آیا زیر۱۸ سال دارید ؟

آیا کمتر از ۱۸ سال سن دارید؟ اگر این چنین است، این صفحه برای شماست! شما اطلاعاتی در خصوص خدمات به کودکان و جوانانی که مجبور به ترک کشور خود شده و اکنون در ایران هستند، خواهید یافت.

من زیر ۱۸ سال هستم، آیا مجاز هستم با کمیساریا تماس بگیرم؟ 👧🏽👦🏽

😊 بله مجاز هستید! اگر به اطلاعات یا حمایت کمیساریا نیاز دارید، می‌توانید از طریق ایمیل یا خط تلفن هات‌لاین، با ما تماس بگیرید. 📞. بهتر است ابتدا با والدین خود یا یک بزرگسال قابل اعتماد صحبت کنید، اگرچه خودتان هم می‌توانید با ما تماس بگیرید. از ارائه دادن نام، سن، شماره تلفن📞 /شماره واتس‌اپ یا آدرس ایمیل @، یا هر راه دیگری که بتوانیم با شما تماس بگیریم، اطمینان حاصل کنید. چنانچه والدین‌تان در ایران با شما هستند، بهتر است نام آن‌ها را به ما بگویید 🇮🇷. همچنین اگر همراه والدین‌تان نیستید نیز می‌توانید این موضوع را با ما در میان بگذارید.

➡️ راه‌های تماس با کمیساریا در ایران 📞 💻🏢📱

من بدون والدینم در ایران هستم. آیا کمیساریا می‌تواند به من کمک کند تا آن‌ها یا افراد دیگر خانواده‌ام را پیدا کنم؟  🔍 👶🏽👧🏽👦🏽👩🏽👱🏽‍♂️👩🏽‍🦳👨🏽‍🦳

پیدا کردن افراد گم شده، یا جمع کردن خانواده دور‌هم، همیشه آسان یا ممکن نیست، ولی کودکان این حق را دارند که در کنار والدین و خانواده‌شان باشند. اگر با والدین خود نیستید، بهتر است به ما اطلاع دهید تا به شما کمک کنیم در ایران ایمن باشید. همچنین می‌توانیم به شما کمک کنیم تا والدین‌تان را پیدا کنید و با آن‌ها تماس بگیرید. 

➡️ برای اطلاعات بیشتر با کمیساریا در ایران تماس بگیرید. 📞 💻 🏢 📱

والدین من یا دیگر اعضای خانواده‌ام در کشور دیگری زندگی می‌کنند. آیا کمیساریا می‌تواند به من کمک کند تا در آنجا به آن‌ها بپیوندم؟ 🌍✈️👨‍👩‍👧‍👦

دولت‌های سایر کشورها، هر یک قوانین و روش‌های متفاوتی برای کمک به خانواده‌ها در جهت پیوستن به یکدیگر دارند. والدین یا اقوام شما در آن کشور‌ها باید با دولت کشور محل زندگی‌شان تماس بگیرند تا این روند را به جریان بیندازند.برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ‌«پیوستن به خانواده» مراجعه کنید. همچنین می‌توانید لینک صفحه مورد نظر را برای والدین یا اقوامتان ارسال کنید.

➡️ پیوستن به خانواده

در حال حاضر به مدرسه نمی‌روم، اما دوست دارم که بروم. چطور می‌توانم برای رفتن به مدرسه کمک بگیرم؟ 🏫📚

هر کودکی حق دارد که به مدرسه برود. به هیچ مدرکی نیاز ندارید❌و در مقایسه با کودکان ایرانی نیاز نیست هزینه اضافی پرداخت کنید. ❌ اگر در حال حاضر به مدرسه نمی‌روید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای مدرسه نام‌نویسی کنید 📋. ممکن است مجبور باشید صبر کنید و در زمان خاصی از سال ثبت‌نام کنید 📆.  

اگر شما و خانواده‌تان کارت آمایش یا هویتیا مدرک دیگری دارید (در صورت عدم اطمینان، از والدین یا کسی که از شما مراقبت می‌کند بپرسید)، باید به نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی‌تان بروید و در آنجا نام‌نویسی کنید. 

چنانچه هیچ‌ یک از کارت‌های مذکور یا مدارک دیگری ندارید، به نزدیک‌ترین مرکز کفالت مراجعه کنید 🏫. متأسفانه مهلت نام‌نویسی برای امسال به پایان رسیده‌ است، اما می‌توانید در صورت به‌روزرسانی، اطلاعات بیشتر را از طریق این صفحه کسب کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات یا کمک بیشتر، می‌توانید مستقیماً با کمیساریا تماس بگیرید. 📞 📧 📱🏢. 

کسی به من صدمه زده، یا می‌ترسم به من صدمه بزند. باید چه‌کار کنم؟ 

هیچ کس حق سوء‌استفاده، بی‌توجهی یا بدرفتاری با کودکان را ندارد – حتی والدین، بستگان یا معلمان. اگر شخصی به شما صدمه زده یا به گونه‌ای شما را لمس کرده که باعث ناراحتی‌تان شده، یا اگر می‌ترسید که کسی این کار را انجام بدهد، سازمان‌هایی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند. اگر با کمیساریا تماس بگیرید، ما برای کمک به شما همه تلاش‌مان را خواهیم کرد. همچنین می‌توانید با سازمان بهزیستی ایران که متولی حمایت از کودکان است، تماس بگیرید. این سازمان یک خط تلفن فوریت‌های اجتماعی(۱۲۳) دارد که می‌توانید آنچه در مورد شما در حال وقوع است را گزارش دهید.

با سازمان بهزیستی ایران تماس بگیرید: شماره تلفن ۱۲۳ را شماره‌گیری نمایید 📱📞

اشخاصی مرا زندانی کرده‌اند و نمی‌گذارند بروم، مگر اینکه به آن‌ها پول بدهم، برایشان کار کنم یا کار‌های دیگری برایشان بکنم که مایل به انجام آن‌ها نیستم. باید چه‌کار کنم؟ 

اینکه کسی شما را زندانی یا کنترل کند و بر خلاف میل‌تان از شما درخواست پول، کار یا خدمات کند، غیر‌قانونی است. اگر در چنین موقعیتی قرار گرفته‌اید، لطفاً برای کسب اطلاعات یا کمک با کمیساریا تماس بگیرید.

➡️ برای اطلاعات بیشتر با کمیساریا در ایران تماس بگیرید. 📞 💻 🏢 📱 


اطلاعات مرتبط

<< بازگشت به صفحه اصلی (لینک)
>> انتخاب سایر کشورها در صفحه “کمک”  (لینک)