اطلاعیه شماره: ۰۰۱/۱۴۰۳ / طرح بیمه سلامت برای پناهندگان

مرحله دهم طرح بیمه سلامت در سراسر کشور (از تاریخ 6 اسفند ماه 1402) آغاز شده است

و این طرح برای تمامی پناهندگان دارای کارت آمایش، کارت هویت و کارت هوشمند قابل دسترس می باشد

آسیب پذیر:

پناهندگان آسیب پذیر دارای کارت آمایش، کارت هویت و کارت هوشمند (از جمله پناهندگان دارای بیماری خاص شامل: هموفیلی، تالاسمی، نارسایی کلیه، پیوند کلیه و ام اس) مطابق مراحل قبل می توانند به دفاتر پیشخوان دولت (طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت) در سراسر کشور مراجعه نموده و در پوشش درمانی رایگان این طرح  (از تاریخ 6 اسفند ماه 1402 الی 6 اسفند ماه 1403) ثبت نام نمایند.

پرداخت کنندگان حق بیمه:

مطابق مراحل قبل، سایر پناهندگان دارای کارت آمایش، کارت هویت و کارت هوشمند نیز می توانند به دفاتر پیشخوان دولت (طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت) در سراسر کشور مراجعه نموده و با پرداخت سرانه مصوب در این طرح ثبت نام نمایند. پوشش بیمه این اقشار به مدت ۱۲ ماه از تاریخ ثبت نام معتبر خواهد بود.

نکات مهم در خصوص ثبت نام:

  • جهت اطلاع از اینکه در گروه آسیب‌پذیر و یا پرداخت‌کننده حق بیمه قرار می‌گیرید، لطفاً به نزدیک‌ترین به دفاتر پیشخوان دولت (طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت) در سراسر کشور مراجعه نمایید و یا با اپراتور اختصاصی سازمان بیمه سلامت به شماره 1666 تماس بگیرید و از وضعیت دسترسی خود در این طرح مطلع گردید. ثبت نام در این طرح در این مراکز پیشخوان انجام می گردد.
  • پناهندگانی که دارای کارت هوشمند هستند، جهت ثبت نام خواهشمند است کپی کارت آمایش قبلی خود را همراه خود داشته باشند و به مسئولین دفاتر پیشخوان دولت (طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت) جهت تسهیل ثبت نام ارائه نمایند.
  • تمامی پناهندگان می بایست هنگام ثبت نام در مراکز پیشخوان دولت اطمینان حاصل نمایند که پیش ثبت نام را انجام داده اند.
  • پناهندگانی که در طرح بیمه سلامت ثبت نام  نموده اند،  همواره می توانند با گرفتن کد دستوری *1666#  و از وضعیت پوشش بیمه خود و همچنین مدت زمان اعتبار آن اطلاع پیدا کنند.
  • با ثبت نام در این طرح بیمه سلامت پناهندگان می توانند از پوشش بیمه درمانی 12 ماهه بهره مند شوند.
  • تمامی خدمات تشخیصی و درمانی پناهندگان در تمامی بیمارستان های طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت در سراسر کشور، همانند ایرانیان تحت پوشش می باشند.
  • تمامی پناهندگانی که در طرح بیمه سلامت ثبت نام نموده اند، می توانند همچنان با ارائه کارت آمایش/هویت/هوشمند یا برگ تردد معتبر خدمات درمانی مورد نیاز را بدون وقفه در مراکز درمانی در قالب نسخه نویسی و خدمات الکترونیکی دریافت نمایند. با ارائه کارت آمایش/هویت/هوشمند یا برگ تردد معتبر دسترسی شما به طرح بیمه سلامت و پوشش خدمات تحت بیمه درسیستم مراکز درمانی تأیید می گردد.