Авіаперельоти до країн-членів ЄС+

Ви зацікавлені у продовженні своєї подорожі?

Ознайомтеся з програмою авіаперельотів до країн-членів ЄС+. Держави-члени Європейського Союзу (ЄС) та асоційовані країни можуть надати безкоштовні авіарейси з Молдови та підтримати вашу реєстрацію для отримання тимчасового захисту в ЄС, або ви можете подати заяву щодо надання притулку.. 

МОМ, УВКБ ООН та уряд Молдови координують зусилля щодо забезпечення можливості польотів. У програмі можуть брати участь біженці, які мають членів сім’ї в країнах ЄС, або вразливі біженці, які мають особливі потреби. Агентство Європейського Союзу з надання притулку (EUAA) також може допомогти відповісти на ваші питання про життя в Європі, ваші права та пільги.


Попередньо зареєструйтесь зараз для участі у програмі авіаперельотів до країн-членів EU+:

  • заповнивши онлайн-форму
  • Зверніться до Центру реєстрації УВКБ ООН
  • зателефонувавши на зелену лінію з питань допомоги біженцям: 0 800 80011

Ця програма орієнтована на найбільш вразливих осіб, які біжать з України, які можуть включати:

Ви також можете записатися, якщо вам потрібна підтримка у возз’єднанні з членом сім’ї, який зараз проживає за межами України чи Молдови.

Процес складається з різних етапів, вам потрібно буде попередньо зареєструватися на програму, якщо готові, виберіть країну. Потім зв’яжуться з вами для реєстрації по телефону або запросять на співбесіду. З вашого дозволу інформація буде передана обраній вами європейській країні, і вони приймуть рішення про те, щоб вам дозволили в’їзд до їхньої країни. Ви будете проінформовані про їх рішення та наступні кроки.

Оскільки рейси плануються на вимогу, будь ласка, зареєструйтесь заздалегідь, і команда з повітряних перевезень до країн-членів EU+ вживатиме відповідних заходів. Іноді в рамках програми використовується приватний чартерний літак, проте ймовірніше, що ви полетите комерційним рейсом, який МОМ забронює для вас індивідуально. Рейси відправлялися  до Австрії, Франції, Німеччини, Італії, Ірландії, Латвії, Ліхтенштейну, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Іспанії та Швейцарії..

Інформація про країни ЄС+

Ознайомтеся з країнами, де доступна програма: Країни ЄС+

Для отримання детальної інформації зв’яжіться з командою з повітряних перевезень до країн-членів EU+ за номерами: +373-699-98-418 або +373-699-98-419 за телефоном, Telegram, Viber або WhatsApp. Вони доступні з понеділка по п’ятницю з 9:00 ранку до 17:00, в іншому випадку залиште повідомлення або електронний лист за адресою: mdacheutrans[email protected].

Часті запитання


1. Що таке авіаперельоти до країн-членів ЄС+?

Авіапереліт до країн-членів ЄС+ є частиною регіональних заходів солідарності з надання допомоги особам, які втекли з України, які хочуть переїхати до Європи та зареєструватися для отримання тимчасового захисту. До програми включені європейські країни, які надають безкоштовний переліт, проживання, направлення на соціальні та юридичні послуги із Молдови.


2. Що, якщо мені знадобиться допомога у возз'єднанні з членом сім'ї в країні, яку я не бачу у списку?

Якщо вам потрібна підтримка для возз’єднання з членом сім’ї в іншій країні, будь ласка, зв’яжіться з командою з повітряних перевезень до країн-членів EU+ за номерами: +373-699-98-418 або +373-699-98-419 за телефоном, Telegram , Viber або WhatsApp. Вони доступні з понеділка по п’ятницю з 9:00 ранку до 17:00, в іншому випадку залиште повідомлення або електронний лист за адресою: [email protected].


3. Хто може літати за програмою?

Люди які:

  1. Втікали з України 24 лютого 2022 року або після цієї дати;
  2. Мають при собі деякі з таких документів, що засвідчують особу: закордонний паспорт (біометричний чи ні), внутрішній паспорт, посвідчення особи, свідоцтво про народження або документ про надання притулку, отриманий під час в’їзду до Молдови.
  3. Нині перебувають у Молдові.
  4. Ця програма також включає постійне проживання в Україні та спроби зберегти єдність сім’ї в тих випадках, коли члени сім’ї є як українцями, так і представниками інших національностей.

Залежно від країни повинні застосовуватися інші вимоги. Для отримання детальної інформації зв’яжіться з командою з повітряних перевезень до країн-членів EU+ за номерами: +373-699-98-418 або +373-699-98-419 за телефоном, Telegram, Viber або WhatsApp. Вони доступні з понеділка по п’ятницю з 9:00 ранку до 17:00 вечора.


4. Мене цікавлять авіарейси. Як я можу зареєструватись?

Найпростіший спосіб зареєструватися в програмі – заповнити онлайн-форму попередньої реєстрації, доступну українською, російською, англійською та румунською мовами. Ви також можете попросити зареєструватися в програмі авіаперельотів до країн-членів EU+ у найближчому реєстраційному центрі.

Якщо ви перебуваєте в Паланці, зайдіть до некомерційного інформаційного пункту Intersos, щоб дізнатися більше інформації про програму. Якщо ви перебуваєте в Кишиневі, зайдіть до Агентства Європейського Союзу з надання притулку (EUAA) в реєстраційному центрі Moldexpo, і вони нададуть вам інформацію про життя в Європі, ваші права та пільги.

Якщо вам потрібна допомога або ви не можете зв’язатися з реєстраційним центром УВКБ ООН, зателефонуйте на Зелена лінія допомоги біженцям: 0 800 800 11


5. Яка вартість авіаквитків?

Програма авіаперельотів до країн-членів EU+ безкоштовна. У жодному разі у вас не повинні просити грошей або будь-чого в обмін, включаючи сексуальні послуги, за реєстрацію в програмі або отримання авіаквитків.


6. Я не українець, чи можу я полетіти?

Це залежить від країни та ваших обставин, наприклад, чи ви є членом сім’ї, яка бере участь у програмі. Якщо ви особа без громадянства або маєте постійну посвідку на постійне проживання в Україні, проживали там до 24 лютого 2022 року, або якщо ви є частиною сім’ї громадян України, які беруть участь у цій програмі. Команда з повітряних перевезень до країн-членів EU+ може проконсультувати вас щодо рішень країн EU+.


7. Я не маю ніяких документів, що я можу зробити?

Щоб летіти за цією програмою, вам потрібен один із наступних документів, що засвідчують особу: закордонний паспорт (біометричний чи ні), внутрішній паспорт, посвідчення особи, свідоцтво про народження або тимчасовий документ, що засвідчує особу прохача притулку з Молдови. Команда з повітряних перевезень у країни-члени EU+ обговорить з вами докладнішу інформацію про потрібну документацію та за необхідності надасть необхідну юридичну підтримку.


8. Чи можу я вибрати, до якої країни вирушити?

Так. Ви можете виявити перевагу певній країні, наприклад, де у вас є родичі або друзі, або якщо ви знаєте мову. Як тільки ви зробите свій вибір, з вашого дозволу, ми передамо вашу інформацію європейській країні, що приймає, щоб вони могли ознайомитися з нею. Саме вони вирішуватимуть, чи можете ви в’їхати до їхньої країни чи ні. Якщо вас не приймуть, ви можете вибрати іншу країну, і ми повторно передамо ваші дані.


9. Я один зі своїми дітьми – мого чоловіка, моєї дружини чи партнера тут немає – чи можу летіти?

и можете летіти з дітьми без вашого чоловіка чи дружини. Для виїзду з Молдови не потрібні жодні документи від відсутнього батька. У майбутньому, якщо ви захочете возз’єднатися з відсутнім чоловіком/дружиною, ви можете звернутися за підтримкою УВКБ ООН.


10. Зі мною дитина, яка не є моєю біологічною дитиною, чи можемо ми летіти?

Якщо ви доглядаєте дитину, яка не є вашою біологічною чи законно усиновленою дитиною, то група УВКБ ООН із захисту дітей проведе спеціальні процедури для визначення того, що відповідає найкращим інтересам цієї дитини. Якщо буде підтверджено, що подальша поїздка буде найкращою для дитини та вашої родини, процес також забезпечить наявність необхідної для вас документації до поїздки.

При підготовці до цього вам слід зібрати якнайбільше наступних документів:

  • Документи, що засвідчують особу дитини, включаючи свідоцтво про народження та паспорт;
  • Якщо ви перебуваєте у спорідненості з дитиною, будь-які наявні у вас документи, що підтверджують вашу спорідненість із дитиною (наприклад, свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб чи паспорти, що підтверджують спорідненість між вашою сім’єю та дитиною);
  • Дозвіл батьків на подорож дитини з вами. По можливості це повинно бути підписано нотаріусом, але якщо такої можливості немає, він має бути підписаним обома батьками та потрібно, щоб хтось засвідчив цей документ. Він повинен включати ім’я та ідентифікаційний номер дитини, ім’я та ідентифікаційний номер батьків, ім’я та ідентифікаційний номер особи, з якою їде дитина та підпис батьків. Якщо обидва батьки не можуть підписати листа, попросіть підписати його одного з батьків.

11. Мені менше 18 років, чи можу я сам їхати?

Можливо. Під керівництвом УВКБ ООН здійснюється спеціальний процес захисту дітей, призначений для оцінки вашої ситуації та для підтвердження того, що відповідає вашим найкращим інтересам. Якщо буде підтверджено, що подальша поїздка є найкращою для вас, процес також забезпечить необхідну підтримку для прибуття в нову країну.


12. Чи можуть інші члени сім'ї приєднатися до мене в країні?

У більшості випадків до вас можуть приєднатися найближчі члени сім’ї, або ті, що перебувають на утриманні (чоловік, дружина, неповнолітні діти, які не одружені, батьки або інші родичі, які проживають з вами). Якщо у вас є потреби возз’єднання сім’ї, повідомте про це УВКБ ООН, і вони зможуть вивчити варіанти надання вам підтримки.


13. Як довго мені потрібно чекати на рейс?

Розрахункового часу немає, тому що рейси плануються за запитом, і після того, як країна, що приймає, надасть вам необхідне житло або прийме вас у необхідному спеціальному медичному центрі або центрі для інвалідів. Ви можете перевірити розклад рейсів на сторінці довідки УВКБ ООН. Весь процес, починаючи з вашої попередньої реєстрації і закінчуючи вашим від’їздом, може тривати не менше 3 тижнів, однак це може тривати менше або більше часу в залежності від країни.


14. Чи можу я повернутися до Молдови?

Ви можете вільно повертатися до Молдови за рахунок власних коштів. Щоб повернутися до Молдови через сухопутний або повітряний кордон Румунії, вам необхідно мати дійсний біометричний паспорт.


15. Чи можу я повернутися назад до України?

Якщо ви вирішите відвідати Україну, ви можете це зробити на короткий період часу до 90 днів. Ви також можете відмовитися від тимчасового захисту та повернутися в Україну за свій власний рахунок. Залежно від ваших обставин в Україні, ви можете отримати деяку підтримку від країни чи організації ЄС щодо повернення назад. Малоймовірно, що ви отримаєте підтримку щодо повернення в Україну доти, доки ваше повернення не буде визнано безпечним.


16. Хто відповідає за організацію польотів?

У процесі беруть участь кілька суб’єктів.