Інформування бенефіціарів про збір та обробку їхніх персональних даних УВКБ ООН

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) є спеціалізованою агенцією Організації Об’єднаних Націй, місією якої є надання захисту та вирішення питань для біженців у всьому світі.

 УВКБ ООН тісно співпрацює з державами, які приймають біженців.  Роль Верховної комісії відрізняється в кожному контексті.  У Греції УВКБ ООН не проводить офіційних процедур реєстрації, не видає документи, що посвідчують особу, і не розглядає заяви про надання притулку.  Грецька держава має виключну компетенцію проводити ці процедури.  У контексті застосовної правової бази грецькі органи влади збирають і обробляють ваші персональні дані.

Коли ви надаєте особисту інформацію УВКБ ООН (ім’я, прізвище, громадянство, дата народження, місце народження, члени сім’ї, адреса тощо), включаючи конфіденційну інформацію, таку як стан здоров’я, раса, релігія, причини втечі, порушення прав людини, Ви повинні знати, як УВКБ ООН оброблятиме такі персональні дані та які ваші права та обов’язки.

 УВКБ ООН може збирати та використовувати («обробляти») ваші персональні дані лише на підставі вашої згоди для виконання своєї гуманітарної роботи або, за особливих обставин, для захисту ваших основних інтересів, вашої безпеки та захисту або безпеки та безпека інших.

У Греції мета, з якою вас попросять надати свої персональні дані УВКБ ООН, полягає в тому, щоб дати йому змогу надати вам допомогу в межах своїх можливостей у співпраці зі своїми партнерськими організаціями.

 Ця допомога може включати консультування, направлення, послуги з інтеграції в доступні програми, пов’язані з прийомом та інтеграцією.  Діти та інші вразливі групи також можуть скористатися іншими видами допомоги, такими як підтримка та втручання УВКБ ООН для доступу до спеціалізованих державних послуг або пільг.

 Співробітники УВКБ ООН проінформують вас про те, що ви можете очікувати від УВКБ ООН у вашому випадку.

Ви повинні знати, що всі особисті дані, які ви надаєте зараз і в майбутньому, залишаються конфіденційними.  Це означає, що ваші дані надійно зберігаються УВКБ ООН і доступні лише колегам УВКБ ООН, яким вони потрібні для конкретної мети, пов’язаної з вашою справою.

За потреби УВКБ ООН може передати ваші персональні біодані владі країни перебування, тобто Греції, залежно від мети, для якої вони запитуються.  Ваші особисті дані також можуть бути передані органам Верховної комісії ООН, які співпрацюють, для цілей, описаних вище.  Партнерські організації зобов’язані дотримуватися законів про захист даних, а також дотримуються Політики захисту даних УВКБ ООН, щоб ваші особисті дані залишалися захищеними та конфіденційними.  УВКБ ООН не передаватиме ваші персональні дані владі вашої країни походження, і ваші персональні дані не будуть розголошені третім особам, окрім як з вашої прямої згоди.

Завжди надавайте точну інформацію.  Важливо, щоб ви надали точну та повну інформацію.  Залежно від конкретної мети вашої справи, вам також може знадобитися повідомити УВКБ ООН про зміни у вашій особистій ситуації (наприклад, склад сім’ї).  Відмова або ненадання запитуваної особистої інформації може призвести до того, що УВКБ ООН та/або партнерські агентства не зможуть вам допомогти.

 Ви повинні знати, що у вас є певні права щодо ваших персональних даних:

☼   ДОСТУП: Ви маєте право подати запит на доступ до своїх особистих даних, записаних УВКБ ООН.

 ☼   ВИПРАВЛЕННЯ ТА ВИДАЛЕННЯ: Ви маєте право виправити або видалити особисті дані, які є неточними, неповними, надлишковими або надмірними, за умови, що ви надасте докази неточності чи неповноти.

 ☼   ЗАПЕРЕЧЕННЯ: Ви маєте право заперечити проти обробки ваших персональних даних з причин, пов’язаних із вашою конкретною особистою ситуацією.

Щоб надіслати запит або запитання від суб’єкта даних, надішліть електронний лист на адресу [email protected]