Проживання у Молдові

Вперше у країні? Нижче ви можете знайти інформацію щодо ваших прав у Молдові. Дізнайтеся, як отримати доступ до медичних послуг, як записати дітей до школи або отримати доступ до можливостей працевлаштування.


Освіта

Діти з України та інших країн, які перебувають у стані війни, мають можливість навчатися у молдавських школах. Для цього їм не потрібно пред’являти жодних документів, що стосуються їх правового статусу у країні. Нижче перелічені документи, які необхідно пред’явити:

  • Національний паспорт одного з батьків/опікуна.
  • Національний паспорт дитини або свідоцтво про народження.
  • Медична карта дитини (її можна отримати в Молдові, якщо українська недоступна).
  • Шкільні документи дитини (приймаються також електронні версії), якщо вони є. У випадку їх відсутності, інструкція надає кілька процедур, відповідно до віку дитини, для визначення класу, в який її буде зараховано. В інструкції також описані процедури складання іспитів для дітей, які вступають до 10 та 12 класів.
 • Батьки можуть записати свою дитину до школи, подавши просту заяву в місцеву школу (посилання наведене в інструкції) та пред’явивши вище зазначені документи. Якщо в місцевій школі немає вільних місць, дітей направлять до найближчої школи, де є вільні місця.
 • Школи також повинні забезпечити доступ до онлайн-навчання для всіх дітей, які бажають вивчати українську програму в режимі онлайн, але в умовах школи.
 • Статус слухача більше не існує. Учні, які раніше були слухачами, можуть повністю зареєструватися в школі (дотримуючись вищезазначених процедур) або вибрати онлайн-навчання.

Працевлаштування

Як біженець у Молдові ви маєте право на працевлаштування. ROBOTA – це платформа, яка допомагає біженцям орієнтуватися в процесі найму та знаходити можливості працевлаштування.

Звернувшись до ROBOTA, ви отримаєте:

⁃ Повний доступ до інформації про ваші трудові права та їх захист у Республіці Молдова.

⁃ Персональні консультації для встановлення ваших навичок, сильних та слабких сторін.

⁃ Допомога у відновленні та підготовці документів.

⁃ Допомога у працевлаштуванні.

⁃ Допомога у підготовці резюме та мотиваційного листа.

Зв’яжіться з ROBOTA, щоб отримати додаткову інформацію або записатись на прийом:

 • Телефонуйте: 061142212 (юридична консультація) або 061142210 (консультація з питань кар’єри).
 • Напишіть листа на адресу: [email protected]

Проект реалізується Центром політики, ініціатив та досліджень «Платформа», Національним конгресом українців Молдови за підтримки Датської ради у справах біженців (DRC) та Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).