблятися з уважністю та в умовах суворої конфіденційності.

Для отримання додаткової інформації: https://www.unhcr.org/inspector-generals-office.html


Читайте також: