Надання грошової допомоги біженцям в Молдові

Коли людина вимушено залишає свою країну, вона зтикається з чисельними проблемами. Гуманітарні організації надають підтримку, спрямовану на те, щоб забезпечити основні потреби біженців.

Така підтримка називається гуманітарною допомогою, і програма з надання грошової допомоги є її частиною.

Програмою грошової допомоги керує УВКБ ООН через своїх партнерів: Католичну службу допомоги (CRS) сумісно з Caritas Moldova (Карітас Молдова) та Diaconia (Діаконія), за підтримки Міністерства праці і соціального захисту. Метою програми є надання грошової допомоги особам, які були змушені виїхати з України та які на цей час проживають в Молдові.

Зверніть увагу! Гуманітарна допомога надається безкоштовно. Якщо гуманітарний працівник попросив гроші, сексуальні послуги або щось ще в обмін на вашу участь у програмі грошової допомоги, ви можете подати скаргу: online form Конфіденційність гарантовано!

Якщо у вас є питання, що стосуються фінансової підтримки від УВКБ ООН, будь ласка, перейдіть за цим посиланням. Якщо ви не знайшли відповідь на питання, яке вас цікавить, будь ласка, зв’яжіться з нами, заповнивши цю форму.

Якщо ви є громадянином Молдови, який приймає біженців, тут ви можете дізнатись більше про програму фінансової підтримки Всесвітньої продовольчої програми:  Грошова допомога, яка надається приймаючим сім’ям.

Зареєстровані на цей час отримувачі грошової допомоги  
Зареєстровані отримувачі  одержуватимуть  грошову допомогу до 31 січня 2024 р.
Для надання постійної допомоги є необхідним підтвердити свій правовий статус в країні.  

Новоприбулі біженці
Стосується біженців, які прибудуть до країни після 1 січня 2024 р.

Нові біженці, які прибули до Молдови, отримають двомісячну  первинну допомогу в залежності від ступеня вразливості. Після завершення зазначеного періоду, вони повинні забезпечити більш стабільний правовий статус в країні, наприклад, оформити заяву на видачу посвідчення одержувача тимчасового захисту, посвідчення на отримання статусу біженця, гуманітарного захисту, посвідчення на отримання статусу особи без громадянства або посвідки на проживання (тимчасової або постійної).

Новоприбулі повинні в першу чергу звернутись до Реєстраційного центру і надати заявку на реєстрацію. Вам необхідно буде зазначити свої персональні дані та контактний номер телефона. Після цього  УВКБ ООН або один з його партнерів зв’яжеться з вами за телефоном або через SMS, щоб узгодити з вами дату і час зустрічі.

У призначені день та час реєстрації знов зверніться до Реєстраційного центру. На зустрічі повинні бути присутніми всі члени сім’ї, візьміть з собою всі необхідні документи. В Реєстраційному центрі запитають та зареєструють ваші дані, включаючи фотокартки та відбитки пальців. Якщо ви відповідаєте необхідним критеріям, ви отримаєте  передплачену картку (банк MAIB) та детальну інформацію стосовно програми.

Вам слід знати, що УВКБ ООН та його партнери періодично проводять особисті перевірки, а це означає, що вас можуть запросити на додаткову співбесіду. Тому є край важливим тримати нас в курсі будь-якої зміни вашої адреси або контактного номеру телефона. Це можна зробити,  зателефонувавши на гарячу лінію або особисто звернувшись до Реєстраційного центру.  

Для людей з обмеженими можливостями та/або тяжкими захворюваннями, які не можуть підійти до кеш-центру, телефонуйте: 0 800 108 23.

Реєстрація на участь в програмі грошової допомоги

Якщо ви виїхали з України незадовго до або після 24 лютого 2022 року, на цей час проживаєте в Молдові і отримуєте грошову допомогу, отримання правового статусу має вирішальне значення для продовження надання грошової допомоги вам і членам вашої сім’ї.

Якщо ви отримали тимчасовий захист, оновіть свою інформацію онлайн тут або зверніться до Центру грошових виплат до 31 січня 2024 року. Для отримання будь-якого іншого типу правового статусу вам потрібно буде звернутися до Центру.

Докладніше про зміни: Останні новини стосовно програми грошової допомоги біженцям в Молдові


Під правовим статусом в Молдові розуміється:
– Тимчасовий захист,
– Статус біженця,
– Гуманітарна допомога,
– Статус особи без громадянства,
– Посвідка на проживання (тимчасова або постійна).

Особи, які не є громадянами України, мають право на отримання грошової допомоги, якщо:

Вони є членами сім’ї українського біженця, який прибув до Молдови після 24 лютого 2022 року, та раніше проживав в Україні. Вони отримали міжнародний захист в Україні, наприклад, статус біженця або особи без громадянства.

Де розташовані реєстраційні центри?

Реєстраційні центри відкриті в Молдові: Кишинів, Дондюшани, Бєльці, Унгени, Оргєєв, Каушани, Кагул, з 9:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Хто може отримати фінансову допомогу? Як отримати фінансову допомогу? У мене відсутня виплата  (…)

УВКБ ООН повідомить про випадки будь-якого перегляду умов Програми грошової допомоги за допомогою публічних повідомлень в доступних засобах комунікації.

Захистіть себе та свою сім’ю від шахрайських схем. Ваші персональні дані і документи, які посвідчують особу, завжди повинні зберігатись в безпеці та конфіденційності. Діліться своїми персональними даними тільки з довіреними агентствами з надання допомоги та з органами влади, коли вас про це  попросять. Ніколи відкрито не публікуйте свої персональні дані в соціальних мережах та на ненадійних веб-сайтах.

Постійно оновлюйте свої дані! Якщо ваш номер телефона змінився, оновіть свої контактні данні, зателефонувавши на гарячу лінію програми з надання грошової допомоги: 0 800 10823 або зверніться до найближчого  Реєстраційного центру.

Вся гуманітарна допомога надається  безкоштовно.


УВКБ ООН інформуватиме бенефіціарів про будь-які зміни в програмі фінансової підтримки через інформаційні кампанії.

Захистіть себе та свою сім’ю від шахрайських схем. Ваша особиста інформація та документи, що посвідчують особу, завжди повинні зберігатися в безпеці та бути конфіденційними. Надавайте свою особисту інформацію лише надійним агентствам та органам влади, якщо вони про це просять.

Ніколи не публікуйте свою особисту інформацію в соціальних мережах і на ненадійних веб-сайтах. Підтримуйте свою інформацію в актуальному стані! Якщо ваш номер телефону змінився, будь ласка, оновіть його, зателефонувавши на лінію фінансової підтримки: 0 800 108 23 або зверніться до найближчого центру реєстрації.

Вся гуманітарна допомога надається безкоштовно.